Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Wymiana modułu GEM -problem z otwartymi drzwiami

Gover - 7 Wrz 2019, 19:11
Temat postu: Wymiana modułu GEM -problem z otwartymi drzwiami
Witam, zmieniłem w swojej fieście moduł komfortu z najsłabszej wersji, na taką, która posiada funkcję podgrzewania przedniej szyby i otwierania bagażnika przyciskiem. Jak z tym nie mam problemu, tak męczy mnie kontrolka otwartych drzwi. Świeci się cały czas, a lampka oświetlenia wnętrza nie gaśnie. Danie masy na pin 8 czarnej wtyczki nie pomaga. Czy ktoś miał podobny problem i może pomóc? Schematem modułu GEM też nie pogardzę :)
dirty.73 - 7 Wrz 2019, 20:35

ale zanim zaczniesz wszystko rozkręcać :-P ,sprawdziłeś ,czy nie przyciął się któryś czujnik otwarcia drzwi?może nie daje sygnału,że drzwi są zamknięte,objawy by były właśnie takie...lampka i kontrolka drzwi....
Gover - 9 Wrz 2019, 18:37

dirty.73 napisał/a:
ale zanim zaczniesz wszystko rozkręcać :-P ,sprawdziłeś ,czy nie przyciął się któryś czujnik otwarcia drzwi?może nie daje sygnału,że drzwi są zamknięte,objawy by były właśnie takie...lampka i kontrolka drzwi....


Pewnie, sprawdzałem na czarnej wtyczce, czy masy się pojawiają po otwarciu drzwi. Problem rozwiązałem przypadkiem, dając masy na piny odpowiedzialne za tylne drzwi. Nie wiedząc czemu, masę było trzeba dać na 17 pin czarnej kości. Jest on odpowiedzialny w 5d za tylne prawe drzwi, a w 3d nie ma żadnej funkcji. No, ważne że już działa. Dziękuję Ci za te schematy :) :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group