Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Maglownica XR2i RS1800

XD2i - 2 Wrz 2019, 16:47
Temat postu: Maglownica XR2i RS1800
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Piszę z prośbą o pomoc i doradztwo związane z maglownicą w mojej XR2i. Element mianowicie jest już w stanie nie zdatnym do użytku, więc nadarza się konieczność wymiany. Moja Fiesta posiada maglownicę bez wspomagaia, moje pytania są następujące: Skąd i jaką maglownice warto kupić? Czy są jakieś zamienniki warte uwagi lub ominięcia (O ile są). Czy dla wersji XR2i RS1800 jest to element który może być zapożyczony ze słabszych wersji silnikowych, czy są jakieś różnice, które nie pozwalają na przekładkę? Czy przy okazji wymiany warto się zainteresować wymianą jakiś innych elementów które można łatwo ogarnąć przy okazji? Czy montaż wspomagania jest opłacalny? Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam! ozor
luk-90 - 9 Wrz 2019, 13:01

Możesz założyć wspomaganie, ale potrzebujesz bardzo dużo części, skompletowanie będzie w chwili obecnej na pewno trudne. Potrzebujesz mocowanie przednie silnika pod wspomaganie do zeteca fiesta mk3, pompę wspomagania, alternator, maglownicę, węże, kolumnę kierowniczą wraz z krzyżakiem pod wspomaganie.
Zwykły magiel możesz przełożyć z każdej fiesty mk3/forda Ka

zwardek - 9 Wrz 2019, 15:14

trochę off top: moje subiektywne zdanie jest takie, że mając kilka mk3 bez wspomagania odczucia z jazdy są zdecydowanie lepsze niż w mk5 sport ze wspomaganiem - do mk3 zawsze kupowałem nowy ori krzyżak
Peedro - 9 Wrz 2019, 21:50

zwardek, odczucia są lepsze do czasu kiedy trzeba przelecieć szybko szykanę, albo sekwencje zakrętów lewo prawo :P Ja mając chianti 1,4 ze wspomaganiem poczułem dopiero jak fajnie można fiestą jeździć po zakrętach nie urywając sobie rąk...
FIESTA Moondust - 11 Wrz 2019, 16:14

Jeśli jeszcze to jest to w Sanoku na szrocie jest maglownica ze wspomaganiem tyle, że z wersji 1.3. Więc bez akcesoriów które do Twojego były by potrzebne. Ale sama przekładnia bardzo dokładnie zregenerowana w ubiegłym roku. Jeździło mi się na niej perfekcyjnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group