Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.5 TDCI 95KM, ubywa p³ynu ch³odniczego vs. gwarancja 12

miksell - 3 Lip 2019, 21:13
Temat postu: 1.5 TDCI 95KM, ubywa p³ynu ch³odniczego vs. gwarancja 12
Ostatnio zauwa¿y³em i¿ uby³o mi p³ynu ch³odniczego.
Auto to ma przejechane 80 tys km. Na ostatnim przegl±dzie dolali mi p³ynu ch³odniczego i to zwróci³o moj± uwagê. Przejecha³em ok 1500km, dola³em 400 ml. My¶la³em, ¿e to mo¿e jaki¶ przypadek ale po kolejnych 1500 km znowu zauwa¿y³em ubytek p³ynu ok 0,5 cm poni¿ej minimum. Pod autem sucho, nie widzê te¿ wycieków. Podejrzewam uszczelkê pod g³owic±, albo pêkniêcie g³owicy lub co¶ pokrewnego. Mia³em 2 fordy z tym silnikiem (Focus i Tourneo connect) i w ¿adnym nie mia³em takiej przypad³o¶ci. By potwierdziæ/wyeliminowaæ uszczelkê jutro jadê kupiæ tester szczelno¶ci uszczelki i zobaczymy co wyjdzie.

Ale nauczony ¿yciem na ostatnim przegl±dzie wykupi³em za 199 pln "gwarancjê 12". Czy kto¶ przerabia³ naprawê uszczelki w ramach gwarnacji?

miksell - 4 Lip 2019, 10:58

Zrobi³em test. Wynik negatywny = g³owica, uszczelka ca³a.
Musi gdzie¶ byæ mini wyciek. Trzeba rozkrêcaæ...

semimatt - 5 Lip 2019, 14:47

mi w 1.6 tdci tez czasami ubywa.. jezdze pol roku i nic... a potem w miesiac pó³ litra dolewam.. po czym znowu nic przez jakis czas... dziwne .. ale juz przywyk³em :P
miksell - 16 Lip 2019, 20:36

Wyja¶nione. P³yn wycieka³ na uszczelce pomiêdzy blokiem silnika a termostatem, który z biegiem czasu siê odkszta³ca i trzeba go wymieniæ. Sama wymiana uszczelni jest chwilowym rozwi±zaniem problemu.

Koszt:
- termostat w ASO
- p³yn ch³odniczy
SUMA 216 z³.

Robocizna - 2 wieczory pod domem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group