Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.6 TDCi - skrzynia biegów ciężko chodzi

Ford5610 - 3 Cze 2019, 21:06
Temat postu: 1.6 TDCi - skrzynia biegów ciężko chodzi
Witam mam problem
Oglądałem fieste 2006 1.6 tdci i strasznie ciezko pracuje lewarek z oporem jak by mieszal zaprawe we wiadrze.
Co moze być przyczyną skrzynia szrot ? Moze pancerze linek
DodAm że jeszcze jest wyciek ze skrzyni dosc widoczny

JoeMix - 4 Cze 2019, 23:44

Najszybciej sprawdzisz odłączając wybierak od skrzyni,,, jak będzie dalej chodził ciężko to zatarty mechanizm wybieraka, jak nagle będzie luźny to skrzynia,,, bo tak to zgadywanie,,, to że skrzynia cieknie może nic nie znaczyć poza tym ze cieknie,,, jeszcze zależy skąd,,,

Skrzynia nawet smoła zalana po rozgrzaniu chodzi lżej, wiec to tez może być swego rodzaju testem,,,

Ford5610 - 13 Cze 2019, 20:37

JoeMix napisał/a:
Najszybciej sprawdzisz odłączając wybierak od skrzyni,,, jak będzie dalej chodził ciężko to zatarty mechanizm wybieraka, jak nagle będzie luźny to skrzynia,,, bo tak to zgadywanie,,, to że skrzynia cieknie może nic nie znaczyć poza tym ze cieknie,,, jeszcze zależy skąd,,,

Skrzynia nawet smoła zalana po rozgrzaniu chodzi lżej, wiec to tez może być swego rodzaju testem,,,

Zrezygnowałem z zakupu ;)
Trafił sie grandepunto 1.9 130'koni rakieta równać z fiesta ale jeszcze mam w domu fieste 1.6 16v jednak pozostaje sentyment do niej

JoeMix - 13 Cze 2019, 22:47

Następny który kupił Fiata,,, :9: :9: :9: Kolega z pracy półtora roku codziennie przeglądał ogłoszenia,,, i kupił Bravo,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group