Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Kosmetyka] Polerka lakieru

jkk - 26 Maj 2019, 11:06
Temat postu: [Kosmetyka] Polerka lakieru
Zastanawiam się nad zakupem polerski oraz jakiś końcówk. Czytam, oglądam filmiki z tego zakresu i płyną takie wnioski, że trzeba być mega delikatnym, bo łatwo o uszkodzenie lakieru. Ktoś miał może z tym jakieś doświadczenia i byłby w stanie podpowiedzieć czy rzeczywiście tak łatwo jest uszkodzić lakier?
Lcfr - 26 Maj 2019, 16:14

Jak nie masz wprawy to bardzo łatwo....
Można zacząc (szczególnie jak nie planujesz działalnosci tylko prace na swoją domową flotą) od wkrętarki dobrej z padem albo wiertarki z regulacja obrotów... Można spróbować, zobaczyc czy ma się chec/cierpliwość i zdolnosci by ogarąc temat. Sam stosuje i to działa ale wszystko zalezy na jaką skale robota i jaki budżet....

pewniaczek - 28 Maj 2019, 13:46

Dokładnie, z polerowaniem trzeba być niezwykle ostrożnym, bo łatwo o uszkodzenie lakieru. Najlepiej na początku pouczyć się, przetestować na innych samochodach - to jest niezwykle istotne. Bo uszkodzenie komuś lakieru może się równać ze sporymi kosztami z tym związanymi.
Przykładowe polerki znajdziesz np tutaj pod linkiem: https://kraftdele.info/22-polerki

bolek80 - 4 Cze 2019, 13:18

Daj to kumus kto ogarnie profesjonalnie.
Piotrt52 - 24 Cze 2019, 21:14

Niedrogi zestaw do polerki można znaleźć pod tym linkiem https://motostacja.com/p/K2-L5315-L1200-L3200-L5200-L600-L611-L613-L614/. Fajnie się spisuje, kilka past i padów, wiadomo trzeba się dokładnie zapoznać z instrukcją i obejrzeć kilka poradników na youtube i można działać. Polecam, bo mi w pewnym krakowskim car detailingu krzyknęli 900 zł za usługę którą wykonałem sam tym sprzętem. Satysfakcja ogromna :)
CarStyle_pl - 14 Kwi 2020, 07:26

Uszkodzić lakier idzie bardzo szybko. Możesz potrenować na starszym samochodzie lub jakiś starych elementach. No chyba, że planujesz później regularnie polerować to możesz udać się na jakiś kurs detalingowy. Wiadomo trzeba zapłacić, ale nauczysz się polerki pod okiem profesjonalistów :D
slawomirro - 22 Kwi 2020, 23:04

CarStyle_pl napisał/a:
możesz udać się na jakiś kurs detalingowy. Wiadomo trzeba zapłacić, ale nauczysz się polerki pod okiem profesjonalistów :D


Bez przesady, wystarczy nie dociskać za mocno i uważać na krawędziach. Polerowanie nie jest trudne. Wymaga tylko dużo cierpliwości, mocnej ręki, pamiętania o paście na padzie, dobraniu odpowiedniego pada i nie rozgrzewaniu polerowanego miejsca. Bez problemu robiąc to maszynowo pierwszy raz w życiu, wypolerowałem auto.

CarStyle_pl - 29 Maj 2020, 09:24

No jak ci się udało to nic tylko pogratulować :) , ale niestety dla każdego nie jest to takie łatwe. Trochę już widziałem aut po amatorskiej polerce. Zwłaszcza widać to po hologramach. Zła technika, źle dobrane materiały po prostu z niewiedzy i skutki są jakie są. A kurs to była tylko sugestia ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group