Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.4 TDCi - dym przy przyspieszaniu

adam205 - 15 Maj 2019, 13:23
Temat postu: 1.4 TDCi - dym przy przyspieszaniu
Witajcie,

szukam od jakiegoś czasu przyczyny, dlaczego mój diesel kopci gdy trochę przygazuję. Najbardziej jest to widoczne np. przy ruszaniu spod świateł.

Dym jest siwy, niezbyt gęsty, ustaje gdy utrzymuję prędkość lub jadę "delikatnie".

Z tego co wyczytałem, może to być wina uszczelki pod głowicą i dostający się do silnika płyn chłodniczy. A może warto zastosować płyn do oczyszczenia wtryskiwaczy?

Z góry dzięki za sugestie :)

Puff - 16 Maj 2019, 08:10

Jeśli to UPG i przebicie jest na kanałach wodnych, to te objawy powinny się gwałtownie nasilić przy jeździe na najwyższym biegu i wciśnięciu pedału w podłogę od najniższych obrotów.

UPG w kontekście kanałów wodnych łatwo sprawdzić tanim testerem. KLIK

Z rury mogą lecieć takie rzeczy też jeśli masz niedużą nieszczelność w dolocie (przy dużej miałbyś kłęby czarnego dymu), ale to trzeba eliminować po kolei.

adam205 - 16 Maj 2019, 11:39

Tester zamówiony. Sprawdzę i dam znać :)
Puff - 16 Maj 2019, 12:14

Pamiętaj, żeby test robić na dobrze rozgrzanym silniku, a na postoju podpompuj go gazem (wolne obroty mogą nie wystarczyć).
Jaszczur - 16 Maj 2019, 12:39

Jeśli płyn w zbiorniczku wyrównawczym się zachowuje normalnie, jest jego w miarę stała ilość, oraz jesli jest ciepły nawiew w kabinie, to UPG bym zostawił w spokoju.
semimatt - 5 Lip 2019, 14:44

mi to wygląda na odme niesprawną i dopalanie oleju z niej, czy silnik w okolicy gdzie odma wraca do dolotu nie jest zaolejony ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group