Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Blow off do silnika TDCi

david5891 - 14 Maj 2019, 16:25
Temat postu: Blow off do silnika TDCi
Witam.
Spędziłem kilka godzin szukając informacji na temat blow off do TDCi i zbyt wiele się nie dowiedziałem . Zacznę od tego że takowy zawór trafił domnie przypadkiem i dlatego z czystej ciekawości chciałem sprawdzić jego działanie w moim 1.6 TDCi 130km czy ktoś zastanawiał się i przerabiał ten temat?
Bardzo dziękuję za pomoc.mam nadzieję że nie będzie odpowiedzialna. Typu diesel + blow off wiocha
Wiem że można użyć sterownika który zastąpi nieistniejąca przepustnice .

Jaszczur - 14 Maj 2019, 20:51

A liczysz się z tym, że możesz pogorszyć osiągi auta? A w skrajnym przypadku wysłać turbo w kosmos?
Moim skromnym zdaniem to, że dizel nie wymaga blow offa to zaleta, z której nie warto rezygnować w imię średniobrzmiących doznań akustycznych. U mnie po osiedlu jeździ taki jeden golf z blowoffem w dizlu, i brzmi to po prostu komicznie.

Puff - 14 Maj 2019, 20:54

Wiocha czy nie to jedno. Sens stosowania to druga rzecz. O gustach się nie dyskutuje, natomiast w kwestii sensu montażu, to w dieslu jest on żaden. No chyba, że chcesz się narobić po to, żeby auto robiło "pffff" przy odpuszczaniu gazu? Bo mocy Ci to w żadnym razie nie doda. Nie zdziwiłbym się też, gdyby ECU protestowało i auto wpadało w tryb awaryjny, bo ilość powietrza wpadająca do silnika nie będzie się zgadzała z odczytami z przepływki.
david5891 - 15 Maj 2019, 08:02

Macie rację dzieki. Komputer będzie świętował na 90 %. Roboty w CH.... I troche. Myślałem że będzie szybka piłka z montażem chciałem sprawdzić jaki będzie efekt. Wtakim razie sprzedam komuś do bendzynki Bailey Motorsport 100 zł jak coś . Dziękuję za odpowiedź.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group