Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.4 TDCi - kopci na biało

tsara - 9 Maj 2019, 11:12
Temat postu: 1.4 TDCi - kopci na biało
Witajcie
Mam problem z kopceniem na biało podczas postoju i skaczącym silnikiem (i klekocze jak traktor) - nie dymi na czarno, nie dymi na niebiesko. Na prawdę ręce już mi opadły, nie wiem co sie dzieje a czasu juz mało....

- Wtryski siemens... ale sprawdzone tam gdzie regenerują i "mogą być" (u mechanika wyszło że jeden trochę przelewa).
- nowy rozrząd z pompa wody, paski, olej, płyn chłodniczy, przewód od turbo, uszczelnienia pokrywy i wtrysków.

Co mnie zastanawia
Świece - jedna jakoś tak siedzi ze nie można jej wyjąć - ale świece to chyba nie w obecnej temperaturze
EGR by tak smrodził?
Pompa paliwa - wiem ze była wymieniana na jakąś używaną - ale tu chyba by jakoś błędami sypało.
Dodam że szarpie powyzej 2tys obrotów - to by wracało mnie do EGR?

Podpowiecie coś.... ?

Jaszczur - 9 Maj 2019, 13:27

Zastanawiam się, dlaczego ludzie nie zaczynają od diagnostyki komputerowej w autach które mają złącze obd w takich sytuacjach :D
JoeMix - 9 Maj 2019, 13:43

Jak tam płyn chłodniczy? Nie ubywa?
tsara - 10 Maj 2019, 15:51

Jaszczur napisał/a:
Zastanawiam się, dlaczego ludzie nie zaczynają od diagnostyki komputerowej w autach które mają złącze obd w takich sytuacjach :D


Oczywiście że od tego zacząłem - błędów brak - wtryski jak pisałem były na sprawdzeniu - u "sprawdzacza wtrysków" OK, u kolegi jeden przelewa - niewiem komu wierzyć.

Płyn muszę obserwować bo od razu wstawiłem i stoi auto.

JoeMix - 10 Maj 2019, 23:12

Jeśli nic się nie zmieniło to, czarny dym to sadza i take tam, zazwyczaj za dużo paliwa za mało powietrza, niebieski dym to spalanie oleju, dwusuwy tak kopciły od zawsze, nasze silniki tak kopcą jak też palą olej z paliwem,,, biały dym to jakby para, powstaje z domieszki płynu chłodniczego,,,
Jaszczur - 11 Maj 2019, 10:09

JoeMix napisał/a:
niebieski dym to spalanie oleju


Niekoniecznie. To również lejące wtryskiwacze.

JoeMix napisał/a:
biały dym to jakby para, powstaje z domieszki płynu chłodniczego


Zależy od zapachu. Jak gryzie i śmierdzi niespalonym paliwem, to też wtryski.

tsara - 11 Maj 2019, 10:41

Tak, z kolorami się zapoznałem :) u mnie biały duszący/śmierdzący niemiłosiernie.
vegetagt - 11 Maj 2019, 15:38

jak puszcza olej w wydech, to tez bedzie na biało ;P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group