Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Szarpanie silnika przy 2 tyś. obrotów normalne czy usterka?

oliver01 - 2 Maj 2019, 09:52
Temat postu: Szarpanie silnika przy 2 tyś. obrotów normalne czy usterka?
Witajcie. Jestem świeżym posiadaczem fiesty mk7 2017r 1.0 ecoboost 100km przebieg 43tys. Ciekawi mnie fakt czy u was też tak jest mianowicie w samochodzie trzeba strasznie często zmieniać biegi gdyż przy spadku obrotów do 2 tyś silnik jakby się dlawil. Czy u was też tak jest i czy to normalna kultura pracy tego silnika? Powyżej 2 tyś przyspiesza prawidłowo i daje przyjemność z jazdy. Jazda na 5 biegu przy 2 tyś daje odczuć jakby silnik się trzasl. Spotkał się ktoś z czymś takim czy to ja jestem przewrazliwiony?
jarek_m - 2 Maj 2019, 10:53

Cześć
Może trzeba go nieco "przepędzić" - tzn. kilkadziesiąt km z obrotami rzędu 3500-4000/min z uwagi na zapchany katalizator.
Masz wiedzę o stylu jazdy poprzedniego właściciela/właścicielki i jakie trasy ten samochód głównie pokonywał?
Masz możliwość podpięcia pod stację diagnostyczną?
Pozdrawiam

Edit - czy ta wersja posiada filtr GPF?

oliver01 - 2 Maj 2019, 11:21

Samochód stał 7 miesięcy bo był po kolizji. Jeździł po mieście nim dostawca pizzy. Mam go drugi dzień i tak obserwuje narazie jak się zachowuje. Przegonie go trochę zobaczymy jak bedzie. A jeszcze jedno pytanie. Samochód ma tempomat który działa i wszystko jest ok natomiast nie zapala się kontrolka tempomatu. Co dziwne po przeleceniu klucza święci się dioda i gaśnie czyli kontrolka sprawna. Nie święci tylko po wlaczeniu
JoeMix - 3 Maj 2019, 00:07

To jest litrowy silniczek,,, i ciężka buda, on jest doładowany i aby doładowanie coś dawało to musi się kręcić,,, tak mnie się wydaje
Puff - 3 Maj 2019, 21:34

Wersja 100-konna to padaka. Sztucznie ograniczona moc, osiągana przy ok. 3800rpm. Potem prosta kreska, więc moment leci na pysk aż do 6krpm. Sprawdzić czy sprint do setki zajmuje 11-12 sekund. Jeśli się mieści, rozważyć 2 opcje:
a) zostawiasz jak jest
b) robisz chipa

Jeśli do setki masz 20 sekund czy ileś, to coś jest z autem nie w porządku i trzeba zacząć od diagnostyki kompem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group