Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK8] Wymiana filtra kabinowego

Marcin83 - 25 Kwi 2019, 20:55
Temat postu: [MK8] Wymiana filtra kabinowego
Witam,
próbowałem zlokalizować filtr kabinowy korzystając ze wskazówek znalezionych w necie.
Z tego co widzę MK8 w przeciwieństwie do poprzednich wersji ma takie zaślepki(kwadratowe) na śrubki(z boku tunelu od strony pasażera jak i kierowcy) których nie udało mi się ściągnąć. Próbowałem delikatnie podważyć je śrubokrętem ale się nie udało.

Jakieś wskazówki? Pomyślałem że lepiej zapytać niż robić coś na siłę.

Marcin83 - 29 Kwi 2019, 15:34

Szkoda że nikt nic nie odpisał. Pokombinowałem i udało się.
Informacja dla potomnych. Cienki i szeroki śrubokręt był potrzebny a z dziewiczą zaślepką było trochę trudniej ;)
Teraz już łatwo się podważa.

AdrianmoPl - 19 Lis 2019, 12:41

Fitr kabinowy znajduje sie za schowkiem na rękawiczki (którego nie ściągamy przy wymianie filtra ), za taką dosyć dużą jasno szarą zaślepką , przy czym trzeba odczepić taką kwadratową zaślepkę (tam są śrubki które trzeba odkręcić ) po lewej stronie od strony pasażera przy nogach i ściągnąć dolny plastik (jest 2 częściowy na zatrzep ). Widziałem jak mi gościu z ASO u Forda zakładał bo włożyli filtr na odwrót i przyszedłem z reklamacją i przy mnie odwracał ten filtr mechanik z ASO od Forda jednocześnie pokazując gdzie się znajduje :)
Wojtek Wawa - 2 Gru 2019, 14:14

Jakim cudem wiedziałeś, że założyli na odwrót? Serio pytam, bo myślałem, że bez ściągania się tego nie zauważy nigdy.
Tared - 2 Gru 2019, 14:51

Też mnie to zastanawiało czytając posta.Tym bardziej że filtr z tego co piszesz jest ukryty za plastikami :9:
AdrianmoPl - 20 Gru 2019, 20:33

Wiatam , zauważyłem bo po prostu podmuch z klimatyzacji był przytłumiony po wymianie filtra kabinowego i nawiewy były słabsze niż przed wymianą więc wróciłem do ASO i gościu go mi odwrócił i problem znikł (widocznie ten filtr jest pod lekkim kątem i jak i działa do góry nogami to dmucha pod lekko innym koncie ) i jednocześnie zobaczyłem że filtr ukryty jest za schowkiem na rękawiczki , demontował 3 plastiki te od lewej strony przy butach od strony pasażera (podwójne na zaczep plus kwadratowa zaślepka na początku operacji gdzie są śrubki ) i od spodu za schowkiem na rękawiczki był taki szary spory plastik który ściągnął gdzie filtr był ukryty czyli kompletnie w innym miejscu niż w starszej fieście . Wymieniałem wtedy wszystkie filtry , kabinowy , oleja i powietrza ten pod maską, plus wymiana Oleju i montaż Antykuny bo cos mi buszowało pod maską były łapki odbite i sierść pod maską samochodu , wszytko wyszło 1300 PLN w Krakowie w Servisie Forda. PS od momentu montażu tego dźwiękowego systemu anty kuny nic mi już nie buszuje pod silnikiem więc jak na razie się spisuje mega , mam tylko obawy czy to akumulatora nie wykończy bo co 2-3 sekundy wydobywają się takie dźwięki których w samochodzie nawet na zgaszonym silniku nie słychać. Kolejny Plus tego sytemu jest taki że ludzie boja sie parkować obok mojego samochodu bo wydobywają się lekkie psiki i nikt nie parkuje na zderzak :) Czyli odstrasza ludzi w mieście i zwierzęta , nawet psy spieprzają bo ich drażni ten ultra dźwięk :) Przy czym podczas jazdy i w kabinie samochodu na postoju nic nie słychać. Więc Polecam jak ma ktoś problemy takie jak ja z kunami :)
BRUNNER - 30 Gru 2019, 09:19

daj jakieś szczegóły tego antykunowego urządzenia.
Tared - 31 Sty 2021, 18:59

Przeglądałem YT i szukałem informacji odnośnie wymiany filtra kabinowego.
Znalazłem ten filmik


Więc niech ktoś, kto to już wymieniał potwierdzi, czy tak to wygląda z tą różnicą, że u nas to jest strona pasażera, a na filmiku kierowcy UK

AdrianmoPl - 19 Gru 2021, 16:24

Tutaj jest po Arabsku ale wszystko widoczne https://www.youtube.com/w...b_FFzEYg&t=216s

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group