Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Za niskie wolne obroty

Karamba2014 - 20 Kwi 2019, 11:21
Temat postu: Za niskie wolne obroty
Witam wszystkich mam problem z obrotami a mianowicie zaczeło się podczas jazdy jak zacząłem hamować to nagle silnik zgasł po odpaleniu na wolnych gaśnie lub utrzymuje około 500 obrotów sprawdzałem silniczek krokowy(niedawno kupiony i zamontowany)odkręciłem go i jak ktoś przekręcił stacyjke na zapłon to silniczek powinien wykonać jakiś ruch a on nic i teraz pytanie jak można sprawdzić we wtyczce czy dochodzi sygnał i na jakiej zasadzie działa sterowanie tego silniczka wiem że na jednym pinie jest cały czas + a na drugim powinna się pojawić masa?
JoeMix - 20 Kwi 2019, 20:24

Tam chyba nie ma silniczka tylko zawór,,, jest zamknięty lub otwarty,,, od tego jak szybko "cyka" i jak długo trwa cykl zależy od tego ile powietrza idzie bokiem poza przepustnica,,, a za tym jakie są obroty przy zwolnionym pedale gazu,,,
Karamba2014 - 21 Kwi 2019, 12:02

tam jest silniczek krokowy bo go wymieniałem ale właśnie się uporałem z tym wystarczyło odłączyć komputer i teraz jak na razie jest ok
JoeMix - 21 Kwi 2019, 14:02

Skoro jest silniczek krokowy i 2 kable to ja nie bardzo wiem jak można go sterować,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group