Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.3 - rosnące obroty

Bartek98 - 11 Kwi 2019, 23:14
Temat postu: 1.3 - rosnące obroty
Cześć wszystkim
Widziałem wiele postów o podobnej tematyce ale w sumie na żadnym nie znalazłem odpowiedzi na mój problem otóż :
od jakiegoś czasu podczas wciskania sprzęgła lub wrzucania luzu obroty rosną aż do odciny . Zaczyna się to najczęściej gdy wrzucam 3 albo 4 .
Nie wiem od czego to zależy bo czasami wszystko działa prawidłowo (Ostatnio przejechałem 150 km i problem wcale nie wystąpił) a czasami po przejechaniu 2-3 km obroty zaczynają świrować, dodam że zauważyłem że temperatura silnika nie ma na to wpływu.
Jak problem się już pojawi to podczas redukowania biegów obroty na chwile spadają ale gdy tylko chce zmienić bieg na wyższy obroty dają o sobie znać
Jak zgaszę silnik na chwile i zapale ponownie problem znika ale pojawia się ponownie w losowym czasie
Dodam jeszcze że sprzęgło w mojej fieście jest już trochę wyjeżdżone i łapie prawie przy końcu .
Mam nadzieje że to nie wina sprzęgła ale próbowałem już chyba wszystkiego

JoeMix - 12 Kwi 2019, 00:44

Jeśli przepustnica się nie zacina mechanicznie i silniczek pracuje jak trzeba, to odłącz VSS (czujnik prędkości przy lince na skrzyni biegów) i zobacz jak będzie.
Bartek98 - 12 Kwi 2019, 20:36

Dzięki za odpowiedź :)
Przepustnica jest raczej okej
Myślałem ze to jej wina bo była trochę zasyfiona ale po wyczyszczeniu dalej to samo .
Jutro odłacze ten czujnik i zdam relacje co i jak :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group