Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Problem z modułem parkowania - PDC

K@mix - 17 Mar 2019, 10:12
Temat postu: Problem z modułem parkowania - PDC
Witam, posiadam Fiestę z 2010 roku z czujnikami parkowania przód + tył. Czujniki fabryczne. Mam problem, tył dział. Przód nie :/ Wrzucam wsteczny - czujniki się aktywują cofam do tyłu i ładnie sygnalizuje o przeszkodzie. Do przodu nie reaguje mimo włączenia ręcznie przyciskiem systemu. Po uruchomieniu systemu i przejściu z przodu pojazdu czasami wejdzie w tryb awaryjny - 1 ciągły sygnał i 8 bipów... Wie ktoś jak zdiagnozować ten system? Który czujnik jest uszkodzony? Komputer nic nie pokazuje :/ Jest jakiś sposób aby dostać się przez komputer - forscan albo inny program którym można dobrać się do modułu PDC?
JoeMix - 17 Mar 2019, 13:35

U mnie w ogóle to nie działa, przez uszkodzony czujnik z przodu,,, jak wybieram R to piszczy ciągle i potem chyba 3 razy,,, kontrolka na przycisku mruga stale sygnalizując awarie,,, ponoć działa wszystko albo nic i zostało to wykminione komputerem, ale co i jak nie wiem,,,

[EDIT] Policzyłem, piszczy raz długo a potem 7 razy krótko,,,

K@mix - 17 Mar 2019, 13:45

U mnie na komputerze 0 błędów :/ Tył działa ale albo chwilę albo jak tylko pojawi się coś z przodu to wchodzi w awarie ... 1 długi i 8 krótkich bipów. Chcę aby system działał. Wymienię co trzeba ale najpierw muszę wiedzieć co.
vater - 7 Sty 2021, 12:20

Pogoda pod psem, a mi w Mk7 nawaliły czujniki parkowania.
Forscan twierdzi, że lewy przedni szwankuje.
Mam pytanie, w oczekiwaniu na lepszą pogodę.
Czy po wymontowaniu reflektora będę miał dostęp do czujnika i ewentualnie kostki, żeby dało się coś pomanipulować?

JoeMix - 8 Sty 2021, 08:31

vater napisał/a:
Czy po wymontowaniu reflektora będę miał dostęp do czujnika i ewentualnie kostki, żeby dało się coś pomanipulować?
Tak, do zewnętrznego na 100%
vater - 8 Sty 2021, 08:42

Cytat:
Tak, do zewnętrznego na 100%

Dzięki :)

Dragon_78 - 3 Lis 2022, 21:37

vater napisał/a:
Cytat:
Tak, do zewnętrznego na 100%

Dzięki :)

gdzie w Fieście jest moduł jeśli mam zamontowane czujniki tylko na tył

JoeMix - 3 Lis 2022, 21:57

W przed lifcie jak pamiętam w bagażniku gdzieś siedzi centralka

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group