Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Zła praca silnika

Asimo - 10 Mar 2019, 07:02
Temat postu: Zła praca silnika
Cześć,

Fiesta 1.4 16V 2003 od jakiegoś tygodnia zauważyłem następujące objawy złej pracy silnika w moim samochodzie, a dokładniej:
- lekkie falowanie na wolnych obrotach (650-900)
-przy ruszaniu z gazem w podłogę jest chwilowy brak reakcji a następnie wyrywa się jakby miał 2x więcej mocy
-po przekroczeniu 4000 obrotów zaczyna „rwać” tak jakby mu czegoś brakowało dławi się
-po dłuższej przerwie np po nocy zdarza mu się nie odpalić za pierwszym razem (aku jest ok)
-czasami gdy odpala na zimnym silniku to nie wchodzi od razu na obroty 1400-1500 tylko wskakuje na jakieś 800 a po kilku sekundach dopiero ma 1400-1500
-ponadto czasami występuje buksowanie kół przy mocniejszym ruszaniu, ale ten problem był już wcześniej

Wymienione świecie i kable oraz sonda lambda kilka miesięcy temu.

Tak się składa że dokładnie jeden dzień przed wystąpieniem tych problemów zatankowałem samochód od rezerwy do pełna na jednej ze stacji benzynowych. Może trafiło się wadliwe paliwo?

Co to może być? Czy wszystkie objawi dotyczą jednej usterki czy miałem „szczęście” i trafiła mi się „kumulacja”

Puff - 10 Mar 2019, 12:52

Filtr paliwa wymień, brzmi jakby Ci tam gruzu zassał z baku.
Asimo - 16 Mar 2019, 13:14

Wymiana filtra niewiele pomogła, macie jeszcze jakieś pomysły?
Puff - 16 Mar 2019, 14:26

Rozepnij filtr paliwa, wężyk włóż w butelkę, włącz zapłon, obserwuj ile paliwa leci. Może pompa paliwa w baku się kończy lub filtr tej pompy jest ekstremalnie zabity. Objawy wskazują na zbyt małą ilość paliwa i na tym bym się skupił.
frankez - 16 Mar 2019, 14:40

Mimo wszytko warto wyciągnąć świece i sprawdzić ich stan jeśli jest dawana zła dawka paliwa to będzie po nich widać :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group