Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK6] Wymiana głośników JBL lub Hertz

patarek - 4 Mar 2019, 13:59
Temat postu: [MK6] Wymiana głośników JBL lub Hertz
Witam

Planuję wymianę głośników w swojej Fieścinie na takie https://allegro.pl/oferta/glosniki-jbl-stage-8602-5x7-7802103223 Lub https://allegro.pl/oferta/glosniki-hertz-dieci-dcx570-3-5x7-2drozne-glosne-7096960227

Po pierwsze czy warto? Czy może szukać czegoś nieznacznie droższego do radyja 6000CD
a drugie pytanko. Podobno trzeba dokupić jakieś adaptery podłączenia głośników ??

Pozdrawiam

Pawel

slawomirro - 5 Mar 2019, 15:38
Temat postu: Re: Wymiana głośników JBL lub Hertz
patarek napisał/a:
.


Adaptery - tak, jakieś 2,5zł/szt na głośnik
głośniki - warto zmienić, Hertze polecam.

Bobofrut - 8 Mar 2019, 00:00

Co do głośników najlepiej je odsłuchać niż zamawiać w ciemno o z alledrogo. Hertz ma bardzo agresywne gwizdki, trzeba dobrze się nakręcić korektorem by je w miarek ujarzmić. Fajnie grają Helixy, mają bardzo ładny basik, Powerbass również bardzo fajne głośniki robi, tudzież Phonocar. No chyba że kolegę stać, to polecam Morela albo UDimension
slawomirro - 10 Mar 2019, 23:11

Bobofrut napisał/a:
Hertz ma bardzo agresywne gwizdki, trzeba dobrze się nakręcić korektorem by je w miarek ujarzmić.


Też czytałem taką opinię wcześniej. I jak robiłem odsłuch przed zakupem, zgadzam się, że masz rację w przypadku
popularnych tanich Hertzów serii DSK. Natomiast w MPK już tego efektu nie ma. Tylko jest jeden haczyk :devil:
te pierwsze kosztują 250zł, te drugie 850zł. Ja wziąłem te droższe i jestem zadowolony, ale nie każdy jest szurnięty na punkcie caraudio :rotfl:

Aquoss - 11 Mar 2019, 17:24

Ja od roku używam i bardzo sobie chwalę JBL GT7-86, założone 4 sztuki, rozmiar ten sam co oryginalne także bez adapterów.
Bobofrut - 12 Mar 2019, 16:05

slawomirro napisał/a:
Bobofrut napisał/a:
Hertz ma bardzo agresywne gwizdki, trzeba dobrze się nakręcić korektorem by je w miarek ujarzmić.


Też czytałem taką opinię wcześniej. I jak robiłem odsłuch przed zakupem, zgadzam się, że masz rację w przypadku
popularnych tanich Hertzów serii DSK. Natomiast w MPK już tego efektu nie ma. Tylko jest jeden haczyk :devil:
te pierwsze kosztują 250zł, te drugie 850zł. Ja wziąłem te droższe i jestem zadowolony, ale nie każdy jest szurnięty na punkcie caraudio :rotfl:


Dodam jeszcze tylko że DSK nie zagrają dobrze bez wzmacniacza. Te głośniki potrzebują solidnego wsparcia, będą działać pod radiem ale graniem bym tego nie nazwał. Apropos gwizdków - to nie jest wyczytana opinia tylko miałem te głośniki w poprzednim aucie. Z dobre 2 godziny mi zajęło by uzyskać w miarę pożądany efekt

slawomirro - 15 Mar 2019, 00:12

Bobofrut napisał/a:


Dodam jeszcze tylko że DSK nie zagrają dobrze bez wzmacniacza.


MPK też.

piokow14 - 20 Mar 2019, 11:49

Ja mam u siebie zamontowane DSK 165.3 i powiem wam szczerze że pod radio Sony dsx-a416bt bardzo fajnie dają radę. Testowałem ze wzmacniaczem i bez i nie wielka różnica jest.
Ja generalnie polecam te głośniki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group