Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6] Problemy z odpaleniem

blizniak - 7 Lut 2019, 20:35
Temat postu: [MK6] Problemy z odpaleniem
Witam,
Od jakiegoś czasu zaczęły się spore problemy z odpaleniem mojej Fiesty Mk6 1,4 TDCI Po przekręceniu stacyjki dość często nie dzieje sie nic -> cisza, rozrusznik nie kręci, zegary świecą standardowo. Innym objawem jest też opóźnienie startowania rozrusznika bądź też samoczynne włączenie wycieraczek przednich podczas startowania rozrusznika. Sam rozrusznik też musi dłużej "kręcić" - normalnie odpalał w sekundę, teraz trwa to dłużej. Generalnie wyglądało mi to na problemy z immobilizerem. Kluczyki zostały sprawdzone, pętla immo wymieniona, akumulator jest dobry a problem dalej występuje. Prośba o sugestie za co dalej się zabrać.

Jaszczur - 8 Lut 2019, 08:19

Podpinana pod komputer była?
Jak Ci się chce szorować w tygodniu do Katowic, to mogę podłączyć pod fordiaga i zerkniemy czy nie ma jakichś istotnych błedów.

blizniak - 11 Lut 2019, 21:15

Nie była podpinana do komputera, natomiast błędy sprawdzałem w ukrytym menu w liczniku - tutaj była informacja, błędów brak. Czy ForDiag może pokazać inne dane / więcej błędów etc?
PabloFiestaaa - 11 Kwi 2019, 18:13

Hej Bliźniak. I jak to wyszlo z tym zaplonem bo u mnie mk6 1,3 70k 08' dzieje sie podobnie...czasem jest tylko takie tykanie bez śladów działania rozrusznika...magik przeczyscil przewody ale nie za wiele to dalo...jakies a propos???
slawomirro - 11 Kwi 2019, 23:48

PabloFiestaaa napisał/a:
Hej Bliźniak. I jak to wyszlo z tym zaplonem bo u mnie mk6 1,3 70k 08' dzieje sie podobnie...czasem jest tylko takie tykanie bez śladów działania rozrusznika...magik przeczyscil przewody ale nie za wiele to dalo...jakies a propos???


cewka, kable, świece. Wszystko razem lub osobno do wymiany.
ale zupełnie coś innego. Sprawdź czy masa rozrusznika jest ok.

PabloFiestaaa - 12 Kwi 2019, 16:46

I gasniecie podświetlania regulacji sily nawiewu czy ciepło-zimno przy przekrecaniu tych pokretel?? Jakby jakies zwarcie czy cus...
slawomirro - 13 Kwi 2019, 01:26

PabloFiestaaa napisał/a:
I gasniecie podświetlania regulacji sily nawiewu czy ciepło-zimno przy przekrecaniu tych pokretel?? Jakby jakies zwarcie czy cus...


A alternator spełnia swoją funkcję?

PabloFiestaaa - 13 Kwi 2019, 20:48

Miernikiem sprawdziłem aku - jest ok,odpalilem i sprawdziłem alternator przy dużym obciążeniu i tez jest git....
Bobofrut - 16 Kwi 2019, 17:43

slawomirro napisał/a:
PabloFiestaaa napisał/a:
I gasniecie podświetlania regulacji sily nawiewu czy ciepło-zimno przy przekrecaniu tych pokretel?? Jakby jakies zwarcie czy cus...


A alternator spełnia swoją funkcję?

Alternator nie ma z tym nic wspólnego. Albo kończą żarówki albo styki w gnieździe żarówki są wypalone

Bobofrut - 16 Kwi 2019, 17:45

PabloFiestaaa napisał/a:
Hej Bliźniak. I jak to wyszlo z tym zaplonem bo u mnie mk6 1,3 70k 08' dzieje sie podobnie...czasem jest tylko takie tykanie bez śladów działania rozrusznika...magik przeczyscil przewody ale nie za wiele to dalo...jakies a propos???

Prawdopodobnie zawiesza się rozrusznik. Warto go wyjąć rozebrać i zobaczyć w jakim stanie są szczotki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group