Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Czyszczenie zaworu EGR

skipper215 - 12 Sty 2019, 22:47
Temat postu: Czyszczenie zaworu EGR
Witam,

Wiem że strasznie męczę tymi bzdetami ale jestem typowym amatorem który do tej pory nie miał styczności z silnikiem diesla a chciałby się dowiedzieć od was bardziej doświadczonych.
Moje pytanie jak w temacie dotyczy konserwacji zaworu EGR. Czy ktoś z was to robił ? Jak to zrobić i czy się wogole da samemu czy raczej jakiś serwis lub regeneracja. Od razu powiem ze raczej nic się złego nie dzieje. Auto jeździ normalnie ma moc i nie gaśnie na wolnych. Ale chciałbym to skontrolować i przedłużyć żywotność i zaworu i silnika.

Dodatkowo zapytam o czyszczenie separatora oleju czy ktoś z was przeprowadzał taki zabieg i czy powinno się to wogole ruszać.

Pozdrawiam

skipper215 - 15 Sty 2019, 22:39

Witam,

W sumie to sam sobie odpowiadam ale nie ważne. Kusił mnie przez tydzień prawie ten znienawidzony EGR. I powiem wam ze się do niego dobrałem i dobrze zrobiłem. Nie jest to wcale trudne wręcz bardzo proste. Syfu tam co nie miara się zebrało najgorzej ze w kolektorze ssącym jest jeszcze sporo tej smoły bo tak to wyglada i ma podobna konsystencje. Muszę w któryś dzień ściągnąć kolektor i go wyczyścić.

Zastanawiam się nad zaślepieniem tego zaworu i odłączenie jak taki syf jest w komorach spalania to nie wyglada to zbyt dobrze.

Pzdr

Puff - 17 Sty 2019, 14:24

Nie musisz go nawet zaślepiać. Jak mu wytniesz sterowanie (wężyk podciśnienia) i odepniesz wtyczkę, to poza błędem logowanym w ECU (brak informacji na zegarach, więc nic się nie świeci ani nie wkurza), nie potrzebujesz nic więcej. Chyba że eliminujesz go całkowicie, ale wtedy to już zaślepić/zaspawać musisz.
ROBERT1 - 9 Lut 2019, 08:06

Siema ,ja swego czyściłem i wygladał tak.Szczerzę to po wyczyszczeniu dalej faluje. :|






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group