Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wzrost poziomu oleju

skipper215 - 5 Gru 2018, 11:58
Temat postu: Wzrost poziomu oleju
Witam,

Wydaje mi się że od ostatniej wymiany oleju czyli jakieś 3 tyg temu wzrósł mi poziom oleju. Jest możliwe że w jakiś sposób paliwo dostaje się do miski olejowej???

Dajcie znać co i jak. od czego powinienem zacząć diagnostykę.

Pozdrawiam
Tomek

Fiesta 1.8TD Endura Diesel 2001r

Puff - 5 Gru 2018, 14:48

To nie jest nowoczesny klekot, tu nie ma bardzo luźnego spasowania elementów ani innych tego typu rzeczy. Upewnij się, że stoisz w tym samym miejscu, na płasko. Nawet niewielki przechył prawo/lewo przód/tył spowoduje, że na miarce oleju ślad będzie w innym miejscu. Poziom skontroluj z rana przed jazdą, po tym jak dłużej auto postoi.
skipper215 - 5 Gru 2018, 16:37

Dzięki za odpowiedź pierwszy raz mam styczność z silnikiem diesla i wydało mi się to trochę dziwne możliwe że podczas nalewania świeżego oleju trochę przesadziłem i mi się wydaje że wzrósł poziom oleju.
Zrobię jak radzisz sprawdzę go rano jak dłużej postoi. Kiedyś znajomy miał diesla też jakiegoś wiekowego i padnięty miał pompowtryskiwacz który lał i dostawało się paliwo do oleju. Przypomniałem sobie tą historię i myślałem że tu może być tak samo. Tutaj co prawda jest inaczej bo jest pompa wtryskowa. Nawet jakby lał wtryskiwacz to raczej by chyba kopcił i zużywał dużo paliwa a zużycie mam na poziomie 6 litrów.

Pozdrawiam
Tomek

Puff - 5 Gru 2018, 17:28

To jest zupełnie inna konstrukcja (w sensie PD kontra VP), ciężko to nawet porównywać.

Wątpię, że to oleju przybywa, więc na przyszłość, przy wymianie, zalej tyle, żeby było na równo z minimum, bo o ile nie robisz tego sam, po nocnym postoju, tylko dojeżdżasz do warsztatu, to jak oni olej wymienią i zaleją, to jeszcze do miski trochę go zleci i możesz później mieć więcej oleju niż sądziłeś, że będziesz miał :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group