Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Ćwierkanie z nawiewu

mirek92m - 19 Lis 2018, 16:28
Temat postu: Ćwierkanie z nawiewu
Ostatnimi czasy zaczęło się u mnie pojawiać takie ćwierkanie po włączeniu nawiewu. Najgłośniej na drugim poziomie, trochę ciszej na pierwszym, na 0, 3 i 4 w ogóle. Czytałem, że może wystarczyć psiknięcie gdzieś w okolice silniczka WD40, ale nie jestem do tego przekonany. Co waszym zdaniem warto zrobić i jak się do tego zabrać (i dostać)?
gruby907 - 19 Lis 2018, 23:19

Mam to samo, najbardziej ćwierka na drugim "biegu". Ja już różnych rzeczy próbowałem, ale jedyna słuszna metoda to wymiana dmuchawy nawiewu. Tylko że jest beznadziejny dostęp do dmuchawy :D przyzwyczaiłem sie i mam to po prostu gdzieś, podgłaszam sobie radio xD psikałem w dolot powietrza do dmuchawy pod podszybiem wd40 ale nic to nie pomogło :D generalnie chyba wywalone jest łożysko dmuchawy i stąd te stuki ale sam nie wiem co tak naprawde tam sie dzieje
90tomash - 20 Lis 2018, 17:26
Temat postu: Re: Ćwierkanie z nawiewu
mirek92m napisał/a:
Ostatnimi czasy zaczęło się u mnie pojawiać takie ćwierkanie po włączeniu nawiewu. Najgłośniej na drugim poziomie, trochę ciszej na pierwszym, na 0, 3 i 4 w ogóle. Czytałem, że może wystarczyć psiknięcie gdzieś w okolice silniczka WD40, ale nie jestem do tego przekonany. Co waszym zdaniem warto zrobić i jak się do tego zabrać (i dostać)?

Możesz go nagrać?
Mam chyba to samo i właśnie wyczytałem że to przypadłość chyba FF bo bardzo dużo posiadaczy ma ten problem.
U mnie piszczenie najbardziej na 1 biegu, na drugim mniej ale po za swierkotaniem jest jeszcze głośniejsza praca samych śmigieł wentylatora.
Dziś patrzyłem tam gdzie jest osłonka plastikowa koło nóg pasażera i jakiś pasek gąbki mi wyleciał stamtąd .ciekawe co to

gruby907 - 28 Lis 2018, 18:59

Kod:
https://www103.zippyshare.com/v/b2bksdLV/file.html

Tak to u mnie brzmi, jak nagrzeje sobie w aucie to przestaje ćwierkać. Problem pojawia sie tylko późną jesienią, zimą i wczesną wiosną

90tomash - 2 Gru 2018, 08:59

Mam tak samo, czasem nawet głośniej i mija.
Wziąłbym się za to ale szczerze nie chce mi się teraz w zimę

gruby907 - 5 Gru 2018, 17:01

U mnie mija jak sie wentylator nagrzeje od ciepłego powietrza. Przyzwyczaiłem się już, taki urok tego auta

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group