Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Podgrzewane dysze spryskiwaczy

matts80 - 4 Lis 2018, 23:05
Temat postu: Podgrzewane dysze spryskiwaczy
Koledzy, jak wizualnie rozpoznać czy Fiesta ma podgrzewane dysze spryskiwaczy. Odbieram za niedługo samochód i z tego co widziałem w nowym cenniku z 15 października, brak jest w pakiecie Comfort 1 tego drobiazgu w porównaniu z poprzednim cennikiem.
Powinny do dysz jakieś kable być doprowadzone?

Puff - 6 Lis 2018, 01:29

Podgrzewanie nie odbywa się bezprzewodowo, więc tak, zdecydowanie :)
nowy1 - 6 Lis 2018, 11:37

Ciekawy temat dla mnie , też będę odbierał Fiestę w tym miesiącu i warto by wiedzieć jak to rozpoznać. Dużo zmian było ostatnio w konfiguracji Forda. I wiele spraw może ujść uwadze przy odbiorze samochodu.
tantal - 7 Lis 2018, 20:07

Sprzedawca sprawdził po VIN obecność podgrzewanych dysz i podobno są. Chociaż nadal nie wiem jak to sprawdzić.
nowy1 - 7 Lis 2018, 20:12

Czyli przed odbiorem samochodu przydatna jest znajomość VIN.
tantal - 14 Lis 2018, 21:17

Mógłby ktoś wstawić zdjęcie, czy do spryskiwaczy idą jakieś dodatkowe kable do podgrzewania dysz? Oglądałem auto w sobotę i wg mnie był tam tylko przewód do płynu.
tantal - 23 Lis 2018, 22:12

Jutro/pojutrze sprawdzę u siebie, ale bezpiecznik nr. 40 odpowiada za podgrzewane dysze.
Jeśli go nie ma, podgrz. dysz nie ma na wyposażeniu.

nowy1 - 23 Lis 2018, 22:15

W nowym cenniku Fiesty już go nie ma .
tantal - 23 Lis 2018, 22:22

Część z nas zamawiała rok modelowy 2019, w specyfikacji zamówienia te dysze miały się znaleźć.
matts80 - 23 Lis 2018, 22:47

Jakoś niechętnie koledzy zaglądają pod maskę, temat już wisi od paru tygodni i dalej nie wiemy czy ma iść kabel czy nie do dysz.
Drodzy koledzy którzy posiadają Fiesty z podgrzewanymi dyszami, sprawdzcie pod maskę czy idą tam jakieś kabelki :)

Mariow - 28 Lis 2018, 10:40

Witam

Kolego jeżeli chodzi o podgrzewane dysze spryskiwacza to mam takowe i sprawa wygląda tak:
po poniesieniu maski po lewej stronie (lewa ręka) biegnie wężyk z płynem do spryskiwaczy a po prawej w peszlu biegną kabelki do podgrzewania dysz. Kabel jest widoczny puszczony po zawiasie i wchodzi pod wygłuszenie maski.

matts80 - 28 Lis 2018, 21:29

Mariow - dziękuję za dogłębny opis.
Mars - 30 Lis 2018, 18:25

Mariow napisał/a:
Witam

Kolego jeżeli chodzi o podgrzewane dysze spryskiwacza to mam takowe i sprawa wygląda tak:
po poniesieniu maski po lewej stronie (lewa ręka) biegnie wężyk z płynem do spryskiwaczy a po prawej w peszlu biegną kabelki do podgrzewania dysz. Kabel jest widoczny puszczony po zawiasie i wchodzi pod wygłuszenie maski.


Lubię pokera i... sprawdzam! :ok:
Otóż nie zamówiłem pakietu w którym były grzane dysze, bo osobno tego nie było, a grzane fotele były w pakiecie z grzaną kierownicą. Piszę o pakietach w wersji Vignale. I dzisiaj sprawdziłem- po otwarciu maski, z jej prawej strony idzie wiązka kabli. No to niby mam grzane dysze, ale ich nie chciałem. :ok:
Sprawdzę na mrozie <8> .

Mars - 1 Gru 2018, 01:39

tantal napisał/a:
...bezpiecznik nr. 40 odpowiada za podgrzewane dysze.
Jeśli go nie ma, podgrz. dysz nie ma na wyposażeniu.


Ten bezpiecznik jest w komorze silnika, czy w kabinie? Może mam instalację położoną, ale brakuje tego bezpiecznika.

tantal - 1 Gru 2018, 09:15

W komorze silnika z prawej strony, chociaż jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. U mnie nie widzę żadnych kabli jak koledzy piszą. Więc prawdopodobnie tego drobiazgu nie ma, mimo że w zamówieniu było.
Mars - 1 Gru 2018, 15:56

tantal napisał/a:
...U mnie nie widzę żadnych kabli jak koledzy piszą. Więc prawdopodobnie tego drobiazgu nie ma, mimo że w zamówieniu było.


Brawo Ford! Nie zamówiłem grzanych dysz, a mam, za to inni zamówili, zapłacili i... nie mają :rotfl: .

Mariow - 1 Gru 2018, 19:28

Ja odbierałem samochód na koniec listopada 2017 i wtedy był pakiet w którym było to wyszczególnione, a teraz nie widzę żeby był pakiet w którym pisze że są podgrzewane dysze więc dziwne to wszystko.
matts80 - 1 Gru 2018, 21:22

Zamawiałem w październiku pakiet z grzaną szybą, fotele oraz dysze. Odbierałem na koniec listopada, oczywiście "kabelka"nie było :) O zmianie w specyfikacji Ford nie powiadomił Dealera, podczas oględzin odbiorowych zgłosiłem ten fakt, że samochód jest niezgodny ze specyfikacją (dziękuję koledze Mariow za pomoc gdzie szukać). Z tego wszystkiego dostałem pierwszy przegląd za 1 zł. :)
tantal - 1 Gru 2018, 22:29

Mars napisał/a:
tantal napisał/a:
...U mnie nie widzę żadnych kabli jak koledzy piszą. Więc prawdopodobnie tego drobiazgu nie ma, mimo że w zamówieniu było.


Brawo Ford! Nie zamówiłem grzanych dysz, a mam, za to inni zamówili, zapłacili i... nie mają :rotfl: .


Niektórzy dostali nawet B&O za free...
Szkoda że wcześniej nie wiedziałem jak to sprawdzić.
Orientuje się ktoś, jak to jest ze zgłoszeniem niezgodności w specyfikacji, po odbiorze auta i podpisaniu protokołu?

kris_IV - 2 Gru 2018, 13:13

tantal, tak, ja dostałem B&O i grzaną kierownicę mimo iż nie zamawiałem tych elementów... Fakt jest taki, że nowe pakiety które były już po zamówieniu zawierały te opcje, i jeśli robią tylko pakietami produkcję to nie mieli za bardzo innego wyjścia i musieli to dorzucić. Tak czy siak, dzięki temu mam w zasadzie wszystko.
msky - 9 Gru 2018, 13:54

Zasilanie w płyn - lewa strona maski

Pogrzewanie dysz - prawa strona maski


Wszystko jasne :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group