Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Czasem nie chce zapalić 1.4 16v 2005

90tomash - 3 Lis 2018, 23:15
Temat postu: Czasem nie chce zapalić 1.4 16v 2005
Fiesta 1.4 16v 2005.
Jakiś czas temu miałem tak że raz na jakiś czas auto jakby nie chciało zapalić, tzn przekręcam kluczyk i w momencie kiedy normalnie auto chce zapalić słychać tylko próbę takie charakterystyczne brzmienie, po powrocie do pozycji 0 i ponownym zapaleniu jest zazwyczaj ok.
Minęło 2 tyg mniej więcej, po kilkunastu razach kiedy używałem auta i było ok, dziś po przejechaniu 25 km (2 razy w tym czasie gasiłem auto), po godzinnym postoju auto nie chce zapalić, ale tym razem kluczyk trzymałem do końca i po 3-4 sekundach samochód zapalił. Ponowiłem próbe, było to samo ale zapalił, za 3 raz zapalił na tzw strzała.
Taki mniej więcej przykład znalazłem
https://youtu.be/q-TYRxxiS4M


W sklepie motoryzacyjnym robili test akumulatora, gdzie mam 74 % sprawności Aku, napiecie 13.28 na zgaszonym silniku, po 5 minutach.
Czy takie ma być ???? .
Auto ma 209 tys
Wymiany:

204998 km
olej + filtry
207537 km
Świece
Kompletny Wydech

Przepustnica, silnik krokowy, akumulator????

damianisko5 - 5 Lis 2018, 18:10

takie charakterystyczne brzmienie - co masz na myśli? opisz to dokładniej.
napięcie 13.28 na zgaszonym silniku - czym mierzone, i kiedy? po dłuższej jeździe?
wymieniłeś ; olej + filtry
207537 km
Świece
Kompletny Wydech - a pompę słyszysz w momencie włączenia zapłonu?
Jakie napięcie akku w momencie uruchamiania rozrusznika?

Marcin - 5 Lis 2018, 22:24

klemy czyste i dobrze dokręcone? do sprawdzenia dodatkowo główna masa do budy
90tomash - 6 Lis 2018, 07:00

Nie wymieniłem tylko filtra paliwa, nie wiem ile ma.
Test Aku robiony w sklepie motoryzacyjnym takim urządzeniem.
Klemy czy czyste nie wiem, wiem że były wg mnie luźne i je dokrecilem ale nie dało to skutku.
Generalnie problem nie pojawia się na zimnym silniku, tylko właśnie jak zgasze i pójdę np do sklepu, czy godzinę auto postoi.
Wczoraj np nie zredukowalem biegu wjeżdżając na posesję i auto zgasło, bo miało za małe obroty względem biegu nr 2 i po ponownym uruchomieniu, nie chciał zaskoczył, było słychać takie iskrzenie/kręcenie nie wiem jak to nazwać, pojawia się to w w każdy aucie jak się włącza silnik ale tu trwa to nie pół sekundy a np 4 czy 5.
Zastanawialem się nad bendiksem....
Może też to byc coś z masą.
Dziś oddaje do mechanika bo nie lubię jeździć na minie.

90tomash - 6 Lis 2018, 07:01

[quote="damianisko5"]takie charakterystyczne brzmienie - co masz na myśli? opisz to dokładniej.
napięcie 13.28 na zgaszonym silniku - czym mierzone, i kiedy? po dłuższej jeździe?
wymieniłeś ; olej + filtry
207537 km
Świece
Kompletny Wydech - a pompę słyszysz w momencie włączenia zapłonu?
Jakie napięcie akku w momencie uruchamiania rozrusznika?[/quote
Tak, pompa się zglasza

vegetagt - 6 Lis 2018, 08:20

jak nie chce odpalić to zerknij, czy podaje iskre/lub paliwo (czyli test na sprawność czujnika położenia wału)

Podłącz też auto pod kompa i sprawdz, czy czujnik temperatury na ecu nie przekłamuje.

90tomash - 6 Lis 2018, 16:31

vegetagt napisał/a:
jak nie chce odpalić to zerknij, czy podaje iskre/lub paliwo (czyli test na sprawność czujnika położenia wału)

Podłącz też auto pod kompa i sprawdz, czy czujnik temperatury na ecu nie przekłamuje.

Wymienilem akumulator (nie trzymał napięcia), kable podłączeniowe do rozrusznika byly zaśniedziałe + filtr paliwa.
Zobaczymy czy pomoże

damianisko5 - 7 Lis 2018, 14:11

I pomogło?
90tomash - 7 Lis 2018, 16:55

damianisko5 napisał/a:
I pomogło?

Auto "szybciej " odpala.
Akumulator wg mechanika nie trzymał stałego napięcia, na rozruchu spadało poniżej 11.
Od wczoraj zrobiłem 50 km, w tym czasie zapaliłem silnik 13 razy i nie było tego co wcześniej.
Zobaczymy co dalej.

damianisko5 - 9 Lis 2018, 08:33

Tak trzymać, powodzenia!!!
90tomash - 9 Sty 2019, 16:36

Niestety, auto raz na jakiś czas nadal ma problem z odpalaniem
Nie na zimnym, zazwyczaj jak gdzieś pojadę i zostanie auto na 30 minut np


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group