Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wysoka temperatura silnika

Milosz - 2 Lis 2018, 03:25
Temat postu: Wysoka temperatura silnika
Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam problem z fiestą otóż jakiś czas temu zauważyłem że jeżdżąc po mieście lub stojąc w korkach nawet w chłodne dni temperatura na wyswietlaczu pomiędzy zegarami rośnie w miarę stania samochodu w jednym miejscu (temperatura dochodzi nawet do 30 stopni wzwyż a na zewnątrz jest koło 15 stopni ) włącza się wentylator jednak nie pomaga to zmniejszyć temperatury na wyswietlaczu, dopiero po przejechaniu dłuższego odcinka drogi bez zatrzymania wpływa na zmniejszanie się temperatury. I faktycznie gdy pewnego razu podjechałem na stacje i otworzyłem maskę to czuć było ze silnik jest o wiele za gorący po przejechaniu krótkiego odcinka drogi. Dzieje się tak bardzo często również podczas jazdy po mieście z małą prędkością. Gdy jeżdżę szybciej powiedzmy 60-70 km/h wskaźnik pomiędzy zegarami pokazuje normalną temperaturę na zewnątrz i wszystko jest w normie nie włącza się wentylator jest w porządku. Co może być nie tak z fiestką ktoś miał taki przypadek ? Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego problemu
Puff - 2 Lis 2018, 09:39

Na początku - jaki masz stan płynu w zbiorniku wyrównawczym? :)
Milosz - 2 Lis 2018, 15:45

Stan płynu w normie między minimum a maximum, z takich chyba większych rzeczy chociaż nie wiem czy istotnych to klimatyzacja jakiś czas temu przestała działać nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego.
Puff - 2 Lis 2018, 17:35

Klima umiera także, kiedy (w skrócie) temperatura chłodnicy klimy jest zbyt duża, co najczęściej bierze się z przegrzewającego się układu chłodzenia, kiepsko/źle/w ogóle nie działającego wentylatora chłodnicy. To zdecydowanie może być powiązane.

Czasem to są tak głupie rzeczy jak wpięcie na opak zasilania wentylatora (z reguły po jakiejś naprawie przodu), wskutek czego zamiast ciągnąć, pcha on powietrze. Może siadł drugi bieg wentylatora (skoro działa, to zupełnie nie padł).

Milosz - 2 Lis 2018, 18:35

Dobra sprawdzę wentylator jak tylko będę mieć okazje, to by się tez zgadzało z tą klimą i nawet z tym ze wentylator nie obniża albo przynajmniej nie utrzymuje temperatury pomiędzy zegarami stojąc w korku ale sam fakt tego ze temperatura gwałtownie rośnie podczas stania po jakimś czasie ( zanim wentylator sie włączy już jest zawyżona ) i To nie temperatura silnika tylko temperatura która pokazuje ile stopni jest na zewnątrz, bo z tego co wiem to w tych fiestach nie ma wskaźnika temperatury silnika tylko pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem wyświetla się temperatura na zewnątrz
Puff - 3 Lis 2018, 13:04

Chyba się zgubiłem... mówisz cały czas o temperaturze zewnętrznej, a nie silnika? Przecież musi być kontrolka temperatury, nawet jak nie ma klasycznego zegarka ze wskazówką.
Milosz - 3 Lis 2018, 13:34

Tak jest o temperaturze zewnętrznej, kontrolka od temperatury silnika nie zapaliła się jeszcze ani razu co najdziwniejsze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group