Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.4 96KM lpg, ciężkie odpalanie na ciepłym silniku

darekgonet - 12 Paź 2018, 21:14
Temat postu: 1.4 96KM lpg, ciężkie odpalanie na ciepłym silniku
Z racji tego, że Fiestę posiadam od niedawna i jest to mój pierwszy post na forum chciałem się przywitać.Witam Forumowiczów i dziękuję za odwiedzenie wątku.
Teraz do opisu kłopotu bo nie udało mi się odnaleźć odpowiednika już zarejestrowanego wcześniej.
Auto jest sprowadzone z Włoch z fabryczną instalacją gazową i przebiegiem 90kkm.
Na zimnym silniku nie ma żadnych kłopotów. Odpala od kopa. Gorzej gdy silnik się rozgrzeje i postoi dosłownie kilka minut. (Auto ma keyless'a) Wtedy po wciśnięciu przycisku rozruchu zaczyna kręcić i morduje rozrusznikiem aż go nie odpali. Czasem jest to 3-4 sekundy czasem, po tym okresie auto chwyci i od razu zgaśnie, a czasem kręci tak długo bez skutku aż sam zaprzestaje (nie mierzyłem ile to trwa) i dopiero kolejne wduszenie przycisku 'start' odpali auto - też nie od kopa.
Gdy silnik jest rozgrzany, zgaszę go i zaraz zakręcę - odpala natychmiast. Jedynie ta przerwa generuje problem. Czasem też mam wrażenie jakby rozrusznik nie kręcił w ogóle silnika albo rozpinał się w czasie kręcenia zanim silnik ruszy.
Dużo napisałem ale chciałem być w miarę precyzyjny. Czyżby bendix? Podejrzewałem też instalację gazową a konkretnie tulejki-przedłużki wkładane w miejsce wtryskiwaczy benzyny przez co wtryski są oddalone nieco od kolektora i na zimnym gdy mieszanka jest bogatsza nie ma problemu a na ciepłym jest za mało paliwa żeby dobrze odpalić. No ale znowu bez czekania kilku minut działa więc nie do końca ta teoria się sprawdza.
Jeśli ktoś miał podobny problem albo wie jak się z tym uporać to będę wdzięczny za wskazówki.
Dzięki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group