Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Poziom paliwa na liczniku i z menu serwisowego

SewerynW - 17 Wrz 2018, 14:47
Temat postu: Poziom paliwa na liczniku i z menu serwisowego
Witam,
Kilka dni temu kupiłem fieste MK6 style 1.25l 75 km. Na zegarze 82 tyś mil. Zatankowałem autko do pełna i licznik wskazywał 310 mil zasięgu co daje po przeliczeniu około 500 km. Trochę mało jak na tak niewielki samochód. Jak wygląda sprawa z zasięgiem w waszych fiestach z tym silnikiem zatankowanych do pełna?

Druga sprawa to odczyt poziomu paliwa z menu serwisowego po przejechaniu 59 mil. Otóż po tak niewielkiej odległości pokazuje 55% paliwa w baku. Natomiast zegary wskazują bliżej wartości 80-85%. Ktoś ma pojęcie skąd taka rozbieżność? Czy źle odczytuje kod w menu serwisowym (literka F)?

Ponadto menu serwisowe nie pokazuje żadnych błędów DTC(wartość none) które mogły by wpływać na zbyt duże spalanie.

Poniżej fotka jak to wygląda.


Pozdrawiam
Seweryn

Puff - 17 Wrz 2018, 17:06

Zakładasz, że to wyświetla wartość %. Nie byłbym tego taki pewien. W mk5 tam się pojawiają wartości jak na liczniku 8-bitowym (czyli zobaczysz też liczby >200).
SewerynW - 17 Wrz 2018, 17:37

Puff napisał/a:
Zakładasz, że to wyświetla wartość %. Nie byłbym tego taki pewien. W mk5 tam się pojawiają wartości jak na liczniku 8-bitowym (czyli zobaczysz też liczby >200).


Tak założyłem gdyż w baku mieści się 45 litrów, wiec ta opcja odpadła w przedbiegach. Jeśli to wartość w kodzie 8 bitowym to odpowiada liczbie 44 (litry?)- też dziwnie. Kod 16 daje jeszcze bardziej niesamowite rezultaty w okolicy (84 jednostek?). Nie wiem w sumie co o tym myśleć. Chyba najłatwiej było by porównać z innym egzemplarzem auta.

Puff - 17 Wrz 2018, 17:40

Równie dobrze może być obcięty na 128 albo 64. Wartości bliskie skrajnych w mk5 nie są w ogóle używane. Pod korek to chyba 224 a sucho w baku to (chyba) circa 20.
slawomirro - 23 Wrz 2018, 19:59

Wg mnie dość konkretnie pokazuje wartości % paliwa w baku, ale w wartościach szesnastkowych, nie dziesiętnych, co dla pełnego baku, pokaże wartość 64, czyli 100%.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group