Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Dymi na czarno + czuć benzynę + nie równa praca silnika

frankez - 13 Wrz 2018, 08:06
Temat postu: Dymi na czarno + czuć benzynę + nie równa praca silnika
Witam
Od wczoraj mam problem z moją Fiestą mk6 2002 r 1.3 51 kw. LPG

Byłem w trasie i tak gdzieś na 100 kilometrze w mieście zgasło mi auto , następnie odpaliło i po chwili znów zgasło, dojechałem z 15 km do domu zostawiłem auto na noc , z rana wsiadam odpalam i obroty od razu na 800 ( nie było ssania ) po chwili na 2000 i tak chwilkę po skakały i później się ustabilizowały .. ale z rury wydechowej czuć było hmm benzynę chyba też + jakiś chemiczny płyn ?

ciężko mi się określić. widać też było że kolor jakby lekko czarny , nie ja w dieselach czarny ale te dymek jest lekko zafarbowany.

Mechanik ustawiony dopiero na za tydzień i próbuje coś sam wymyślić, jakie pomysły ?

1000 km temu wymieniany był olej i wszystkie filtry , świece 10 tys km temu wraz z kablami.

aa na benzynie i na lpg dzieję się to samo

Bulba - 13 Wrz 2018, 15:10

Jedz do gazownika (o ile dasz rade)
i niech gazownik sprawadzi koputer od gazu, czy aby napewno po przelaczeniu na gaz
odcina Ci benzyne.
Mialem tak w Cordobie.
Dopiero czwarty gazownik sie skapnal.
Wczesniejsi wymieniacze odrazu chcieli mnie kasowac na nowy parownik.
za 350PLN a wystarczylo zalozyc dodatkowy przekaznik za 25PLN.

Ps. Daj znac jak ustalisz przyczyne co bylo.

frankez - 13 Wrz 2018, 16:56

Bulba napisał/a:
Jedz do gazownika (o ile dasz rade)
i niech gazownik sprawadzi koputer od gazu, czy aby napewno po przelaczeniu na gaz
odcina Ci benzyne.
Mialem tak w Cordobie.
Dopiero czwarty gazownik sie skapnal.
Wczesniejsi wymieniacze odrazu chcieli mnie kasowac na nowy parownik.
za 350PLN a wystarczylo zalozyc dodatkowy przekaznik za 25PLN.

Ps. Daj znac jak ustalisz przyczyne co bylo.


dziś byłem u mechanika , pierwszego lepszego który mnie przyjął i zdiagnozował że problem jest z elektryką , z wiązką do silnika jak się ją ruszy to auto gaśnie w piątek jadę do elektryka dam znać czy coś znalazł lub czy ma zamiast coś znaleźć

Co do gazu , na samej benzynie także tak się dzieje ... ale też jadę na przegląd rano

Bulba - 13 Wrz 2018, 22:25

"z wiązką do silnika jak się ją ruszy to auto gaśnie"

No dobra ale smrod benzyny ?
WTF ???

frankez - 14 Wrz 2018, 19:57

Bulba napisał/a:
"z wiązką do silnika jak się ją ruszy to auto gaśnie"

No dobra ale smrod benzyny ?
WTF ???


No właśnie , nie wiem może komputer wariuje i daje za dużą dawkę paliwa.. tylko domysły ...


Druga sprawa że na zimnym silniku zawsze będzie trochę czuć benzynę przy lpg bo coś tam się spala na dzień dobry :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group