Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [mk7] inspekcja olejowa włacza sie co ok 2k km.

semimatt - 4 Wrz 2018, 16:07
Temat postu: [mk7] inspekcja olejowa włacza sie co ok 2k km.
informacja o inspekcji olejowej zamiast normalnie z raz na rok wyskoczyc.. to wyskakuje mi raz na miesiac czyli co okolo 2.000 km .. sam skasowałem jak piszecie na forum juz nie raz (2 pedały zapłon poczekac az zniknie i wyłączyc stacyjke) i wyskoczylo ponownie jakies 3-4 tygodnie pozniej to zgłupiałem , elm nie pokazuje błędów. .. poczekam do nastepnej zeby sie upewnic ze u mnie z głową wszystko ok a to fiesta szaleje ale moze kogos spotkało cos podobnego ?:P
lukaszooo - 5 Wrz 2018, 07:22

Da sie jakoś zwiekszyć interwał komputerowo.
semimatt - 5 Gru 2018, 00:02

lukaszooo napisał/a:
Da sie jakoś zwiekszyć interwał komputerowo.


jakos czyli jak ? jestem juz po 5 kasowaniach co miesiac :D interwał dosyc regularny bo co 800km sie okazało.

i pytanie czemu akurat sie tak to zadzialo ? producent stwierdzil ze 10 wymian oleju a potem bedzie wyć co 800km?

szynszyl - 25 Sty 2019, 14:33

a nie było jakiegoś statycznego wypalania DPF ?
semimatt - 4 Lut 2019, 21:42

szynszyl napisał/a:
a nie było jakiegoś statycznego wypalania DPF ?


co to znaczy statycznego ?

lukaszooo - 8 Lut 2019, 06:32

Podaj vin, poszukam gdzie to mozna zmienić.
semimatt - 18 Kwi 2019, 21:20

Problem rozwiązany - byl zapchany dpf , zapchal sie poniewaz pękł i się przesunął jednoczesnie zatykając... i był nadtopiony.. jednak jakos udało sie go zregenerować,,, a po regeneracji znikł też problem pojawiającej sie inspekcji olejowej - widocznie gdzies jakies cienienia oleju przez zapchany dpf sie pojawiały ( byłbłąd dpf ale pojawiał sie tylko przy predkosciach autostradowych wiec bylo to bardzo dziwne i obstawialem raczej jakies lejące wtryski w zwiazku z wyzszym spalaniem)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group