Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Sync 3 vs. Sync 2.5.

nowy1 - 28 Sie 2018, 22:49
Temat postu: Sync 3 vs. Sync 2.5.
Czy ktoś wie jakie są różnice między SYNC 3 a SYNC 2.5. Pobieżnie wiem , że wersja 2.5 nie ma języka polskiego , ale jakie są szczegółowe różnice?
seee8a - 29 Sie 2018, 10:07

Brak sterowania głosowego, 6 głośników zamiast 7 i 8" w standardzie dla sync i titanium.
nowy1 - 29 Sie 2018, 14:31

A mógłbyś mi bardziej szczegółowo opisać to "brak sterowania głosowego". Bo ja słyszałem ,że jest sterowanie głosowe tylko w systemie brak języka polskiego. Ale nie wiem czy to jest prawda. Bo też złożyłem zamówienie miało być z Sync 3 , a jak się okazuje ma być Sync 2.5 i nie wiem czy nie anulować zamówienia.
seee8a - 29 Sie 2018, 21:12

Naprawde jest to argument zeby anulowac zamowienie? Nawet o tym nie pomyslalem. Musisz zadzwonic do swojego dealera oni maja w excelu spis dokladnych zmian.
nowy1 - 29 Sie 2018, 21:58

Jasne,że nie.
Wojtek Wawa - 30 Sie 2018, 10:05

Sync3 jest super. Bez niego fiesta straci pół uroku. Nawet rodzice w takiej za 51k zł mają sync3 i 7 głośników.

Ale każdy lubi coś innego.

mskgs - 30 Sie 2018, 10:20

A ten sync "2.5" to nie jest po prostu sync3 tylko obcięty? Tzn 6 głośników zamiast 7 (ciekawe czy będzie różnica) i bez tego sterowania głosem? W sumie główną różnicą sync3 do sync2 to jest chyba android auto/apple carplay i ogólnie lepiej działa... więc tego raczej nikt nie cofnie.
nowy1 - 30 Sie 2018, 10:21

Ford zaczął kombinować. Teraz Sync 3 tylko w dodatkowym za 1600zł pakiecie z jakimiś tam dodatkowymi głośnikami. Sync 2.5 brak sterowania głosowego w j.polskim - tak pobieżnie tłumaczył diler.
seee8a - 30 Sie 2018, 10:25

Sync3 teraz tylko z B&O, auta zamówione od połowy lipca mimo że mają wpisane SYNC3 i 6.5" są produkowane jako 2.5 z 8" i 6 głośnikami. System dalej wypluwa 3, ale faktycznie dostaniemy 2.5. Ford nie nadążył z tym i systemy nie mają dalej tej konfiguracji wpisanej, a w centrali jak i na produkcji robią już 2.5. Dealer mówił mi, że jest to mieszakna 3 i 2, wizualnie to samo, jedyne co ma być usunięte to właśnie rozbudowane sterowanie głosem, nie interesowałem się tym gdyż i tak bym tego nie używał. Ważne że jest 8" android auto ta sama rozdzielczość itd.
mskgs - 30 Sie 2018, 10:28

No czyli sync3 tylko bez sterowania głosem... którego pewnie i tak nikt nie używa. :)
nowy1 - 30 Sie 2018, 10:36

No to może pytanie do użytkowników Forda z Sync 3. Czy ktoś używa sterowania głosowego w samochodzie, czy warto sobie w ogóle tym zawracać głowę ? Czy Sync 2,5 to tylko brak sterowania głosowego czy też jakieś inne funkcje są też upośledzone.
Tak się dopytuję ponieważ diler wstrzymał realizację mojego zamówienia ponieważ on też nie wie o co chodzi z tym Sync.

glotti - 30 Sie 2018, 10:58

nowy1 napisał/a:
No to może pytanie do użytkowników Forda z Sync 3. Czy ktoś używa sterowania głosowego w samochodzie, czy warto sobie w ogóle tym zawracać głowę ? Czy Sync 2,5 to tylko brak sterowania głosowego czy też jakieś inne funkcje są też upośledzone.
Tak się dopytuję ponieważ diler wstrzymał realizację mojego zamówienia ponieważ on też nie wie o co chodzi z tym Sync.



Różnica w związku ze zmianą roku modelowego na 2019. Z opcji wyposażenia dodatkowego usunięto:
Pakiet Cool & Sound 4 (AGSAK):
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- radioodtwarzacz z Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAF))

Po konwersji zamówienia na rok modelowy 2019 system dodał do zamówienia klimatyzację automatyczną z elektroniczną regulacją temperatury , a wyżej wymieniony system audio zostało zastąpiony:
Radioodtwarzacz z Ford SYNC 2.5 – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", Applink, Apple CarPlay, Android Auto, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® oraz funkcją wzywania pomocy, 6 głośników, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy.
Według importera ekran jest identyczny jak 8" w SYNC3: dotykowy, taka sama rozdzielczość i szybkość. Taka sama moc systemu audio oraz sterowanie. Brak różnic z punktu widzenia Klienta. Jedyna różnica, to brak możliwości sterowania za pośrednictwem komend głosowych, ale w dalszym ciągu działają komendy dostępne w smartfonie (tzw voice passthrough), np. wybieranie kontaktów z książki telefonicznej smartfona. Warunkiem jest sparowanie smartfona z pokładowym systemem audio.

seee8a - 30 Sie 2018, 11:03

OOooo to to to dokładnie mi powiedziano :) wg mnie nie ma co płakać, 8" jest w std już, więc oszczędzamy 350zl, szkoda tylko tego 7 głośnika, ale grać będzie bardzo podobnie zapewne.
glotti - 30 Sie 2018, 11:42

seee8a napisał/a:
OOooo to to to dokładnie mi powiedziano :) wg mnie nie ma co płakać, 8" jest w std już, więc oszczędzamy 350zl, szkoda tylko tego 7 głośnika, ale grać będzie bardzo podobnie zapewne.


Też tak myślę. Auto zamawiałem na przełomie czerwca i lipca - jeszcze wg cennika z maja.

nowy1 - 30 Sie 2018, 16:10

Bardzo dziękuję za w miarę dokładny opis systemu Sync. Ale właśnie " brak możliwości sterowania za pośrednictwem komend głosowych". Bo komenda głosowa to również jest sterowanie funkcjami telefonu , sterowaniem odtwarzania z USB. Kto tych funkcji nigdy nie doświadczył to mu wszystko jedno. W moim starym 10-cio letnim fiacie ta funkcja jest i działa b. dobrze i nie chciałbym się pozbyć tego w nowym samochodzie ! Najgorsze jest to że diler też nie zna szczegółów.
Wojtek Wawa - 31 Sie 2018, 17:03

Ja używam sterowania telefonem głosem. Nie wiem nawet jak inaczej do kogoś zadzwonić. Ale też tak używam telefonu poza samochodem. Wiem, że nie każdy tak ma.
Z drugiej strony w Android Auto i tak wszystko robi się głosowo po polsku. Tylko mi się nie chce łączyć z kablem za każdym razem. Wtedy sync3 wygrywa.
Rodzice widać mieli super szczęście kupując swoją fiestę pół roku temu. Wycięto wszystko fajne z ich jedynych opcji.

kris_IV - 11 Wrz 2018, 07:59

Czyli wersje od jakiej daty zamówienia otrzymają sync 2.5? Na formularzu zamówienia dołączonym do umowy mam Sync 3, zamówienie z końcówki lipca, rok modelowy 2018.75

Wybrana opcja to własnie C&S 4.

Mk8 ST Line - 11 Wrz 2018, 08:47

Od roku modelowego 2019
kris_IV - 11 Wrz 2018, 09:35

Tylko pisaliście tutaj, że od początku lipca realizują już jako 2019, a nie 2018.75

seee8a napisał/a:
... auta zamówione od połowy lipca mimo że mają wpisane SYNC3 i 6.5" są produkowane jako 2.5 z 8" i 6 głośnikami. System dalej wypluwa 3, ale faktycznie dostaniemy 2.5. ...


Moje zamówienie to końcówka lipca.

nowy1 - 11 Wrz 2018, 15:44

Najgorsze jest to ,że jest duża rozbieżność między tym co mamy na stronie Ford.pl i tym co nam diler proponuje. Też zamówiłem z Sync3; zamówienie zostało wstrzymane z powodu zmian. Niestety teraz z Sync3 - to już bez koła zapasowego.
nowy1 - 11 Wrz 2018, 20:42

nowy1 napisał/a:
Najgorsze jest to ,że jest duża rozbieżność między tym co mamy na stronie Ford.pl i tym co nam diler proponuje. Też zamówiłem z Sync3; zamówienie zostało wstrzymane z powodu zmian. Niestety teraz z Sync3 - to już bez koła zapasowego.

Moje zamówienie 2018.75 i będzie Sync2.5

kris_IV - 11 Wrz 2018, 22:24

A co ma brak koła zapasowego do sync 3? Dziś na stronie forda cennik z sierpnia a w nim sync 3...
nowy1 - 11 Wrz 2018, 22:55

Bo teraz Sync3 tylko w pakiecie z B&O.
kris_IV - 12 Wrz 2018, 07:07

Mnie nikt do dziś nie poinformował, że coś się zmieniło. Na zamowieniu jest sync3 i 7 głośników. Zamierzam to przeliczyć przy odbiorze. Rozumiem zmiany itd ale odrobina przyzwoitości wymaga poinformowania o nich. Do tego cennik z ford.pl do dziś wciska sync3 I 7 głośników w pakiecie, ktorego wg was nie ma.
nowy1 - 12 Wrz 2018, 16:10

Tak masz rację , odrobina przyzwoitości by się przydała. To spytaj dilera czy Twoje zamówienie zostało skierowane do realizacji ? Bo moje zamówienie system odrzucił.
msky - 12 Wrz 2018, 19:39

Jak ja się cieszę, że mam kupno już za sobą.
Z funkcji sterowania głosem korzystam codziennie. W szczególności sterowanie klimatyzacją jest fajne, kiedy nie trzeba sięgać ręką do pokrętła.

Ford czyni czukiereczek w imię oszczędności...

Mars - 13 Wrz 2018, 05:14

msky napisał/a:
...Z funkcji sterowania głosem korzystam codziennie. W szczególności sterowanie klimatyzacją jest fajne, kiedy nie trzeba sięgać ręką do pokrętła...


Coś mi umknęło? Proszę opisz punkt po punkcie, jak głosowo sterujesz klimatyzacją.

kris_IV - 13 Wrz 2018, 09:32

msky napisał/a:
Jak ja się cieszę, że mam kupno już za sobą.
Z funkcji sterowania głosem korzystam codziennie. W szczególności sterowanie klimatyzacją jest fajne, kiedy nie trzeba sięgać ręką do pokrętła.

Ford czyni czukiereczek w imię oszczędności...


Do tej pory wszyscy pisali, że sterowanie głosowe klimatyzacją nie działa, coś się zmieniło?

msky - 13 Wrz 2018, 12:47

Normlanie naciskam guzik na kierownicy i mówię: "ustaw klimatyzacje na 20 stopni"
Nie macie?

Mars - 13 Wrz 2018, 14:34

Nie próbowałem, bo podobno nie działa. Lilith, u Ciebie działa?
mskgs - 13 Wrz 2018, 18:11

msky napisał/a:
Normlanie naciskam guzik na kierownicy i mówię: "ustaw klimatyzacje na 20 stopni"
Nie macie?


U mnie nie działa, nie rozpoznaje komendy.

msky - 14 Wrz 2018, 11:14

Będę mieć chwilę to nakręcę film.

Czy ktoś ma może asystenta / ekonomizera jazdy ?

glotti - 14 Wrz 2018, 16:32

seee8a napisał/a:
OOooo to to to dokładnie mi powiedziano :) wg mnie nie ma co płakać, 8" jest w std już, więc oszczędzamy 350zl, szkoda tylko tego 7 głośnika, ale grać będzie bardzo podobnie zapewne.



W Niemczech nazwali to lepiej: Sync 3 Light - natomiast Sync 3 jest z B&O

nowy1 - 14 Wrz 2018, 16:56

Odpowiedź jaka otrzymałem z Ford.pl
"Szanowny Panie,
Bardzo przepraszamy. Faktycznie na naszej stronie internetowej nie ma jeszcze informacji na temat Sync 2.5. Nie mamy jeszcze informacji, kiedy się pojawią. Sync 2.5 różni się od Sync 3 jedynie tym, że nie ma obsługi głosowej nawigacji i systemu audio."

Tared - 14 Wrz 2018, 18:22

kris_IV napisał/a:
msky napisał/a:
Jak ja się cieszę, że mam kupno już za sobą.
Z funkcji sterowania głosem korzystam codziennie. W szczególności sterowanie klimatyzacją jest fajne, kiedy nie trzeba sięgać ręką do pokrętła.

Ford czyni czukiereczek w imię oszczędności...


Do tej pory wszyscy pisali, że sterowanie głosowe klimatyzacją nie działa, coś się zmieniło?


Ta opcja chyba działa gdy ma się w sync zakładkę z klimatyzacją :fox: Czyli generalnie przez komputer u każdego da się to włączyć.Nie wiem tylko,czy w aso to potrafią zrobić miałem dziś o to zapytać jak o wyłączenie opcji z drzwiami pasażera która wyłącza radio ale wyleciało mi to z głowy ehh ;-|

Wojtek Wawa - 14 Wrz 2018, 22:40

Tared, przede wszystkim WOW. Pierwszy post o mk8 na tym forum był mój i zapewne dotyczył niezgodności instrukcji z samochodem. Nie działało sterowanie głosowe klimatyzacją. Jak to zmieniłeś? Czy ASO mi to wgra?
msky - 15 Wrz 2018, 11:15

O właśnie mam taką ikonkę od klimatyzacji i normalnie dotykowy panel (nie kręcę pokrętłem)
Nie wiem czy ASO gmerało tak już było od 5 km :)

Wojtek Wawa - 15 Wrz 2018, 12:09

Ale ja kupiłem rok przed Tobą. Widać weszła aktualizacja. Stąd pytałem Tareda, bo on kupił też bez klimatyzacji na panelu.
Tared - 15 Wrz 2018, 14:30

To zdjęcie jest tylko "poglądowe" z google.U mnie nie ma też tego,ale żeby sterowanie głosowe działało musi tak to wyglądać na ekranie.Więc jak ktoś podjedzie do ASO i powie,że w instrukcji pisze o sterowaniu głosowym i że ta funkcja nie działa to pewnie będą wam wkręcać różne wymówki...Powiedzcie im wtedy żeby włączyli ustawianie klimatyzacji na ekranie i wtedy na 100% będzie to sterowanie działać.Mi osobiście na tym nie zależy bo szybciej pokrętłem ustawie temp niż głosowo,ale jak ktoś chce taką funkcję to bez włączenia tej opcji w sync się nie obejdzie :)

Nie jestem tylko pewny co do tego czy oni tam to potrafią zrobić :-P ale wtedy osoby które mają interfejs będą wstanie to włączyć :)
Tutaj nawet instrukcja na to

anikja - 29 Paź 2018, 15:31

Czy ktoś instalował już Android Auto na tym Sync 2,5? Dealer zapewnia, że jest Applink,
Apple CarPlay i Android Auto. Aplikację zainstalowałam na telefonie, przy działającym AA telefon łączy się z fiestą, Tryb Android Auto powinien automatycznie się nie uruchamia. Opcja szukaj aplikacji moblinych na podłącznym telefonie też bez rezultatu.

seee8a - 29 Paź 2018, 19:39

Ja instalowałem. Wszystko działa na 2.5. Masz telefon podłączonym kablem?
kris_IV - 29 Paź 2018, 20:46

Co prawa mam Sync 3, ale telefon musisz podłączyć kablem i użyć do tego portu USB przy zapalniczce, nie tego z podłokietnika. Aplikacja Android Auto musi być w wersji 3.6 (lub nowszej 3.7). Wersja 3.5 u mnie nie działała.
Mars - 29 Paź 2018, 21:56

kris_IV napisał/a:
Co prawa mam Sync 3, ale telefon musisz podłączyć kablem i użyć do tego portu USB przy zapalniczce, nie tego z podłokietnika...


Korzystam z gniazda USB w podłokietniku i AA działa.

Tared - 29 Paź 2018, 22:20

u Mnie też oba działają w trybie AA,może w tych sync 2.5 zmienili na 1 usb :2xf: :-P
anikja - 29 Paź 2018, 22:37

Dziękuje wszystkim za pomoc. Problem rozwiązany. Przyczyna problemu - zły kabel do telefonu. Nie przyszło mi do głowy, że są kable usb służące tylko do ładowania telefonu i nie obsługujące przesyłu danych. Po zmianie kabla poszło jak z płatka :)
Mars - 30 Paź 2018, 05:05

Anikja, serio? Mój LG schizuje co jakiś czas i sam sobie zmienia ustawienia w telefonie z przesyłu na "tylko ładowanie". Wystarczy znów przełączyć i znów mam OK.
kris_IV - 30 Paź 2018, 08:00

Tared napisał/a:
u Mnie też oba działają w trybie AA,może w tych sync 2.5 zmienili na 1 usb

W zasadzie nie testowałem nawet drugiego złącza ;-D Przy odbiorze auta przekazano mi że z AA działa tylko to pierwsze, sprawdzę wieczorem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group