Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wyciąganie silnika

focus06 - 20 Sie 2018, 09:17
Temat postu: Wyciąganie silnika
Na wstępie się przywitam :) Cześć Wszystkim.
Jestem, od niedawna posiadaczem fiest 1.3i z 94r.
Kupiłem z rozwalonym silnikiem i mam już drugi na wymianę.
Moje pytanie to: Jak najprościej wymienić silnik? Wyciągać go do góry czy rozkręcac półosie i do domu?
Nie ukrywam, że lepiej byłoby do góry i jeżeli tak się da to na co zwrócić uwagę?
Pozdrawiam Forumowiczów.

Jaszczur - 20 Sie 2018, 10:27

Półosie musisz demontować tak czy inaczej, nie ma znaczenia pod tym względem czy chcesz silnik górą czy dołem wyciągać.
Dołem może być prościej, pod warunkiem że masz szeroki kanał, albo możliwość dźwignięcia fiesty, żeby móc silnik wypchać spod auta.

focus06 - 20 Sie 2018, 10:57

Jaszczur napisał/a:
Półosie musisz demontować tak czy inaczej, nie ma znaczenia pod tym względem czy chcesz silnik górą czy dołem wyciągać.
Dołem może być prościej, pod warunkiem że masz szeroki kanał, albo możliwość dźwignięcia fiesty, żeby móc silnik wypchać spod auta.



Nie mam kanału ale mam wyciągarkę do góry. Nawet jeżeli nie chcę ruszać skrzyni tylko sam silnik to muszę odkręcać półosie?

Jaszczur - 20 Sie 2018, 11:11

Jeśli uda Ci się na tyle odsunąć silnik od skrzyni by go wytargać do góry nie ruszając skrzyni z miejsca, to nie ma problemu. Jeśli trzeba będzie targać ze skrzynią, to półosie do zdemontowania.
focus06 - 20 Sie 2018, 11:15

Jaszczur dzięki za podpowiedź. Może napisze ktoś kto już tak próbował.
Jaszczur - 20 Sie 2018, 12:28

Wystarczy że rzucisz okiem pod maskę i zobaczysz ile jest miejsca pomiędzy krawędzią silnika a podłużnicą. Jak nie ma więcej niż 5cm to nie ma nawet o czym rozmawiać.
focus06 - 26 Sie 2018, 21:17

Da się :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group