Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Czas oczekiwania na nową Fiestę

glotti - 9 Sie 2018, 06:58
Temat postu: Czas oczekiwania na nową Fiestę
Czy ktoś z Was czeka albo właśnie odebrał nową Fiestę?
Jaki jest teraz realny czas oczekiwania?
Ile trwa przerwa sierpniowa w fabryce?

Mk8 ST Line - 9 Sie 2018, 08:41

Zależy od wersji. Na ST Line czas oczekiwania ok 2 miesiące plus przerwa sierpniowa 3 tygodnie. Ja zamówiłem 10.07 I teoretycznie mam mieć na koniec września.
Ponoć wersje niższe robią szybciej.

glotti - 9 Sie 2018, 08:49

Ja zamówiłem Titanium na samym początku lipca i w umowie mam wpisany termin realizacji do końca września. Zastanawiam się jednak czy jest szansa na wcześniejszą realizację.
Gandzior28 - 9 Sie 2018, 10:49

Mi się wydaje ze dostaniesz na pewno szybciej niż koniec września.
Wojtek Wawa - 9 Sie 2018, 11:14

Zamawiałem około 10 sierpnia i dostałem około 25 września, w umowie był 15 listopad.

Rok temu to był początek produkcji, teraz to zgaduję masowo je robią i powinno pójść szybko.

Pocieszny - 9 Sie 2018, 15:15
Temat postu: Re: Czas oczekiwania na nową Fiestę
glotti napisał/a:
Czy ktoś z Was czeka albo właśnie odebrał nową Fiestę?
Jaki jest teraz realny czas oczekiwania?
Ile trwa przerwa sierpniowa w fabryce?


Przerwa w fabryce przeważnie trwa ok 2 tygodni.
Sam pracuję w salonie samochodowym i wiem jak bywa z dostawą aut więc proszę o wyrozumiałość dla Doradcy Klienta :)

Mars - 9 Sie 2018, 20:16

Pocieszny, pracujesz może w salonie forda?
Mk8 ST Line - 10 Sie 2018, 13:56

Mnie pan w salonie forda powiedział że mają 3 tygodnie przerwy w fabryce, a jak byłem w Citroenie (żona zastanawiała się nad C3 Elle) to tam ponoć nawet 4 tygodnie fabryka stoi w sierpniu!
Pocieszny - 12 Sie 2018, 16:17

Mars napisał/a:
Pocieszny, pracujesz może w salonie forda?


Nie w Volvo, Fiesta to Mój Daily Car, ale mam znajomego w Fordzie, pisz Pw :)

Mk8 ST Line - 22 Sie 2018, 15:06

Właśnie wróciłem z salonu dopytać jak się ma moje zamówienie z 10.07. Samochód ma status "planned" czyli nic już w konfiguracji nie zmienię, ale do produkcji ma trafić dopiero we Wrześniu! Odbiór na pierwszą połowę października... Masakra jakaś...
glotti - 22 Sie 2018, 16:54

Mk8 ST Line napisał/a:
Właśnie wróciłem z salonu dopytać jak się ma moje zamówienie z 10.07. Samochód ma status "planned" czyli nic już w konfiguracji nie zmienię, ale do produkcji ma trafić dopiero we Wrześniu! Odbiór na pierwszą połowę października... Masakra jakaś...


Ja zamawiałem na samym początku lipca i auto wchodzi do produkcji 25 września.
I jeszcze kwestia Ford SYNC 2.5 w miejsce SYNC 3 - rzekomo zmiana związana ze zmianą roku modelowego na 2019.

Mk8 ST Line - 22 Sie 2018, 17:40

glotti napisał/a:
Mk8 ST Line napisał/a:
Właśnie wróciłem z salonu dopytać jak się ma moje zamówienie z 10.07. Samochód ma status "planned" czyli nic już w konfiguracji nie zmienię, ale do produkcji ma trafić dopiero we Wrześniu! Odbiór na pierwszą połowę października... Masakra jakaś...


Ja zamawiałem na samym początku lipca i auto wchodzi do produkcji 25 września.
I jeszcze kwestia Ford SYNC 2.5 w miejsce SYNC 3 - rzekomo zmiana związana ze zmianą roku modelowego na 2019.

Mój rok modelowy ma być 2018-75 czy jakoś tak. Teraz zamawiane są w roku modelowym 2019 i wtedy ma być sync 2.5 jak nie doplacisz

mathaeus_1993 - 22 Sie 2018, 17:56

Ja zamówiłem swoją Fiestę 19 maja, samochód miał zostać wyprodukowany dopiero w lipcu, a odbiór planowany był na koniec sierpnia / początek września, jednak wszystko potoczyło się znacznie szybciej :ok: Fiesta została wyprodukowana 15 czerwca, a 5 lipca byłem już szczęśliwym posiadaczem nowego samochodu :rotfl:
Ludwik91 - 28 Sie 2018, 13:03

Ja zamawiałem 11.07 i ostatnio dostałem informację że ma być na 27.10 dopiero :(
Mk8 ST Line - 28 Sie 2018, 20:31

Nie strasz nawet... a tak swoją drogą ciekawe skąd mają tak dokładną datę? Jak podglądali moją to widać było tylko status "planned" i żadnych więcej i informacji.
Mk8 ST Line - 7 Wrz 2018, 17:22

Dzisiaj znowu byłem w salonie i w końcu mam konkretną datę. Moje auto ma być gotowe na placu fabryki 19.09 a max 8 dni później w Poznaniu na placu ford Polska. Później teoretycznie mają 4 dni na transport do salonu. Auto zamówione 10.07...
kris_IV - 10 Wrz 2018, 19:18

Chyba sprawdzę z ciekawości w salonie jak wygląda moje zamówienie złożone 25.07. Planowaną datę odbioru dostałem na pierwszą połowę listopada, ale tak patrząc na Twoje zamówienie może być znacznie wcześniej.
Wystarczy przesłać im maila / zadzwonić, czy trzeba osobiście?

Mars - 11 Wrz 2018, 10:06

Kolego "Z tąd"- wystarczy mail.
kris_IV - 11 Wrz 2018, 10:17

Dzięki za zwrócenie uwagi - nie widziałem w ogóle tego pola w profilu :D
anikja - 18 Wrz 2018, 20:28

Zamówienie 20.06 auto miało być do 30.09, dostałam info od dealera, że termin produkcji przesunięty został na połowę listopada, odbiór połowa grudnia. Masakra:(
anikja - 18 Wrz 2018, 20:33

Mk8 ST Line odebrałeś samochód? Dajcie znać czy ktokolwiek odebrał/odbierze zamówioną fiestę we wrześniu?
glotti - 18 Wrz 2018, 22:40

anikja napisał/a:
Zamówienie 20.06 auto miało być do 30.09, dostałam info od dealera, że termin produkcji przesunięty został na połowę listopada, odbiór połowa grudnia. Masakra:(


A podali powód?

anikja - 18 Wrz 2018, 22:57

A nie podali, nie dopytywałam szczególnie. Jeszcze w sierpniu otrzymałam informację, że ma być skierowany do produkcji na początku września. Między wierszami można domniemywać, że chodzi o nowe normy. Ciekawa jestem czy jestem wyjątkiem i czy ktoś odebrał samochód wyprodukowany po przerwie wakacyjnej w Fordzie.
glotti - 19 Wrz 2018, 06:52

anikja napisał/a:
A nie podali, nie dopytywałam szczególnie. Jeszcze w sierpniu otrzymałam informację, że ma być skierowany do produkcji na początku września. Między wierszami można domniemywać, że chodzi o nowe normy. Ciekawa jestem czy jestem wyjątkiem i czy ktoś odebrał samochód wyprodukowany po przerwie wakacyjnej w Fordzie.


Jaka wersja i silnik? Ja zamówiłem Titanium 100PS na początku lipca i ma nadany nr VIN i ma być wyprodukowany na koniec wrzesnia.

kris_IV - 19 Wrz 2018, 19:17

Skąd masz numer VIN? Dopytywałeś czy dosłali sami? Moje zamówienie - koniec lipca nie ma jeszcze zmienionego statusu z planowany... Przewidywany termin połowa Listopada...
anikja - 19 Wrz 2018, 20:21

glotti napisał/a:
Jaka wersja i silnik?

Zamówiłam SYNC Edition, 100 km, chrome blue.

glotti - 19 Wrz 2018, 20:53

kris_IV napisał/a:
Skąd masz numer VIN? Dopytywałeś czy dosłali sami? Moje zamówienie - koniec lipca nie ma jeszcze zmienionego statusu z planowany... Przewidywany termin połowa Listopada...


Tak przekazał mi dealer. Że nadany jest nr vin i podana jest konkretna data, ale jest nadzieja, że będzie szybciej.

kris_IV - 19 Wrz 2018, 21:52

@glotti też liczyłem, że będzie szybciej ale z tego co słyszałem ostatnio raczej są opóźnienia niż przyspieszenia ;-)
Wojtek Wawa - 20 Wrz 2018, 10:25

Współczuję bardzo. Z drugiej strony może to oznaczać
1. dobrą sprzedaż - czyli dobrze wybrałaś :-)
2. wprowadzanie poprawek - drobnych, ale nie będziesz się wkurzać, że coś Ci brzęczy.

Ale serio współczuję!

anikja - 20 Wrz 2018, 20:16

Dla mnie to oznacza co najwyżej
a) chaos, chaos, chaos
b) niepoważne traktowanie klienta

W czerwcu czas oczekiwania był szacowany na 3 miesiące, w połowie sierpnia produkcja zaplanowana była na początek września, w połowie września produkcja planowana jest na połowę listopada. Z 3 miesięcy robi się 6.

Jak nie znajdę czegoś dostępnego "od ręki" to chyba sobie zamówię model wyprodukowany już w 2019.

Wojtek Wawa - 21 Wrz 2018, 09:30

A to dobra decyzja, ograniczysz utratę wartości o kilka tysięcy zł.
Mk8 ST Line - 21 Wrz 2018, 10:25

anikja napisał/a:
Mk8 ST Line odebrałeś samochód? Dajcie znać czy ktokolwiek odebrał/odbierze zamówioną fiestę we wrześniu?

Jeszcze nie odebrałem. Teoretycznie ma być do odbioru 29.09-1.10, ale jak będzie zobaczymy.
Mnie bardziej zależy żeby mi już fakturę we Wrześniu wystawili, a mogą to zrobić dopiero jak auto przekroczy granicę PL, do tej pory jeszcze takiego info nie dostałem, będę ich atakował w poniedziałek.
Miał być gotowy na placu fabrycznym w Kolonii 19.09 i teoretycznie mają do 8 dni na transport do Poznania, a stamtąd do 4 dni na transport do Salonu w którym kupowałem.

matts80 - 21 Wrz 2018, 22:22

Fiesta Titanium 1,0 EB 100 KM zamówiony 21.09.2018, data odbioru na umowie to 21 grudzień 2018, czyli czas oczekiwania 3 miesiące.
Mars - 22 Wrz 2018, 10:51

Vignale zamówiłem 8. listopada '17, żeby auto było wyprodukowane w nowym roku i odebrałem pod koniec marca '18.
Ludwik91 - 22 Wrz 2018, 18:18

Byłem dzisiaj w salonie i sprzedawca przy mnie sprawdzał zamówienie na stronie Forda to pokazuje że Fiesta 19.09 opuściła fabrykę ale jeszcze nie ma w systemie że wyjechała z Niemiec. Co dziwne przewidywany czas dostarczenia do salony w PL 10 Listopada :D
imthelegend - 23 Wrz 2018, 09:08

Ludwik91 napisał/a:
Byłem dzisiaj w salonie i sprzedawca przy mnie sprawdzał zamówienie na stronie Forda to pokazuje że Fiesta 19.09 opuściła fabrykę ale jeszcze nie ma w systemie że wyjechała z Niemiec. Co dziwne przewidywany czas dostarczenia do salony w PL 10 Listopada :D


I tak bedzie za 2-3 tygodnie zobaczysz :D

tantal - 29 Wrz 2018, 17:22

matts80 napisał/a:
Fiesta Titanium 1,0 EB 100 KM zamówiony 21.09.2018, data odbioru na umowie to 21 grudzień 2018, czyli czas oczekiwania 3 miesiące.


Fiesta Titanium zamówiona dziś 29.09.2018. Przewidywany odbiór na umowie 21.12.2018. Chociaż podobno ma być wcześniej.

Mk8 ST Line - 29 Wrz 2018, 19:44

Ludwik91 napisał/a:
Byłem dzisiaj w salonie i sprzedawca przy mnie sprawdzał zamówienie na stronie Forda to pokazuje że Fiesta 19.09 opuściła fabrykę ale jeszcze nie ma w systemie że wyjechała z Niemiec. Co dziwne przewidywany czas dostarczenia do salony w PL 10 Listopada :D

Moja w tym samym dniu opuściła fabrykę ;) W piątek podpisałem umowę leasingową bo już był vin. Podobno ma być końcem przyszłego tygodnia do odbioru. A jak będzie zobaczymy.

imthelegend - 30 Wrz 2018, 14:21

Pewnie te wasze fiestelle przyjada razem do poznania a potem juz rozjada sie po polsce :D
Mk8 ST Line - 2 Paź 2018, 13:49

Moja fieścina wczoraj się zameldowała w Poznaniu, podobno do końca tygodnia ma się pojawić w salonie. Więc Ludwik91 możesz też zadzwonić do swojego salonu bo pewnie razem przyjechały do PL :)
msky - 2 Paź 2018, 14:54

Tak z ciekawości macie już silniki z trybem odłączanego cylindra?
Mk8 ST Line - 2 Paź 2018, 17:07

Nic o tym nie wiem. GPF jest ale czy ma odłączany cylinder nie wiem. Nawet nie wiem jak sprawdzić.
seee8a - 2 Paź 2018, 17:58

W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.
imthelegend - 2 Paź 2018, 19:13

Wasze fiesty beda miały odlaczany cylinder i beda posiadaly GPF`a. W focusie w wersji 125KM (domniemam ze ta sama jesdnostka jest we fiescie) jest juz odlaczany cylinder.
Mk8 ST Line - 2 Paź 2018, 19:30

seee8a napisał/a:
W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.

W zamówieniu gpf nie ma bo to raczej śmierdzące jajo którego nikt przy zdrowych zmysłach by nie zamówił ;) Ale niestety będziesz to miał już na pewno jak wszystkie fordy z normą Euro 6.2
A co do cylindra, to masz to wyszczególnione na zamówieniu?

imthelegend - 2 Paź 2018, 20:15

https://www.ford.pl/conte...O-new_focus.pdf

STRONA 14
Jest napisane :
Wszystkie silniki EcoBoost i EcoBlue są obecnie wyposażone w filtry
cząstek stałych obniżające poziom szkodliwych składników spalin.
Są również wyposażone w system Auto-Start-Stop, który pomaga
obniżyć zużycie paliwa, automatycznie wyłączając silnik, gdy pojazd stoi.

Ponadto silniki benzynowe 1,0 i 1,5 EcoBoost posiadają funkcję
wyłączania cylindra, która może tymczasowo odłączyć jeden z cylindrów
podczas hamowania silnikiem lub jazdy ze stałą prędkością, co pozwala
obniżyć zużycie paliwa i poziom emisji spalin.

matts80 - 2 Paź 2018, 21:10

seee8a napisał/a:
W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.


Chyba mijasz się z prawdą, w cenniku z 4 lipca 2018 już jest adnotacja o GPF. Poniżej cytat ze strony 5.

"Wszystkie silniki wysokoprężne wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF, wszystkie silniki benzynowe (z wyjątkiem silników 1.1 (75 i 85 KM))
wyposażone są w filtr cząstek stałych GPF."

seee8a - 2 Paź 2018, 21:21

Matss jednak masz racje. Czyli mam to i to ; ) trudno : )
Mk8 ST Line - 4 Paź 2018, 16:36

Dzisiaj zadzwonił pan z salonu że mój wynalazek już dojechał, ale jest mały problem... Nie do końca zgadza się specyfikacja z zamówieniem. Wsiadłem więc natychmiast w auto, pojechałem sprawdzić o co kamon. Okazało się że pomylili się, ale na szczęście na moją korzyść! Zamiast pakietu Cool&Sound 4 jaki zamawiałem, dostałem Cool&Sound 10, co oznacza że na pokładzie dodatkowo mam nagłośnienie B&O Play... Takie pomyłki to ja lubię! :) Faktycznie oznaczenia na głośnikach są B&O. Tylko teraz pytanie czy w tym jest też nawigacja? Nie widzę w konfiguratorze takiej opcji jak Cool&Sound 10, jest Cool&Sound 4 i jest B&O Play, a tam jest też navi... Można co prawda dobrać osobno klimatronic i osobno pakiet B&O Play z Sync3 i 8" wyświetlaczem, ale aż tak by namieszali? Już ich nie chciałem denerwować i dopytywać bo podobno za tę pomyłkę ma zapłacić salon, mimo że teoretycznie to nie ich pomyłka, tylko coś w systemie.




matts80 - 4 Paź 2018, 18:01

Pakiet cool&sound 10 jest dostępny w fieście z roku modelowego 2019. Pakiet cool&sound 4 jest niedostępny. Ogólnie nikt się nie pomylił, po prostu nie montują go już w fiestach, a zamówiłeś automatyczną klimatyzację i gratis dodali sync 3 oraz B&O.
Aby mieć klimatyzację automatyczną aktualnie masz takie opcje:

1. Klimatyzacja automatyczna - z elektroniczną kontrolą temperatury (EATC): 1 600,00

2. Pakiet Cool & Sound 10 (AGSAM): 2 350,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- radioodtwarzacz z DAB+, Ford SYNC 3 i B&O Play – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, Apple CarPlay,
Android Auto, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz
funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia B&O Play (wzmacniacz 675 W, 9 głośników + subwoofer), gniazda:
2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAI)

3. Pakiet Cool & Sound 5 (AGSAN): 2 990,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3 (FordPass Connect z modemem GSM, kolorowy wyświetlacz dotykowy 8",
AppLink, Apple CarPlay, Android Auto,TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i
rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB,
zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku
polskim (ICFAH))

imthelegend - 4 Paź 2018, 18:31

Ludwik91 mial ten sam problem z tym ze dzwonili do niego z salonu ze takie zmiany weszly w roku modelowym 19. Widocznie o TObie zapomnieli ;p Ogolnie ciesz sie bo masz piekne autko w lepszym wyposażeniu niz chciales :D Zazdro ;p Czekamy na odbior Red Race w Bydgoszczy :D
Mk8 ST Line - 4 Paź 2018, 20:21

matts80 napisał/a:
Pakiet cool&sound 10 jest dostępny w fieście z roku modelowego 2019. Pakiet cool&sound 4 jest niedostępny. Ogólnie nikt się nie pomylił, po prostu nie montują go już w fiestach, a zamówiłeś automatyczną klimatyzację i gratis dodali sync 3 oraz B&O.
Aby mieć klimatyzację automatyczną aktualnie masz takie opcje:

1. Klimatyzacja automatyczna - z elektroniczną kontrolą temperatury (EATC): 1 600,00

2. Pakiet Cool & Sound 10 (AGSAM): 2 350,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- radioodtwarzacz z DAB+, Ford SYNC 3 i B&O Play – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, Apple CarPlay,
Android Auto, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz
funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia B&O Play (wzmacniacz 675 W, 9 głośników + subwoofer), gniazda:
2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAI)

3. Pakiet Cool & Sound 5 (AGSAN): 2 990,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3 (FordPass Connect z modemem GSM, kolorowy wyświetlacz dotykowy 8",
AppLink, Apple CarPlay, Android Auto,TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i
rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB,
zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku
polskim (ICFAH))

Tyle że ja mam rok modelowy 2018. Jak wchodzisz na konfigurator na stronie forda, to nadal jest w pakietach cool&Sound 4 w cenie 1100zl i taki zamówiłem i za niego tyle zapłaciłem. Zawiera on:
klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC), - radioodtwarzacz z Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy).
Na stronie nie ma wersji 10 chyba że ślepy jestem.
Generalnie się bardzo cieszę bo podobno ten który wsadzili jest ponoć o 1200zl droższy.

matts80 - 4 Paź 2018, 20:47

Specyfikacje dot. pakietów na stronie i w katalogu są nieaktualne. Znajdziesz je tylko u dealera. Ja konfigurując swoją fiestę na początku września, również miałem wybrany cool$sound 4, co jak się okazało było błędem systemu bo taki pakiet był już nie do zamówienia.
Ogólnie to gratulacje z zakupu!!!! Ja się długo wahałem pomiędzy St-line a Titanium, rozum wybrał to drugie.

seee8a - 4 Paź 2018, 20:50

Ja przy zamawianiu dostalem cennik, od razu powiedzieli ze jest nieaktualny i przy mnie w komputerze sprawdzano co jest aktualne a co nie. Nie ma tego w papierku ani na stronie. Wszystkie aktualne rzeczy i to co jest faktycznie maja w salonach w komputerze i tam mi od razu powiedzieli ze nie ma juz audio za 350zl, a jest w std 8"" z 6 glosnikami itd. Tak samo jak ktos nie dopytal a zamowil to audio za 350zl w tym samym czasie co ja to go nie dostanie. dostanie juz 8" z 6 glosnikami i cena nie bedzie zawierala tych 350zl : )
tantal - 4 Paź 2018, 21:25

Tempomat jest za 650zł dla odmiany, a nie 400zł jak dotychczas.
Mk8 ST Line - 4 Paź 2018, 22:05

matts80 napisał/a:
Specyfikacje dot. pakietów na stronie i w katalogu są nieaktualne. Znajdziesz je tylko u dealera. Ja konfigurując swoją fiestę na początku września, również miałem wybrany cool$sound 4, co jak się okazało było błędem systemu bo taki pakiet był już nie do zamówienia.
Ogólnie to gratulacje z zakupu!!!! Ja się długo wahałem pomiędzy St-line a Titanium, rozum wybrał to drugie.

Dzięki! Ja za to pierwszy raz nie wybierałem rozumem. I na tę chwilę nie żałuję. Stwierdziłem że życie jest za krótkie żeby zawsze rozsądek wygrywał z tym, co się chce bardziej.

msky - 4 Paź 2018, 22:21

Super, że masz nowe auto i z korzyścią :)

Żal tylko, że nie wziąłeś full ledów, serio są niezłe za te 1600 zł !

Mk8 ST Line - 5 Paź 2018, 01:02

Jak zamawialem w lipcu to ich w konfiguratorze nie było. A dodatki można mnożyć, każdy stwierdzi że coś innego jest dla niego ważne. Można skonfigurować fieste za 100k? Można! Tylko czy to już nie przesada? Kupa ludzi już teraz stwierdzi że auto klasy B za prawie 70k to przesada!
Mars - 5 Paź 2018, 12:41

Mk8 ST Line, to ma 100 KM? ST-Line i 100 KM? Kiedy tuning? :devil:
Wojtek Wawa - 5 Paź 2018, 13:22

Mars,

naprawdę nie trzeba więcej by się bawić w zakrętach (a po to, poza wyglądem, kupuje się st-line).
Wbrew pozorom duża moc (moment obrotowy) bardziej przydaje się w Twoim Vigniale, żeby wyprzedzać komfortowo bez zmiany biegów. To z resztą Twoje słowa i to kompletnie rozumiem.

Wojtek Wawa - 5 Paź 2018, 13:26

msky napisał/a:
Super, że masz nowe auto i z korzyścią :)

Żal tylko, że nie wziąłeś full ledów, serio są niezłe za te 1600 zł !


Kiedyś ST-Line napisał, że będzie jeździć głównie po mieście - a czy w mieście te LEDy coś dają? Tylko poczucie zajebistości, że inne światła się zlewają z otoczeniem miejskim, a białe LEDy widać cały czas, gdy świecą.

Mk8 ST Line - 5 Paź 2018, 14:05

Mars napisał/a:
Mk8 ST Line, to ma 100 KM? ST-Line i 100 KM? Kiedy tuning? :devil:

Jak już pisałem wcześniej - ASAP! Myślę że 2-3 tys, wymiana oleju i filtra i ogień do Heko. Liczę na 140-150 KM i 220-230 Nm. Taki był zamysł od samego początku i tego się trzymam :) Przed złożeniem zamówienia trochę rozmawiałem z Grzegorzem Heko na temat tego silnika, skrzyni, sprzęgła, gwarancji i innych za i przeciw. Przewertowałem sporo informacji w necie, opinii ludzi którzy są dłuższą chwilę po "zabiegu" w 1.0 EB i taka zapadła decyzja.
Ja wiem że 100 KM w ST-Line to nie brzmi dumnie, ale na pierwsze 2-3 miesiące musi wystarczyć. Zresztą to nie moje auto, tylko żony. Ja będę go tylko czasem "pożyczał", ale to dopiero po wirusie :devil:

Mk8 ST Line - 5 Paź 2018, 14:16

Wojtek Wawa napisał/a:
msky napisał/a:
Super, że masz nowe auto i z korzyścią :)

Żal tylko, że nie wziąłeś full ledów, serio są niezłe za te 1600 zł !


Kiedyś ST-Line napisał, że będzie jeździć głównie po mieście - a czy w mieście te LEDy coś dają? Tylko poczucie zajebistości, że inne światła się zlewają z otoczeniem miejskim, a białe LEDy widać cały czas, gdy świecą.

Zgadza się, to ma być auto do miasta, ale czasem też pewnie z ciekawości nim wyskoczymy w trasę. Kombinuję co tu zrobić żeby żółta barwa świateł mijania nie gryzła się zbytnio z ledami w lampie. Założę więc jakieś żarówki typu Nightbreaker Laser, albo CoolBlue Intense i zobaczymy. Jest też opcja z wynalazkiem typu Philips LED-HL Ultinon 6200k, ale wiadomo że to temat bez homologacji w EU. Ale efekt może być ciekawy :)

msky - 5 Paź 2018, 15:13

Mk8 ST Line napisał/a:
Jak zamawialem w lipcu to ich w konfiguratorze nie było. A dodatki można mnożyć, każdy stwierdzi że coś innego jest dla niego ważne. Można skonfigurować fieste za 100k? Można! Tylko czy to już nie przesada? Kupa ludzi już teraz stwierdzi że auto klasy B za prawie 70k to przesada!


Zamawiałem auto w maju ~15. W katalogu nie było opcji, ale sprzedawca przepchnął zamówienie.

Myślę, że 70 tys. zł to nie jest dużo. Serio, starszy zamówił nowego focusa w wersji viganlle 1.5 eb z A8 za prawie 140 tys. zł - ma prawie wszytko w aucie segmentu C !
Fiesta na prawdę jest tania za to co oferuje.

Mk8 ST Line - 5 Paź 2018, 15:41

Ja to wiem, Ty to wiesz i jak ktoś potrafi zestawić podstawowe fakty ze sobą też to wie. Ale jak ktoś postronny pyta: "ile dałeś?" i słyszy odpowiedź, to się za głowę łapie. W społeczeństwie panuje przeświadczenie że auto miejskie ma mieć 4 z przodu i koniec!
Ludziom się wydaje że za 7 dych to można nowym Mondeo tdci jeździć, bo "panie, rabaty dajo we fłordzie bo sie im to badziewie nie śprzedaje!"

mskgs - 5 Paź 2018, 15:55

Wyposażenie coraz bogatsze, silniki mocniejsze, ceny też poszły w górę.. I taki oto jest wynik. Jak ktoś chce to kupi Fiestę z "czwórką" z przodu, z najsłabszym silnikiem i podstawowym wyposażeniem. :) Niektórzy ludzie zatrzymali się już dawno temu i nie zdają sobie sprawy, że w małym aucie możesz mieć np. grzaną kierownicę, dotykowy ekran, nie mówiąc o 140-konnym silniku.
msky - 6 Paź 2018, 10:40

Płacimy więcej przede wszystkim za:
- bezpieczeństwo
- systemy
- technologie
i uwaga za licencje np. Android auto, apple car (za to ostanie gówno chciałbym zwrot kasy, bo nie używam).

Ogólnie mentalność ludzka jest tak zacofana, że aż przeraża. Pojedź w Polskę B, tam same Ałdi, paserati i golfiki. Bieda aż piszczy, a ludzie kurewsko zawistni.
:sad:

imthelegend - 6 Paź 2018, 15:42

Nie od dzisiaj wiadomo ze Passat to krol polskiej wsi :D
glotti - 15 Paź 2018, 15:42
Temat postu: Po ponad 3 miesiącach w końcu dotarła



seee8a - 16 Paź 2018, 08:18

Gratulacje!! Ile dokładnie tygodni czekałeś :) ?
jacky-x - 16 Paź 2018, 09:36

@glotti
Jak oceniasz "Szumilasa"? (obsługa, negocjacje, rabaty itp). Pozdr

glotti - 16 Paź 2018, 09:36

seee8a napisał/a:
Gratulacje!! Ile dokładnie tygodni czekałeś :) ?


Niestety aż 15

glotti - 16 Paź 2018, 09:38

jacky-x napisał/a:
@glotti
Jak oceniasz "Szumilasa"? (obsługa, negocjacje, rabaty itp). Pozdr


Oceniam jak najbardziej pozytywnie.
Ofertę dostałem najlepszą, ale inne ściągałem tylko mailowo.

tantal - 16 Paź 2018, 17:50

glotti napisał/a:
seee8a napisał/a:
Gratulacje!! Ile dokładnie tygodni czekałeś :) ?


Niestety aż 15


A na kiedy w umowie miałeś datę odbioru? Kiedy faktycznie dali znać że auto jest do odebrania?

glotti - 16 Paź 2018, 22:02

tantal napisał/a:
glotti napisał/a:
seee8a napisał/a:
Gratulacje!! Ile dokładnie tygodni czekałeś :) ?


Niestety aż 15


A na kiedy w umowie miałeś datę odbioru? Kiedy faktycznie dali znać że auto jest do odebrania?


Jakoś na koniec września było w umowie. A, że auto do odebrania dali znać w poniedziałek i we wtorek odebrałem.

msky - 17 Paź 2018, 23:09

Gratulacje ! :)
seee8a - 18 Paź 2018, 07:24

Wczoraj dostałem telefon, po 7 tygodniach od zamówienia Fiesta jest w Polsce : ) będzie do odebrania na początku przyszłego tygodnia : )
glotti - 22 Paź 2018, 11:39

seee8a napisał/a:
Wczoraj dostałem telefon, po 7 tygodniach od zamówienia Fiesta jest w Polsce : ) będzie do odebrania na początku przyszłego tygodnia : )



Szybko poszło

anikja - 23 Paź 2018, 20:18

Moja też do odbioru w czwartek. Czas oczekiwania 18 tygodni :)
glotti - 23 Paź 2018, 21:06

anikja napisał/a:
Moja też do odbioru w czwartek. Czas oczekiwania 18 tygodni :)


Pobiłeś wszystkich

seee8a - 24 Paź 2018, 09:40

anikja napisał/a:
Moja też do odbioru w czwartek. Czas oczekiwania 18 tygodni :)


Można wiedzieć co za wersja i jakie wyposażenie złożyło się na tak długi termin oczekiwania?

kris_IV - 24 Paź 2018, 12:40

Na swoje zamówienie czekałem 15 tygodni, więc 18 nie wydaje mi się dziwne ;) w zasadzie jeszcze nie odebrałem, ale auto jest już na miejscu.
anikja - 24 Paź 2018, 21:37

seee8a napisał/a:
Można wiedzieć co za wersja i jakie wyposażenie złożyło się na tak długi termin oczekiwania?

Zamówiłam SYNC Edition, 100 km, chrome blue, bez dodatków:)

kris_IV - 27 Paź 2018, 19:54

Udało mi się wreszcie odebrać auto, więc wszystko załatwione w 15 tygodni.
BTW tak jak ktoś tutaj pisał, dostałem gratis nagłośnienie B&O ze względu na zmianę w pakietowaniu.

I przesłanie dla wszystkich czekających - pierwsze kilometry wynagradzają cały okres oczekiwania :jupi:

glotti - 27 Paź 2018, 20:55
Temat postu: Prośba o zdjęcie mocowania maskownicy pod schowkiem
Dzisiaj odpadła mi maskownica, która jest mocowana pod schowkiem i za nic nie mogłem jej zamocować. Mocowana jest na dwa trzpienie plastikowe.
Prośba o zdjęcie - z góry dziękuję.

Temat nieaktualny - byłem w salonie i sobie podejrzałem.

Jankes - 1 Lis 2018, 20:06

Witam.
Zamówienie podpisuję w poniedziałek. Planowany odbiór 29-01-2019 r.
FORD Fiesta 1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 ST-Line 5Ds

imthelegend - 2 Lis 2018, 08:31

Jankes jaki kolor wybrałes ? :D
Jankes - 2 Lis 2018, 14:34

Witam.
Magnetic Grey

tantal - 18 Lis 2018, 08:40

Wczoraj odebrałem Fiestę :)


matts80 - 18 Lis 2018, 11:44

@Tantal, nasze Fiesty musiały jechać w jednym transporcie, ja odbieram na następny tydzień, natomiast pod koniec października otrzymałem informację, że jest już wyprodukowana. Czyli czas oczekiwania 8 tygodni.
Gratki!!!!

A sprawdzałeś te podgrzewane dysze?

tantal - 18 Lis 2018, 17:43

U mnie od zamówienia do przyjazdu do salonu 5 tygodni. Łącznie z formalnościami 7 tygodni od zamówienia.
Nie wiem jak sprawdzić te dysze, jak już wspominałem nie widzę tam żadnych dodatkowych przewodów, tylko ten od spryskiwacza.

Wojtek Wawa - 19 Lis 2018, 08:24

Dla mnie to dość interesujące, co dają te grzane dysze. Jedynie pomogą wtedy, gdy doszło do specyficznej sytuacji - spadł śnieg, stopił się, potem znowu zamarzł. Bo na zamarznięty płyn do spryskiwaczy nie pomogą :-)
vegetagt - 19 Lis 2018, 12:55

Wojtek Wawa, hm. Nie mam grzanych dysz w moim zabytku. Pare dni temu przycisnał mróz i dysza pasażera normalnie pryskała, a kierowcy odmówiła posłuszeństwa ;)
Pewnie ogrzewanie by pomogło w tej sytuacji.

msky - 19 Lis 2018, 18:20

Według informacji z niemieckiego forum:
"Dysze grzane były tylko z opcją podgrzewanej szyby, wycofano je ze względów na braki zapasów, oraz priorytet Focusa"

Co do grzanej szyby to mam tak mieszane uczucia... Pręciki widać cały rok, a użyłem dopiero raz tego nagrzewania.

Termofolia to jest bajka przy tym rozwiązaniu fordowskim... :(

nowy1 - 4 Gru 2018, 16:26

Po jakim czasie od planowanego terminu odbioru auta zawartego w umowie odebraliście swoje samochody? U mnie minęło już 3 tygodnie od daty zawartej w umowie i samochodu wciąż nie mam. Czy to jest zjawisko normalne ?
Mars - 4 Gru 2018, 16:49

Nowy1, co na to dealer? To nie jest normalne. Ja miałem przed czasem. Przy odbiorze BARDZO dokładnie sprawdziłbym blacharkę.
nowy1 - 4 Gru 2018, 17:38

Tydzień temu zadzwonił do mnie i powiedział, że samochód już jest w Polsce. I widzę ,że jakoś nie może dotrzeć do salonu. No i właśnie mam różne myśli na ten temat.
matts80 - 4 Gru 2018, 17:53

Od podpisania umowy do odbioru: 9 tygodni, czyli 3 tygodnie przed czasem. Natomiast od wyprodukowania do odbioru minęło 4 tygodnie.
tantal - 4 Gru 2018, 18:55

Od podpisania umowy do przywiezienia do salonu 4 tygodnie i kilka dni. 7 tygodni przed datą z umowy.
bellator - 3 Lut 2019, 12:41

Cześć!
Czy ktoś z Was posiada już Fiestę ST? Jak długo czekał na auto? Ja zamówiłem końcem grudnia i na razie ciągle mam status, że jest w oczekiwaniu na produkcję.

Theron - 14 Lut 2019, 10:11

Przeraziłem się trochę tym czasem czekania. Aż kilka tygodni? Myślałem, że to jest kwestia tygodnia :V: Ja to jednak w gorącej wodzie kąpany i nie wiem czy bym wytrzymał tyle czekać :hahaha:
tantal - 15 Lut 2019, 18:52

I tak krótko. Ludzie na Duster'a czekają po pół roku :)
kris_IV - 15 Lut 2019, 19:10

Na Swifta Sport już ponad rok się czeka... trochę chore się to robi
Wojtek Wawa - 18 Lut 2019, 14:04

To spróbuj kupić nowe Suzuki Jimny (2 lata min) i nie narzekaj na te 2 miesiące czekania (ja czekałem na Fiestę 8-9 tygodni).
BRUNNER - 18 Lut 2019, 16:43

a ja sobie zamówiłem mk8 z 2018 i zaraz będę odbierał :)
(znaczy się: na dniach)

matts80 - 18 Lut 2019, 21:15

Dla zainteresowanych, pojawił się nowy cennik Fiesty, dla wersji Trend tylko silnik 1,1 85 KM w kwocie 49100 zł. Ogólnie ceny kosmos.
Tared - 18 Lut 2019, 22:35

cennikiem się nie sugeruj,bo finalnie zawsze płaci się mniej,np Ja płaciłem ok ~~9k mniej w porównaniu do cennika
tantal - 19 Lut 2019, 07:12

Tared napisał/a:
cennikiem się nie sugeruj,bo finalnie zawsze płaci się mniej,np Ja płaciłem ok ~~9k mniej w porównaniu do cennika


Obecny cennik nie ma już promocji, tak jak było poprzednio. Więc rabat pewnie nie będzie taki wysoki.

mskgs - 19 Lut 2019, 07:52

tantal napisał/a:

Obecny cennik nie ma już promocji, tak jak było poprzednio. Więc rabat pewnie nie będzie taki wysoki.


Będzie, będzie. Te oficjalne promocje to taki pic na wodę trochę.

Wojtek Wawa - 19 Lut 2019, 13:01

Pamiętajcie, że to nie takie oczywiste, jakie będą rabaty - są rabaty od importera i są rabaty od dealera. Nowy cennik może sugerować, że Ford Polska mniej będzie uczestniczył w rabatach, to i dealerzy będą mieć mniejsze pole manewru.
Cieszmy się tym co mamy :-)

mskgs - 19 Lut 2019, 13:44

Politykę Forda obserwuję od kilku lat i niewiele się zmieniało w tym czasie - zawsze bez problemu można było wyrwać na Fiestę/Focusa rabat w okolicach 15% od ceny wyjściowej (nieważne czy była oficjalna promocja czy nie). Jak ktoś był bardziej uparty i do tego dobrze trafił to i więcej. Oczywiście też kwestia salonu, nie każdy dealer był skłonny od razu dawać duży upust. Chyba że nagle coś zmienią, w co szczerze wątpię, bo przy takich cenach raczej nikt by Fiesty nie kupił :hahaha: To dobry samochód, ale jak kosztuje w okolicach 50-60 tysięcy, a nie 70... Zresztą wystarczy popatrzeć na otomoto o ile salony upuszczają ceny i od razu wiadomo czego można się spodziewać. Z doświadczenia wiem, że przy faktycznym kupnie upusty są jeszcze większe niż to co wisi w internecie (nie wszystkie, czasem zdarzają się grube, które ciężko przebić, ale to rzadkość). Oficjalne upusty importera (to co obserwowaliśmy do tej pory) dają jedynie tyle (a może aż tyle), że z miejsca "dostajemy" te +/-10% rabatu i rozjazdy pomiędzy różnymi salonami nie są tak ogromne, w skrócie: jak komuś się nie chce, to może wziąć w pierwszym lepszym salonie po w miarę uczciwej cenie i nie będzie kilkanaście tysięcy w plecy. Jak zamawiałem Focusa to niektóre salony składały mi "ofertę" za cenę z cennika ( :rotfl: ), podczas gdy inny dealer potrafił od razu uciąć 15 tysięcy z ceny. Dlatego trzeba uważać. :P A poza tym polityka rabatów jest bez sensu i powinno być tak jak ma Mazda - sztywny cennik. :)
Mars - 19 Lut 2019, 17:53

Też tak uważam. W 2012 r. zamówiłem fiestę po lifcie, gdy nie było nawet demo w salonie i dało niezły rabat od ceny z katalogu. W 2017 r. zamówiłem nowy model fiesty, który nie był dostępny w pobliskich salonach i też niezła cena. Fiesta jest droga, ale przecież nikt nie zmusza do kupna, nie?
matts80 - 19 Lut 2019, 19:38

Jako że mieszkam na śląsku, mam obok siebie 4 salony Forda. Kupując we wrześniu Fiestę oferty pomiędzy salonami różniły się o 200-300 zł, przy upuście 6 000 zł od ceny z cennika. Duże obniżki były na Fokusa poprzedniej generacji ok. 15 000 zł.
Moim zdaniem wraz z nowym cennikiem upusty już nie będą takie wysokie. Co do otomoto, to proszę sobie porównać modele z rocznika produkcji 2018 - trzymają cenę, ruch cenowy między listopadem 2018 a lutym 2019 na tych samych samochodach (nie sprzedanych) wynosi ok. 500 zł.

Tared - 19 Lut 2019, 22:23

Najlepiej będzie się przejść i dowiedzieć,ale na 99% jestem przekonany,że nikt tej ceny z cennika nie zapłaci,bo ceny specjalnie są wyższe,żeby kupujący się cieszył,że dostał niby rabat :2xf: .Wydaje mi się też,że im lepiej wyposażone auto to rabat będzie większy.Jak ktoś bierze golasa i oczekuje dużego rabatu to wątpię,żeby go dostał,ale nawet 6k rabatu to i tak spoko opcja.Zaoszczędzona kwota praktycznie na 2 lata OC/AC będzie,albo jakiś pakiet :-)



Sam upust zależy też na pewno od tego czy się targujemy i na jakiego sprzedawce się trafi

jacky-x - 20 Lut 2019, 12:31

Ten cennik to bardziej zachęta do wykorzystania wyprzedaży rocznika 2018 i pozbycie się zapasów, a na normalność 2019 przyjdzie czas ( taką mam nadzieję , bo czas decyzji bliski :) ). Jesli miałby zostać w takiej formie z jakimś minimalnym rabatem, to chyba jednak mimo dużej sympatii do tego autka trzeba będzie rozważyć też inne kierunki. Nawet te ceny wyjściowe podskoczyły o kilkaset złotych, a przecież już z rabatami oficjalnymi ceny niskie nie były, przykładowo z oferty Active zniknęły też silniki 85KM i diesle. Ceny mają swoje granice, a przy tych które były też jakoś aż tak wielkiego popytu nie było, szczególnie na droższe wersje. Mam blisko kilka salonów, więc podjadę sobie w wolnej chwili popytać jake są plany na przyszłość i jak to wygląda u źródła. Pozdr
Wojtek Wawa - 20 Lut 2019, 16:14

Nie wiem jak jest z Fordem, ale kiedyś śledziłem Citroena C5/c4 picasso i Peugeota 508 (to było z 5 lat temu). I cena katalogowa 140 000 zł mogła raz być tranzakcyjnymi 85 000 zł (serio!) a raz 130 000 zł. Poprzedni 508 za 120k był do wzięcia za 90 000 k. Teraz wszedł nowy 508 i rabaty są podobno symboliczne, mimo chorych wysokich cen. Pamiętam, że niedługo po premierze obecnego Superba, można je było wyjąć w opcji "full bieda/mega golas" za okolice... 70 000 zł. Dziś chyba nawet 90 000 zł jest nierealne.Wszystkie opisane samochody nowe, bez przebiegu kupowane w 1 sztuce przez osobę prywatną za gotówkę. Wiadomo, że floty/firmy/leasingi u producenta mogą poprawić ofertę.

Życzę wszystkim, którzy nie kupili jeszcze nowej Fiesty, doskonałych cen. Ale może być różnie. Osobiście gdybym miał kupować nasz samochód za 10 k zł więcej, pewnie kupiłbym coś innego... ale nie wiem tego na 100%. W ostatnie półtora roku nie miała miejsca premiera żadnego samochodu klasy B (a to idealnie pasuje do żony/wspólnych podróży), o którym bym pomyślał, że jest fajniejszy niż nasza Fiesta. Żaden tak nie jeździ w zakrętach, nieliczne są tak ciche i mają takie bajery (parkowanie, nagłośnienie), żaden nie ma tak doskonałego silnika 1.0 (twały, świetnie brzmiący, nie biorący w ogóle oleju... tylko płyn chłodniczy:-).
Cena nie jest wszystkim, zwłaszcza że akurat nasze fiesta to był pierwszy nasz samochód w leasingu - różnicy tych 200 zł miesięcznie nie odczuwa się tak, jak 10 000 zł przy zakupie za gotówkę. Jeździłem wtedy również nową Yarris Hybrid właśnie za 10 k zł więcej w wersji Prestige i bardzo mnie rozczarowała (wg mnie to samochód dla ludzi, którzy stoją niemal wyłącznie w korkach i się jarają, że spalili o 30 zł mniej w miesiącu).

Ale czas idzie do przodu, nadchodzi nowe clio, nowy 208 i zapewne jeszcze kilka innych nowości. Kto wie, może będą rewelacyjne? Choć szczerze wątpię, że coś przeskoczy fiestę w najbliższe lata (bo do naszych potrzeb ten samochód jest idealnie uszyty, dlatego ma też tyle opcji).

BRUNNER - 21 Lut 2019, 09:10

Mój model Fiesty chodzi w sieci o blisko 10000zł drożej niż to co dostałem od dealera przy bezpośrednim kontakcie. Co prawda później doszły dodatkowe koła, na który dostałem też rabat, ale i tak wyszło taniej niż gdzie indziej. I odbieram w piątek :)
Największy żal będzie przy rozstawaniu się z dotychczasowym samochodem...

msky - 21 Lut 2019, 14:08

19 stycznia mój ojciec zamówił nowe suzuki jimny. Diler odstał 1000 zł i oznajmił, że zaprasza po odbiór w marcu... roku 2020.
Jednym słowem, czekanie na fiestę 3-5 miesięcy jest spoko :)

BRUNNER - 21 Lut 2019, 15:19

Sorry... nawet na Mustanga czeka się krócej...
Tared - 21 Lut 2019, 22:03

No bo mniej się tego robi= krótszy termin
looker29 - 28 Lut 2019, 21:51

Witajcie.. 23.02.19 zamówiłem Fiestę ST. Przewidywany termin odbioru wskazany w umowie to 10.07.19r. Czy tak odległy termin odbioru jest realny, czy można spodziewać się przyjazdu auta wcześniej. Piszecie, że z reguły odbiór jest wcześniej, ale głównie dotyczy to bardziej popularnych wersji. Czy ktoś wie jak wygląda to w przypadku ST ? Jaki jest realny czas oczekiwania na ST ?
bellator - 12 Mar 2019, 21:13

ST zamówiona końcem grudnia, data produkcji 14.03 i odbiór prawdopodobnie koniec marca/początek kwietnia.
mskgs - 13 Mar 2019, 08:29

bellator napisał/a:
ST zamówiona końcem grudnia, data produkcji 14.03 i odbiór prawdopodobnie koniec marca/początek kwietnia.


Miałeś okazję odbyć jazdę próbną ST? Mają gdzieś w Krakowie/okolicach taką testówkę?

Wojtek Wawa - 13 Mar 2019, 09:36

A możecie napisać, czy na ST są tak samo duże rabaty jak na zwykłe Fiesty (czyli 10-15% od ceny katalogowej)?
Wasabi - 13 Mar 2019, 11:41

Gdzie można uzyskać rabat 15% na Fiestę? W śląskich salonach udało mi się uzyskać maksymalnie 11%.
Mars - 13 Mar 2019, 12:08

Wasabi napisał/a:
...W śląskich salonach udało mi się uzyskać maksymalnie 11%.


Woj. kujawsko-pomorskie.
Kupiłem wersję Vignale do produkcji.

Cena katologowa: 83.220zł
Cena ostateczna: 71.800zł
Upust kwotowy: 11.420zł
Upust procentowy: 13,72%

mskgs - 13 Mar 2019, 16:17

Kraków, ok. 14% niecały rok temu.
jacky-x - 13 Mar 2019, 16:22

@Mars
Tylko dodaj jeszcze, że to było "dawno, dawno" temu :) . W tym czasie cenniki się zmieniały, rabaty się zmieniały, konfiguracje standardowe się zmieniały (np: doszedł filtr GPF, zmiany audio- sync, mniejszy wybór silników w Active itd) . Co było kiedys normą, dziś trudno osiągnąć (przykład cennika z maja 2018 titanium 61 100 / 53 170 po rabacie oficjalnym, czyli ok 13% bez "łaski" + dalsze negocjacje). Dziś ponad 16% można dostać na rocznik 2018, reszta jak pisze @Wasabi trudno na śląsku nawet te 11% obecnie uzyskać a byłem w salonach osobiście ( w jednym udało sie "wyszarpać" 11,5% +dodatki, więc tam zamówiłem - Active2). Pozdr

PS
W międzyczasie własnie w swoim poście @mskgs podkreslił "...prawie rok temu" .

bellator - 13 Mar 2019, 18:51

Z tego co wiem, to nie ma nigdzie testowych Fiest ST i pewnie długo nie będzie. Rabat jaki można uzyskać to ~6-7%.
Wojtek Wawa - 15 Mar 2019, 07:29

Dzięki. Czyli z jednej strony upusty procentowo niższe niż na zwykłe fiesty, z drugiej strony kwotowo pewnie bardzo podobnie. Koniecznie daj znać jak się ST jeździ, gdy już odbierzesz!
Szfymen - 18 Mar 2019, 11:56

looker29 napisał/a:
Witajcie.. 23.02.19 zamówiłem Fiestę ST. Przewidywany termin odbioru wskazany w umowie to 10.07.19r. Czy tak odległy termin odbioru jest realny, czy można spodziewać się przyjazdu auta wcześniej. Piszecie, że z reguły odbiór jest wcześniej, ale głównie dotyczy to bardziej popularnych wersji. Czy ktoś wie jak wygląda to w przypadku ST ? Jaki jest realny czas oczekiwania na ST ?


Ja zamówiłem na początku stycznia, termin dostałem na połowę czerwca. Natomiast kilka dni temu odebrałem telefon, że Fiesta schodzi z lini produkcyjnej lada dzień i jest duża szansa, na obiór w kwietniu :)

Rabacik jaki udało mi się uzyskać na ST to 7,3%.

BTW. dla wszystkich zainteresowanych, w Poznaniu na Bukowskiej jest demo Fiesty ST

bellator - 19 Mar 2019, 20:08

Można będzie zrobić jakiś zlot ST w wakacje :D
bellator - 30 Mar 2019, 09:52

Fiesta wyjechała z Fabryki i jest w drodze do Polski. Czy orientuje się ktoś jakie są potem kroki? Jedzie do głównej siedziby, czy od razu do salonu? Ile jeszcze mniej więcej mogę czekać na odbiór?
msky - 30 Mar 2019, 18:29

bellator napisał/a:
Czy orientuje się ktoś jakie są potem kroki? Jedzie do głównej siedziby, czy od razu do salonu? Ile jeszcze mniej więcej mogę czekać na odbiór?


Rozbawiło mnie te zdanie :D

Auto jedzie bezpośredni do salonu.
Moje jechało 2 dni, 3-go dnia było na parkingu pod salonem. 4 dnia wziąłem wolne, żeby zarejestrować. 5 dnia pojechałem popsuć komuś humor (choć to nie bmw itp.)

bellator - 30 Mar 2019, 22:15

Czyli jeśli w piątek jechała do Polski, to może w tym tygodniu uda się odebrać, dzięki :)
Mars - 31 Mar 2019, 10:12

msky napisał/a:
bellator napisał/a:
Czy orientuje się ktoś jakie są potem kroki? Jedzie do głównej siedziby, czy od razu do salonu? Ile jeszcze mniej więcej mogę czekać na odbiór?


Rozbawiło mnie te zdanie :D

Auto jedzie bezpośredni do salonu.
Moje jechało 2 dni, 3-go dnia było na parkingu pod salonem. 4 dnia wziąłem wolne, żeby zarejestrować. 5 dnia pojechałem popsuć komuś humor (choć to nie bmw itp.)


Nie wiem, co cię tak rozbawiło, ale moja fiesta jechała najpierw na główny plac w Poznaniu, a dopiero potem do dealera.

bellator - 17 Kwi 2019, 20:02

Czy ktoś coś słyszał o blokadzie Fiesty przez Ford Polska? Trochę mnie irytuje sytuacja, gdzie auto już prawie 2 tyg. czeka na placu i diler nie może go ściągnąć, bo Ford Polska nie wystawia faktury. Najpóźniej faktura miała być wystawiona 15.04, a dziś jest 17.04 i nadal jej nie ma. Nawet nie wiadomo kiedy będzie. Jakaś porażka... ;-|
matts80 - 20 Kwi 2019, 21:45

Ja czekałem prawie miesiąc na odbiór
bellator - 20 Kwi 2019, 21:47

W sensie miesiąc licząc od czego? Podobno faktura już została wystawiona i jest szansa na odbiór przed weekendem majowym.
matts80 - 23 Kwi 2019, 22:40

Koniec października otrzymałem informację że samochód jest wyprodukowany, do salonu dotarł na koniec listopada. Czyli miesiąc był w drodze.
Shago - 12 Maj 2019, 21:29

Wczoraj zamówiłem swoją Fiestę Titanium 100KM automat + całą masę innego wyposażenia, mam wpisaną datę w umowie do 31.08.19 i mam wielką nadzieję, że jednak będzie przed połową sierpnia. Jest to realne? :)
jarek_m - 12 Maj 2019, 22:18

Ja wziąłem z placu z wyprzedaży rocznika, szybka akcja, ogarnięte w kilka dni na telefon z innego miasta (kolejne auto w tym samym salonie) - obsługa na najwyższym poziomie.
Co do Fiesty to jestem bardzo zaskoczony, wręcz oszołomiony różnicą między moją mk6 a tą dziecinką.
Jasne że jest to wciąż autko segmentu B więc cudów nie można oczekiwać, ale jak już ją mam, to nie chciałbym jej już oddać... :hihihi:
Ad. wyposażenia to w takich przypadkach zawsze chciałoby się coś więcej, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co jest :-)
Życzę Ci szybkiego odbioru Fieścinki, z pewnością warto.

Shago - 13 Maj 2019, 07:11

No u mnie wersji z automatem nigdzie nie było na placu. A chciałem automat, bo już mnie nudziło zmienianie biegów w Warszawskich korkach. Dużo zapłacę za ten samochód, mam nadzieję, że będzie warto :)
jarek_m - 13 Maj 2019, 08:54

Shago napisał/a:
No u mnie wersji z automatem nigdzie nie było na placu. A chciałem automat, bo już mnie nudziło zmienianie biegów w Warszawskich korkach. Dużo zapłacę za ten samochód, mam nadzieję, że będzie warto :)


Automat jest spoko, z pewnością warto chwilę na niego poczekać jeśli można. Pytałeś może w trakcie rozmów w salonie dlaczego montują go jedynie w wersji 100KM? Dziwnym dla mnie jest, że nie można dobrać tej opcji w mocniejszych wersjach benzynowych czy również w dieslu 120KM. Nie sądzę, by były to zbyt wymagające silniki dla obecnej technologii Power Shift.
Pozdrawiam

jacky-x - 13 Maj 2019, 09:45

Shago napisał/a:
...mam wielką nadzieję, że jednak będzie przed połową sierpnia. Jest to realne? :)


@Shago
Jest bardzo realne. Termin podają zawsze z zapasem, marginesem na ewentualne niespodzianki. Zamawiałem w pierwszej połowie marca, termin do konca czerwca a już z koncem kwietnia była możliwość odbioru ( niecałe 8 tygodni). Przy okazji może dodam, że nie wszystkie fiesty "odwiedzają" Poznań, ale część ( w tym moja) jedzie na skład do Dąbrowy Górniczej o której chyba nie wspomniano w postach. Pozdr

Shago - 15 Maj 2019, 20:25

@jarek_m
Nie, nie pytałem. Prawdę mówiąc 100km wydaje mi się wystarczające, jazda próbna mi to pokazała i nie drążyłem tematu dlaczego tylko ta wersja silnika jest z automatem :) .


@jacky-x
Pocieszyłeś mnie, mam nadzieję, że u mnie będzie podobny scenariusz, bo już bym chętnie pojeździł :D

Wasabi - 29 Maj 2019, 09:27

Zamówiona 25 marca, wyprodukowana została 6 maja. Odebrałem z salonu 24 maja.
Shago - 19 Cze 2019, 15:15

Zamówiona 11.05, do dzisiaj brak info o dacie produkcji.. Echh, jak żyć z tym oczekiwaniem :(
Shago - 26 Cze 2019, 09:52

No i jest data produkcji ustalona na 5.07 :brawo: Może uda się i będzie jeżdżone już w lipcu nowym autkiem..
AleksChuck - 31 Sie 2019, 08:03

Witam, pierwszy post na forum :-P . 24 czerwca zamówiłem Fiestę ST3, do dzisiaj brak informacji o produkcji. Na umowie datę mam wpisaną do 6 grudnia.
west - 31 Sie 2019, 10:49

Auto zamówione 13 czerwca i odebrane 30 lipca. Na umowie podana data na koniec września.
Wojtek Wawa - 4 Wrz 2019, 15:42

AleksChuck, współczuję. Gdybym brał Fiestę dla siebie to też ST3 z Perfomance, nie dziwię się że nie nadążają z produkcją :-)
AleksChuck - 6 Wrz 2019, 10:50

No prawda, tylko mam nadzieję że nie będzie takiego problemu jak z Focusami w 1.5 bo podobno tam nawet przekładają daty produkcji po kilka razy ze względu na ten silnik. W salonie twierdzą że tu takiego problemu nie ma, ale zaczynam mieć obawy.
AleksChuck - 20 Wrz 2019, 19:22

Dzisiaj dowiedziałem się o dacie produkcji - 30 września. Do końca października powinna być do odbioru.
WMboost - 19 Paź 2019, 21:20

Zamówienie dnia 31 lipca 2019, obiór będzie dnia 29.10.19, czyli prawie 3 miesiące.
hjdsmvx - 28 Paź 2019, 11:52

14/08/2019 - zamówienie
09/10/2019 - data produkcji
25/10/2019 - odbiór

Dłużyło się bardzo, ale w końcu jest :luzik:

WMboost - 29 Paź 2019, 22:12

Mamy święto, odebraliśmy naszego activa:
31.07.19 - zamówienie
data produkcji - do ustalenia
29.10.19 - odbiór w Olsztynie.

AleksChuck - 2 Lis 2019, 08:27

Zamówiony 24 czerwca, 30 września produkcja. Od miesiąca stoi na fabryce przez brak homologacji na silnik 1.5. Nie wiadomo kiedy i czy samochód będzie :sad:
G0ST2 - 10 Lut 2020, 19:40

Fiesta ST zamówiona 15 stycznia 2020 r. Planowana produkcja 18 luty 2020 r.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group