Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

ohio - 5 Sie 2018, 08:55
Temat postu: komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki
Witam,
3 miesiace temu zakupiłem forda fieste mk6 ghia z 2007 i nie było prognoz na żadne elektryczne problemy. Były upały i jeździłem sobie, gdy spadł pierwszy deszcz zalało mi kabinę, poszedłem do mechanika i okazało się, że auto po wypadku miało źle założoną przednią szybę i stąd przecieki i niskie wygłuszenie wnętrzna. Mechanik przekleił mi szczelnie szybę i myślałem, że po problemie, ale następnego dnia na prostej drodze włączyła mi się kontrolka wspomagania i auto wyłącza wspomaganie jak mu wygodnie, więc wymieniłem pompę, pojeździłem tydzień kiedy było bardziej wilgotno i teraz przyszły upały i zaczął się cyrk:
- kontrolka engine i wspomagania nieustannie świeci się,
- z przodu na wysokości lewego reflektora coś wydaje dźwieki jak fax czy modem, obojętnie czy auto jest włączone czy wyłączone
- raz na jakieś 15-30 km komputer włącza wszystkie kontrolki i resetuje dane na ekranie, i zostawia jeszcze kontrolkę zebatki z wykrzyknikiem, akumulatora i że temperatura jest poniżej 60 stopni
- i najciekawsze: prędkościomierz: wskazówka dochodzi do prędkości ktorą jade, wraca do zera i spowrotem do góry do prędkosci a wraz z nia głośnosc radia rośnie maleje rosnie maleje

Podejrzewamy , że należy dostac sie do komputera pokladowego, jak/ gdzie mozna to zrobic?

Bede tez wdzieczny za porady co powinienem zrobic

Parzych - 7 Sie 2018, 19:10

ohio napisał/a:
Podejrzewamy , że należy dostac sie do komputera pokladowego, jak/ gdzie mozna to zrobic?
Komputer pokładowy znajduje się w zegarach, jeśli zalanie nastąpiło po lewej stronie szyby/kierownicy, możliwe że ucierpiał moduł GEM, bo do licznika to raczej wodzie trudno by było się dostać...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group