Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Ustawianie rozrządu fiesta Mk3 1.8 16v xr2i

mati120120120 - 2 Sie 2018, 12:14
Temat postu: Ustawianie rozrządu fiesta Mk3 1.8 16v xr2i
Witam tak jak w opisie szukam jak ustawić rozrząd w mojej fiescie.
kuba87 - 6 Sie 2018, 13:08

zetec jest prosty jak budowa cepa, na pierwszym garze tłok do góry (najlepiej czujnikiem zegarowym) włki ustawiasz na blokady(można użyć imbusów)
vegetagt - 6 Sie 2018, 17:27

kuba87 napisał/a:
włki ustawiasz na blokady


... luzując przedtem koła zębate

luk-90 - 7 Sie 2018, 11:55

Do zblokowania wałków coś co ciasno bedzie trzymać wałki, jakiś płaskownik o grubości szczeliny w wałkach rozrządu, po zdjęciu pokrywy zaworów będzie widział szczeliny po drugiej stronie kółek rozrządu, szczeliny pasują tylko jedną stroną do góry( nie są symetryczne). Pamiętaj, że do zluzowania kółek rozrządu sama blokada wałków nie wystarczy i próba ich poluźnienia skończy się pęknięciem wałków, trzeba jakims francuzem złapać, ja klinuje kółka duzym śrubokrętem przy odkręcaniu o głowicę.
wał ustawiasz na znaku na kole pasowym, są tam na obrzeżu dwa mały nacięcia, zgodnie z ruchem wskazówek zegara drugie nacięcie musi się pokryć ze znakiem (odlaną linią) na misce olejowej.
Wtedy zakładasz pasek, napinasz napinacz, aby w najdłuższym miejscu pasek dało się obkręcić ok 90stopni. Potem dokręcasz kółka rozrządu 70Nm, luzujesz blokade wałków, obkręcasz wałem ze 2-3 razy, sprawdzasz pokrycie nacięć wałków rozrządu i czy znak na kole pasowym pokrywa się z miską olejową, jeżeli tak, to składasz wszystko do kupy, jeżeli nie wracasz do luzowania kółek i poprawka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group