Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Uszczelka termostatu

pq - 1 Sie 2018, 18:52
Temat postu: Uszczelka termostatu
Witam wszystkich klubowiczów:)

Szukałem fajnego auta i znalazłem...podobnie jest z tym forum bo juz troszku poczytałem i wiem ze mozna pisac jak sie ma problem

Moja Fiesta 2009 1.25 60KW TITANIUM

Pytanko:

Wymieniał ktoś z was w tym silniku lub podobnym termostat??
Chodzi mi gównie o uszczelke poniewaz na przegladzie wraz z mechanikiem zobaczylismy ze leje sie spod termostatu...aa sam zauważylem ze ubywa plynu w zbiorniku wyrównawczym.
Uszczelke juz mam tylko ciekawi mnie czy jest sporo pracy przy takiej zabawie...jest opcja to samemu zrobic czy lepiej oddac na warsztat???

whirl - 2 Sie 2018, 00:47

NIE ROBIŁEM tego nie mniej jednak rozważam zabrać się za to (trochę za wcześnie się otwiera termostat). Z moich obserwacji wygląda to mniej więcej tak. Najpierw musisz ściągnąć osłonę paska akcesoriów (tj jest pasek na którym hula kompresor klimatyzacji, alternator i pompa płynu chłodzącego), zdjąć pasek, zdemontować alternator bo termostat i obudowa termostatu siedzi pod alternatorem i nad kompresorem klimatyzacji. Odpiąć dwa węże od obudowy, odkręcić 4 śruby noi wyciągnąć termostat i obudowę. Nie wygląda to na trudne zadanie ale najgorszym chyba jest wsadzenie paska bo pasek nie ma napinacza, żeby go wsadzić trzeba użyć dodatkowych narzędzi lub wiedzieć jak to zrobić bez narzędzi :9: Sprawdź czy nie masz pękniętej obudowy termostatu bo to też może być.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group