Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK7] Problem z bluetooth

woldan - 17 Lip 2018, 20:51
Temat postu: [MK7] Problem z bluetooth
Hej, kupiłem sobie dzisiaj Forda Fiestę MK7 z 2010r, i tak zacząłem go poznawać, bo nie znam do końca jego wyposażenia (sam sprzedający tego nie wiedział). Tak jak na zdjęciu pod schowkiem nad nogami pasażera mam tego typu moduł, według informacji znalezionych w internecie jest to moduł do bluetooth, jednak nie do końca mi to działa. Tak jak na pierwszym zdjęciu pokazuje, że BT jest wyłączony i brak urządzeń audio. Na konsoli po naciśnięciu przycisku phone radio zostaje wyciszone. Na lewym drążku od kierunkowskazów mam także przycisk chyba do komend głosowych, który raczej też nie do końca działa. Jest na to jakaś rada?



Arturek - 29 Lip 2018, 15:47

Witam

Na początek sugeruję przeczytać instrukcję obsługi samochodu
(polska wersja dostępna na stronie Ford Polska)

Jak ma pokazać urządzenie BT, jeśli nie sparowałeś telefonu
(przynajmniej nic o tym nie piszesz)

Ty kolego odwracasz kolejność działania - poprawnie
- najpierw parujemy telefon z samochodem
- potem, jako źródło dźwięku wybieramy BT

a Ty chcesz wskazać jako odtwarzacz urządzenie BT, chociaż go nie sparowałeś


pozdrawiam
Arturek

nevermind - 8 Sie 2018, 09:58

Mam identyczny problem - urządzenia nie da się sparować, bluetooth wciąż ukazuje się jako wyłączony;
Ponoć zresetowanie modułu bluetooth może go rozwiązać:
https://www.youtube.com/watch?v=mkEncolexEA

Próbowałem odpiąć/przypiąć bezpiecznik - u mnie nie pomogło. Bezpiecznik sprawny oczywiście

busiek26 - 7 Cze 2021, 12:57

Witam.
Podepnę się pod ten stary temat. Moje pierwsze pytanie na forum, więc przepraszam jeśli coś pisze nie tak.
Kupiłem Fiestę MK7 z 2010 roku. Radio ma przycisk phone i w menu bluetooth. Jedna cały czas pokazuje że urządzenie jest wyłączone. Chciałem zrobić reset jak na filmie. Okazuje się że do modułu podpięta jest tylko ta duża wtyczka. Nie ma tej małej. Nie widzę też nigdzie tego kabla. Pytanie co to jest za kabel (moje podejrzenie że zasilanie) i gdzie on powinien być podpięty z drugiej strony (np. do radia?), oraz czy można taki kupić żeby ewentualnie podpiąć?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Robert78 - 29 Wrz 2023, 12:12

Witam

Nabyłem fiestę z 2009r i niestety bluetootch nie łączy się z telefonem. Po naciśnięciu przycisku Phone na ekranie pojawia się obrazek przekreślonego głośnika.
Po podłączeniu kabla do ładowania pod USB telefon nie ładuje się. Moduł bluetootch ma numer 8M5T-19C112-BM. Bezpiecznik sprawdzone sa OK.
Czy ktoś z Łodzi lub okolic mógłby mi pomóc ogarnąć ten temat
Pozdrawiam
Robert

JoeMix - 4 Paź 2023, 21:16

Jeśli PHONE działa jak MUTE to nie ma zestawu BT,,, jeśli masz moduł to może jest uszkodzony i sprzedający go wyprogramował,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group