Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.4 TDCi - objawy uszkodzonego sprzęgła

browarek10 - 11 Lip 2018, 21:08
Temat postu: 1.4 TDCi - objawy uszkodzonego sprzęgła
Od paru dni mam taki objaw ze po przejechaniu 10-20 km,przy przyszpieszaniu na trzecim i czwartym biegu rosna obroty np do 3000 a samochod slabo przyspiesza.Po chwili obroty spadna i auto przyszpieszy.Najdziwniejsze jest to ze pozniej jezdzi normalnie,nawet jak go zgasze i odpale po jakims czasie( tak jakby objaw wystepowal na zimnym silniku).Z takich dziwnych objawow to jeszcze od 2 lat dziwny smrod przy przygazowaniu pod gore(zgnila kapusta kiszona), i jeszcze 4 bieg czasami wchodzi z zgrzytem,ale nie zawsze.Od pol roku pedal sprzegla piszczy przy puszczaniu.Czy te objawy moga wskazywac na uszkodzone sprzeglo.
Bobofrut - 11 Lip 2018, 21:44

Jak najbardziej. Opisane powyżej pierwsze objawy świadczą dobitnie o tym że sprzęgło się ślizga i czas na jego wymianę.
browarek10 - 11 Lip 2018, 22:09

A czemu po kilkunastu kilometrach jest ok?
Puff - 11 Lip 2018, 22:55

Bo jak przejedziesz jednostajnie taki dystans bez szastania biegami, to temperatura okładzin zdąży spaść i sprzęgło zacznie jako-tako działać.
browarek10 - 12 Lip 2018, 09:25

Sprawa rozwiazana,sprzeglo do wymiany.Pytanie drugie czy jest to wymiana problemowa.Ile orientacyjnie czasowo moze to potrwac?
Puff - 12 Lip 2018, 09:31

No wymiana filtra powietrza to to nie jest.
Do rozpięcia są półosie, skrzynia, do tego dochodzi wymiana sprzęgła z dociskiem i (koniecznie) wysprzęglika. Nowe simmeringi półosi też trzeba dać.
Jak mechanik nie robi kilku aut naraz, to w jeden dzień się może z tym uwinąć, acz wszystko zależy od miejsca, gdzie auto oddasz.

Bobofrut - 12 Lip 2018, 11:16

Puff, zapomniałeś jeszcze dodać że na 90 procent sanki w zawiasie są do ściągnięcia. Żeby dostać się do sprzęgła trzeba pół dnia na to poświęcić
Puff - 12 Lip 2018, 11:23

Specyfiki mk6 nie znam. Zrzucanie sanek, żeby dostać się do skrzyni, brzmi trochę jak smutny żart. Tak czy owak, jeśli tak jest, to roboty jeszcze więcej.
gruby907 - 12 Lip 2018, 11:30

Do wywalenia sprzęgło i docisk. Ogarnięty mechanik zrobi ci to w 1-2 dni. Mój na drugi dzień złożył auto do kupy, mówił że prawie cały przód musiał rozłożyć żeby swobodnie wyjąć skrzynie i dłubać tam.
vegetagt - 12 Lip 2018, 15:44

Puff napisał/a:
Zrzucanie sanek, żeby dostać się do skrzyni, brzmi trochę jak smutny żart


OT:
a zrzucanie sanek, zeby zrobić uszczelke miski olejowej? Pozdro reno clio/thalia
/OT

browarek10 - 14 Lip 2018, 22:24

Sprzeglo wymienione.Okazało sie ze to dwumasa.Czy koszt ponad 3 tys to duzo?
Puff - 15 Lip 2018, 19:23

Za komplet sprzęgła (sprzęgło, docisk, zamach) musisz liczyć ok. 2 tysi. Do tego wysprzęglik, uszczelki, robota i trójka może wyjść.
gruby907 - 8 Sie 2018, 19:13

Ja za 1500zł wyremontowałem kompletnie sprzęgło w benzyniaku ze sztywnym kołem zamachowym. Poleciała tarcza, docisk, wysprzęglik z łożyskiem, pompka pod pedałem sprzęgła. Jak w dieslu dochodzi dwumas do wymiany to faktycznie 3 może wyjść

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group