Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] FORD FIESTA '96 1.3 Poco Loco

FIESTA Moondust - 11 Lip 2018, 19:26
Temat postu: [MK3] FORD FIESTA '96 1.3 Poco Loco
1. NICK: FIESTA Moondust
2. IMIĘ: Mateusz
3. MODEL: 3D
4. WERSJA: Poco Loco
5. ROCZNIK: 1996 (MK3,5)
6. SILNIK: 1.3 HCS

7. OPIS AUTA: Samochód kupiony ponad 3 lata temu w Szwajcarii jako lekko uchybiony.Był uszkodzony przedni zderzak,wgięta maska oraz uszkodzony dolny pas pod zderzakiem.Po przywiezieniu do kraju od razu zostały poczynione prace blacharsko-lakiernicze jak i kolejne prace mechaniczne mające przywrócić świeżość...Bardzo rzadko spotykana wersja z nietuzinkowym jak na ten model wyposażeniem m.in. wspomaganiem kierownicy,centralnym zamkiem i otwieranym z wnętrza bagażnikiem,oryginalnymi alufelgami 13' Cossilook,elektrycznie otwieranymi szybami czy systemem SCS (mechaniczno-hydrauliczny system zapobiegający blokowaniu kół przy hamowaniu).

8. DOKONANE ZMIANY/PRACE:
a). Wizualne: Tak jak wcześniej już wspomniałem-remont blacharsko lakierniczy przodu.Dużo części nowych jak reflektory,listwa zderzaka,wszelkiego rodzaju spinki.A jeśli już coś miało być używką to szukałem w stanie tip-top.Po około roku od kupna zrobione zostało lewe tylne nadkole (robiły się już małe purchelki). Nieźle to wszystko wyszło <oki>

b). Mechaniczne: Tego było dużo.Ogólnie nie ze względu że coś wymagało pilnej interwencji ale dlatego że chciałem być w posiadaniu Fiesty w stanie jakby dopiero co zjechała z fabryki® więc wymienione całe zawieszenie na nowe,wszystkie płyny eksploatacyjne,filtry rzecz jasna.Skorygowanie luzów zaworowych (co zresztą czynię na bieżąco po przejechaniu kolejnych 15tys km)

c). Audio: Póki co zostały zamontowane bardziej wydajne głośniki przód/tył oraz profesjonalnie wygłuszone drzwi.Wpadło również adekwatnie wydajniejsze radio pod kolejne udoskonalenia

9. PLANOWANE ZMIANY:
a). wizualne: tylne szyby uchylane(już mam :greenpeace: ) dobrane nawet pod kątem rocznika pozostałych szyb.W przyszłości pakiet bodykitów RS Futura.

b). mechaniczne: Obniżone zawieszenie z pakietu RS Futura

10.Zdjęcia:










BuMeL - 11 Lip 2018, 19:41

Ładniutka :-)
FIESTA Moondust - 11 Lip 2018, 19:51

Ano,dbam jak mogę i nie wyobrażam sobie innego stanu :) Kontynuuje tradycję po poprzedniku
FIESTA Moondust - 19 Wrz 2018, 16:22

Cały czas coś się dzieje tylko czasu brak na regularne wrzucanie tego co nastąpiło.W pierwszej kolejności maty wygłuszające nadkola w bagażniku.Bardzo estetycznie teraz to wygląda :) :







Taki mały przerywnik - Voyage po Lubuskim:







Lampy dymione <8>


<8>

Tive - 3 Lis 2018, 21:29

Ładna ta fieścina
Z innej beczki nie bylo fabrycznych boczków wygłuszeń ?

FIESTA Moondust - 5 Lis 2018, 18:37

Tive, Dziękuje bardzo! Fiesty rzadko ale miewały kompletne wygłuszenie bagażnika ;) Głównie takie wersje jak Ghia,XR2i,RS 1800.Moja jest bardzo bogata jak na standardy tego modelu więc uważam że to pasuje.
FIESTA Moondust - 11 Lis 2018, 12:38

Ja też mam dzisiaj swoje małe święto.Równo 10 lat temu uległem urokowi Fieście MK3 i tak już mi zostało po dziś dzień.Pierwsze wspólne foto zaraz po ściągnięciu autka z Berlina ;))

FIESTA Moondust - 22 Lis 2018, 22:52

Jakże dzisiaj szczęśliwy dzień :jupi: na krótko przed snem zimowym udało się w końcu zamontować zawieszenie RS









Tive - 23 Lis 2018, 23:32

Jest grubo lubie takie klimaty
W sumie to też bede kombinowal jakąś glebe na wiosne i kolo
Bo umnie zawsze gleba była nie moge dodac fotek mojich projektów
Zapraszam na fb tive krzyśiek

FIESTA Moondust - 24 Lis 2018, 01:51

Super że się podoba.Jak to mówię - dyskretnie a konkretnie :)
FIESTA Moondust - 24 Gru 2018, 21:41

U mnie Mikołaj zawsze wie co przynieść :-P

Peedro - 25 Gru 2018, 12:48

Ja tam czekam na konkretniejszy updejt ;)
FIESTA Moondust - 25 Gru 2018, 12:59

Ja również,ale co to będzie to wiemy póki co tylko Ty i ja :hihihi: w każdym bądź razie będziesz miał swój udział w tym.
Jaszczur - 27 Gru 2018, 15:51

Co, następny zetec? :P
FIESTA Moondust - 27 Gru 2018, 20:18

Póki co zostaje to co jest,bo silnik bardzo zdrowy a samochód ma głównie cieszyć oko.Jak dla mnie wystarczający,poza tym mam sentyment do HCS.Jest tak dobrze wyregulowany,że co niektórzy niedowierzają że to stare Fordowskie 1.3.Może przyszłościowo 1.6 16V ale nic ponad to.
vegetagt - 27 Gru 2018, 21:37

bez sensu 1.6 16v. Tyle samo roboty co 1.8, a 1.6 daje mniejsze możliwości :P
FIESTA Moondust - 27 Gru 2018, 22:09

Póki co szkoda mi jednak zastępować silnik bo jest w świetnej kondycji no i siedzi od nowości w oryginale.Wszystkie podzespoły też nigdy nie ruszane.Żal mi coś tu ruszać w ogóle ;)

FIESTA Moondust - 5 Sty 2019, 17:30

Dodam tylko że do rodziny zawitała kolejna MK3.To swoisty rarytas - 1.4S z pierwszego roku produkcji modelu.Świetny potencjał na odbudowę w oryginale.

Peedro - 5 Sty 2019, 18:05

Dżizas, jak ja się cieszę że do ciebie to trafiło... :hihihi:
Ona mi się strasznie podobała, ale kurła za daleko było, a od pół roku ogłoszenia z nią widywałem...

Dzajos - 5 Sty 2019, 18:11

Też mi się wydaję, że to jest idealna osoba do zajęcia się to Fiestą. Jeszcze raz życzę powodzenia w przywracaniu jej do ideału :)
FIESTA Moondust - 5 Sty 2019, 18:18

Dziękuje chłopaki.Fiesta trafiła w ręce mojego brata,ale ręczę za niego że nie skrzywdzi samochodu dziwnymi modyfikacjami ;) Ma dokładnie te samo podejście co ja.A swoją wiedzą i umiejętnościami będę wspierał tą odbudowę :)
SCHWARZ 1.4S - 14 Lut 2019, 22:26

Jest i srebrna piękność mojego brata :brawo: Świetnie teraz stoi na Eibachach :brawo:
FIESTA Moondust - 14 Lut 2019, 22:44

Nooo baaaa :yes: Nie ma drugiej jak moja :zwyciężca:
FIESTA Moondust - 15 Lut 2019, 21:20

Dzisiejsze przedsezonowe przygotowania.Aura dopisuje więc działamy.Tu musi lśnić!







Peedro - 16 Lut 2019, 18:51

Co to tam za rude koło uszczelki drzwi pasażera :P
Łaaadna jest :)
Ja czekam wiesz na co ;)

Jaszczur - 16 Lut 2019, 20:48


FIESTA Moondust - 17 Lut 2019, 18:47

Wprawne masz oko :) ale tak,jest tam mały nalot rdzy na rancie pod uszczelką.Właśnie to wyczyściłem i nałożyłem preparat antykorozyjny.Na błysk będzie zrobione przy okazji innych prac estetycznych.Cieszą mnie Wasze pozytywne opinie i reakcje.
FIESTA Moondust - 7 Wrz 2019, 10:05

To już koniec wspólnej ponad 4 letniej miłości... ;-(





modell1 - 7 Wrz 2019, 15:49

U szkoda ;-( ;-(
Jaszczur - 7 Wrz 2019, 21:38

Że poducha wystrzeliła, szok.
Peedro - 7 Wrz 2019, 22:01

:sad: szkoda autka, tym bardziej że była naprawdę fajnym egzemplarzem a i tyle miało się jeszcze dziać...

Ale to tylko auto! Z tobą wszystko ok? Najważniejsze zdrowie, auto to tylko auto w tym przypadku. Trzymaj się!

Mały - 8 Wrz 2019, 20:02

Co sie stało?
FIESTA Moondust - 8 Wrz 2019, 20:12

Z nami wszystko w porządku, bo nie jechałem sam. Miał być wypad na wakacje w Bieszczady a wyszło jak wyszło ... Nie mogę się z tym pogodzić, ale wiem już że będzie kolejna Fiesta. Po prostu jestem maniakiem tego modelu i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Jeśli ktoś jest tu z Podkarpacia lub zależy na pozyskaniu fajnych części to mogę podać namiary na miejsce w którym się znajduje. Mam niestety zbyt daleko do domu bym mógł coś poważnego wziąć. Silnik w stanie idealnym, nie ucierpiał bezpośrednio w zderzeniu. Więcej mogę podać w wiadomości priv. Może komuś się coś przydać, a warto bo Pan na złomowisku powiedział, że nikt się o to już nie pyta i nic nie będzie demontować...
lobo1234 - 9 Wrz 2019, 20:08

Witam mam pytanie w sprawie części potrzebuję 2 tylne lampy z dymionym kierunkiem i 4 dekielki z tych felg aluminiowych miałbyś na sprzedaz pozdawiam
lobo1234 - 9 Wrz 2019, 20:17

szkoda samochodu bo był naprawdę w fajnym stanie ale ważne że Wam się nic nie stało
FIESTA Moondust - 10 Wrz 2019, 09:33

Mam dwa dekielki od tych alusów, niestety pozostałe dwa nie przetrwały uderzenia. Lampy także poległy, a szkoda bo były w pięknym stanie. Jak zresztą cały samochód... dobrze że jesteśmy cali. Gdyby ta Fiesta była pognita to za ciekawie by nie wyglądało. Obecnie pojawiają mi się w głowie pierwsze plany co do następcy. Wiem że będzie kolejne MK3, lecz nie znam jeszcze bliższych szczegółów.
zwardek - 10 Wrz 2019, 11:15

tylko RS Turbo, ewentualnie XR2i lub RS1800 - w inne wersje szkoda inwestować, bo nigdy nie osiągną dużej wartości rynkowej
FIESTA Moondust - 10 Wrz 2019, 12:07

zwardek, Na pewno masz sporo racji, zwykłe wersje nigdy nie osiągną dużych wartości lecz takie mi się podobają ;) choć decyzja jeszcze nie zapadła co do następnej wersji. Mi się zawsze podobały XR2i z pierwszego wypustu. Kwestia otwarta na obecną chwilę. Nie ukrywałem nigdy że mam ogromny sentyment do poliftów z 1.3. Nie tylko za sprawą ostatniej Fiesty. To dłuższa historia ;)
FIESTA Moondust - 13 Wrz 2019, 10:58

https://www.autoscout24.p...738f5?cldtidx=3 Powiedzcie sami... jak dwie krople wody. Chyba będę się decydować. Jedno pytanie - nie posiada ona zestawu wskaźników z obrotomierzem. Dużo jest fatygi by przyszłościowo zamontować taki zestaw wskaźników? Zawsze miałem to na wyposażeniu, a z sentymentu chciałbym to mieć.
Peedro - 13 Wrz 2019, 16:57

Może działać ;) ja miałem chianti bez obrotka, a założyłem licznik z obrotomierzem i działał, ale pokazywał połowę obrotów... Jak założyłem licznik z mk4 to pokazywał obroty ok. Wszystko bez żadnej ingerencji w wiązkę (poza zmianą wtyczek w przypadku wymiany licznika na mk4).

P.S. ale to chyba nie jest poco loco? tylko seria?

FIESTA Moondust - 13 Wrz 2019, 19:22

Peedro, Dzięki za rozświetlenie umysłu ;) No nieee... Poco Loco to nie jest, daleko do tego wyposażenia które miałem. Ale karoseria z tym kolorem do złudzenia przypominająca poprzedniczkę. No taki ogromny sentyment mam do tej konfiguracji. W końcu 4,5 roku to się mocno związałem z samochodem. Będę na dniach badał temat i zobaczymy co z tego wyjdzie.
FIESTA Moondust - 14 Wrz 2019, 12:36

https://www.autoscout24.p...738f5?cldtidx=5
Przepraszam za pierwszy niepoprawny link. Tu jest ta identyczna Fiesta.

JoeMix - 14 Wrz 2019, 23:05

FIESTA Moondust napisał/a:
Dużo jest fatygi by przyszłościowo zamontować taki zestaw wskaźników?
Trzeba mieć obrotek od odpowiedniego silnika bo inaczej będzie źle pokazywał,,, albo trzeba przerabiać,,, w najgorszym wypadku jest jak pamiętam jeden przewód do dołożenia,,,
FIESTA Moondust - 15 Wrz 2019, 00:05

JoeMix, Czyli szukać 1.3 z obrotkiem i powinno śmigać bez większych ingerencji ;)
zwardek - 15 Wrz 2019, 12:23

W PL takie auto kupisz za max 3k, ostatnio była w Łodzi. No chyba że koniecznie musi być srebrna
FIESTA Moondust - 15 Wrz 2019, 12:29

zwardek, No zadaję sobie dodatkowy trud i szukam właśnie srebrnej. Sentyment bierze górę ponad kalkulacjami w tym przypadku.
JoeMix - 15 Wrz 2019, 12:52

FIESTA Moondust napisał/a:
JoeMix, Czyli szukać 1.3 z obrotkiem i powinno śmigać bez większych ingerencji ;)
Na obrotomierzu jest oznaczenie np. 1E czy V i po prostu musi być odpowiednie ze względu na różny sygnał sterujący

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=23358

FIESTA Moondust - 15 Wrz 2019, 13:39

JoeMix, Dzięki za odkopanie tematu. Ja miałem kilka lat temu Fiestę MK3 1.3 CFI '94 z tym rozbudowanym zestawem wskaźników i tam było oznaczenie na cyferblacie 1E. Natomiast moja srebrna Fiesta także była z tym samym silnikiem, a nie miała żadnego oznaczenia na obrotomierzu. Na dodatek nie posiadała czerwonego pola na obrotomierzu, które posiadały wszystkie znane mi Fiesty z tym silnikiem (zaczynało się od 5.700 obr/min). Więc dla spokoju chyba lepiej szukać zestawu wskaźników z silnika oraz rocznika który odzwierciedla typ oraz rok produkcji posiadanego egzemplarza. I idąc tym tropem powinien to być obrotomierz z oznaczeniem 1E, oraz zakreślonym czerwonym polem niedozwolonych obrotów.
FIESTA Moondust - 17 Wrz 2019, 23:16


Dostałem Fiestę 1.4S na "testy". Może i z tego wyjdzie coś konkretnego.

FIESTA Moondust - 3 Paź 2019, 16:13

No to tak... czas na następczynię. Rzecz jasna MK3 bo innej nie uznaję. Mam nadzieję na podobny potencjał co był w nieodżałowanej poprzedniczce. A poprzeczka jest na prawdę wysoko. Jestem gotów na nowe wyzwanie, choć odbudować na oryginalnych częściach będzie niełatwo. W niedzielę będę już w jej posiadaniu. Więcej niebawem.
Peedro - 3 Paź 2019, 16:31

FIESTA Moondust, ta co wrzucałeś czy znalazłeś coś innego?
FIESTA Moondust - 3 Paź 2019, 20:56

Peedro, Całkiem inna, polift ponownie. Bo wiesz co chcę w końcu zamontować? ;)
Peedro - 3 Paź 2019, 22:10

FIESTA Moondust, no raczej ;)
FIESTA Moondust - 8 Paź 2019, 09:36

Po równo miesiącu od felernego dnia w moim garażu ponownie zagościła Fiesta. Czy okaże się równie udana? Czas pokaże. Ale to już opowieść na całkiem nowy temat... Dziękuje wszystkim za pochlebne i dopingujące słowa, porady oraz pomoc przy zdobywaniu części dla mojego oczka w głowie. Do usłyszenia w nowym temacie.

Peedro - 8 Paź 2019, 18:31

Chyba ją już gdzieś na jakimś ogłoszeniu widziałem ;) te dekle i kolor to chyba ta ;)
FIESTA Moondust - 8 Paź 2019, 20:15

Peedro, Bardzo możliwe. Sprowadziłem ją z Niemiec a konkretniej z Drezna. Była przez kilka dni wystawiona na Mobile.de. Ale więcej na ten temat w nowym wątku. A ten o Moondust Silver niech pozostanie tu dla potomnych ;)
Peedro - 8 Paź 2019, 22:24

FIESTA Moondust, nie to w takim razie nie ta ;) ale ma bliźniaczke w PL. Czekamy więc na nowy wątek :)
FIESTA Moondust - 8 Paź 2019, 22:59

Peedro, Kojarzę, że z rok temu była w ogłoszeniach - w tym tu na forum podobna z Zetecem 1.6 16V na czarnych blachach. Może to o tej mówisz?
Peedro - 9 Paź 2019, 20:36

FIESTA Moondust, Chyba o tą mi chodziło ;) Czekam na nowy temat ;)
FIESTA Moondust - 26 Paź 2019, 23:02

Wspomnień czar... to były piękne lata :placz: ktoś powie, że to tylko samochód. Ale mnie łączyła jakaś więź z tą Fiestą. Ileż ja się za nią obejrzałem zanim doszedłem do domu... nawet za dziewczynami tak się nie oglądałem :-P Zdjęcie znalezione w albumie jest już dziś pamiątką.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group