Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Miejsca które skrzypią w tym aucie u mnie, a u Was ?

Tared - 10 Lip 2018, 22:09
Temat postu: Miejsca które skrzypią w tym aucie u mnie, a u Was ?

luk4s - 11 Lip 2018, 18:17

U mnie występuje 3. i 4.
Wojtek Wawa - 12 Lip 2018, 10:50

Na wstępie wielkie dzięki!

Z drugiej strony dlaczego będąc na forum od niemal roku i mogąc pisać w tym temacie widzę coś takiego?

"
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---"

Czyli odpisuję postem bez treści, by móc przeczytać co napisałeś :-)

Wojtek Wawa - 12 Lip 2018, 10:53

Walczę od października z punktem 4 - jedyny, który mnie denerwuje. Jak rozumiesz to stwierdzenie:

"I tutaj mam wrażenie,że dzwiek pochodzi z tych okolic gdzie spotykają się kable"

Jakie kable? Gdzie?

Akurat to mnie najbardziej interesuje...

Tared - 12 Lip 2018, 21:37

Wojtek Wawa napisał/a:
Z drugiej strony dlaczego będąc na forum od niemal roku i mogąc pisać w tym temacie widzę coś takiego?
bo użyłem tagu [hide] myślałem,że to działa jak [spoiler] a chciałem,żeby obrazki się pokazywały po kliknięciu na nie edytuje post :-)

ps. jednak nie mogę już edytować posta ;-|


Wojtek Wawa napisał/a:
Jakie kable? Gdzie?

Akurat to mnie najbardziej interesuje...


Najlepiej weź latarkę,albo telefonem poświeć w tym miejscu przy strzałce jest tam złącze diagnostyczne,a obok niego jest taka wtyczka duża,cyknę jutro fotkę :) I mam wrażenie,że to z tych okolic...


Aktualizacja:
pkt 2 jednak włożenie tych papierków dało złudny efekt usunięcia problemu...Tutaj trzeba jednak demontować całe boczki i to wygłuszyć !!

tutaj nutka przy której pięknie widać jak to wszystko wpada w wibracje
spotify
Kod:
https://open.spotify.com/track/6ZRsG4fAYINBM8StQ4vpKA


Słuchając zwykłego radia raczej ten problem jest mało zauważalny,ale gdy odpalimy lepszą jakość audio+głośniej podkręcimy radio to boczki w drzwiach łomoczą jak w starym aucie !!. Sprawdziłem z tyłu i tam raczej problem nie występuje,albo jeszcze nie występuje,aktualnie najgorzej jest od strony pasażera :9:
/\

l

l

I tutaj zastanawia mnie czy gwarancja coś takiego obejmuje ? Czy odprawią mnie z kwitkiem w postaci TTTM jako,że to moje 1 auto nie mam doświadczenia w tym temacie.Może ktoś z was miał już taką sytuacje pojechał i wygłuszyli drzwi w ramach gwarancji ?.Wydaje mi się,że kupując nowe auto oczekuje ciszy w środku,a nie odgłosów jak w starym aucie ,a może i gorzej,bo niektóre stare auta są lepiej wyciszone od tego :głowąwmur:



a te zachwyty na filmikach z YT,że najlepiej wyciszone auto w segmencie...To jak teraz sobie o tym pomyślę to śmiać mi się chce,a z drugiej strony,skoro to ma być najcichsze auto to u konkurencji trzeba w słuchawkach jeździć ? :hahaha:

Wojtek Wawa - 13 Lip 2018, 07:09

Nie widzę żadnych zdjęć, nie wiem gdzie jest miejsce przy strzałce :-(
Wojtek Wawa - 13 Lip 2018, 07:17

A co do wyciszenia - u mnie naprawdę jest świetnie, poza czasem brzęczeniem przy przyśpieszaniu, które słyszę jedynie przy zamkniętych szybach i wyłączonym radiu, gdy jadę sam, bo inaczej żona, albo dziecko nadają non stop :-)

Pamiętam przesiadkę z mojego cichego citroena c5 na fiestę niemal identyczną jak Twoja - byłem bardzo zadowolony z wyciszenia.

Człowiek przyzwyczaja się do komfortu, ale i do niewygód. Poleć jakiś czas 180+ kmh, zwolnij do 140 i napisz, jakie wrażenia :-) A przy 100 to się człowiek zaczyna rozpływać z zachwytów. Do tego przy 180 kmh ten samochód wg mnie jest bardzo cichy. Ale mi wtedy nic nie trzeszczy - możliwe, że Twój egzemplarz jest megawadliwy i bardzo Ci współczuję.

Sam jestem wrażliwy na dźwięki i dziękuję za Twoją walkę i updaty. Czekam na foty.

To też był mój pierwszy nowy samochód. Muszę Cię zmartwić, ale to chyba specyfika Forda - jest taniej i nowocześniej, niż u konkurencji, prowadzenie topowe (a to bardzo lubię), przytnęli koszty na jakości plastków + antykorozji.

Tared - 13 Lip 2018, 10:04

Dziwne,że zdjęcia się nie pokazują,może coś je blokuje tutaj bezpośrednie odnośniki do nich
pk3
https://transfer.sh/nw7ib/2018-07-10_22-28-46.png
pk4
https://transfer.sh/htebY/2018-07-10_22-53-24.png

I tutaj miejsce z którego Moim zdaniem wydobywają się te zgrzyty,ale tak naprawdę im dłużej się temu czukiereczektym bardziej głupieje skąd to dochodzi.Wydaje mi się,że to jednak te okolice


Co do tych brzęczących boczków,możliwe,że wersja B&O ma je lepiej wyciszone
tak to wygląda od środka na allegro znalazłem fotki

Wojtek Wawa - 13 Lip 2018, 10:54

Dzięki!
Tared - 17 Lip 2018, 13:30

Aktualizacja.
Odnośnie buzera dzisiaj praktycznie cały dzień leje więc auto stało 8h na dworze wracam do domu i... Zero odgłosów !! :jupi: ciekawy tylko jestem czy jak teraz w garażu auto wyschnie to jutro rano znowu buzer wróci,ale hmm wygląda że to nie w środku coś cyka tylko bardziej okolice zawiasów w drzwiach,albo coś pod autem sobie bzyka i odgłos przenosi się do środka,a teraz gdy woda dotarła w to miejsce odgłos znikł :cojest:

mskgs - 18 Lip 2018, 12:32

U mnie bez zmian po deszczu.
Zostawiłem wczoraj samochód w ASO, zostanie tam na kilka dni i będą rozbierać po kolei i szukać... Niestety mam pewne obawy i zastanawiam się, czy nie przerwać tej akcji. Średnio mi się podoba rozbieranie całej deski i kto wie czego jeszcze.

mskgs - 19 Lip 2018, 08:25

Podjąłem decyzję o nierozbieraniu deski i odebrałem samochód. Raczej zajmę się tym na własną rękę, a rozbiórkę samochodu wewnątrz zostawię jako ostateczność...
Faktycznie jak pada, to jakoś tego brzęczenia jest mniej.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jeden gość na angielskim forum napisał coś takiego: "I had the rattle too, on the passengers door. Went in to the dealer at 2.000 km and had it fixed. They told me that it waa the connection rod for the door handle mechanism."
Czy ktoś to sprawdzał? I konkretnie o którą część może chodzić? :D

Mk8 ST Line - 19 Lip 2018, 18:52

Na mój gust chodziło chyba o ten pręt biegnący od klamki wewnętrznej do zamka. Mechanizm otwierania drzwi.
mskgs - 31 Lip 2018, 19:24

Tak sobie jeżdżę od wczoraj i coś mi nie pasowało... Dopiero dzisiaj się kapnąłem, że nie słychać buzzera. :D Ciekawe jak długo. :P
Tared - 31 Lip 2018, 20:29

U mnie 1 dzień go nie było nst dnia znowu wrócił. Myśle sobie,że może to nie deszcz go wyciszył na 1 dzień,ale to,że auto stało lekko pod skosem,przez 8h. Możliwe,że wtedy plastik się trochę odkształcił i buzer znikł :-) Teraz słucham głośno muzyki i wtedy buzer jest praktycznie nie słyszalny....ale skąd on pochodzi to chyba jedynie biorąc jakieś małe dziecko,które będzie się w stanie tam położyć i pojechać gdzieś na boczną drogę i nasłuchiwać

albo w twoim wypadku znikł bo coś tam grzebali ?

mskgs - 16 Sie 2018, 08:25

Nic nie grzebali.
Od dwóch tygodni cisza, tzn. jak się wsłuchać to coś tam skrzypnie, ale to raczej pojedynczo i przy włączonej muzyce już kompletnie nic nie słychać. Wcześniej to bardzo dawało o sobie znać i było irytujące.
Nie lubię takich cudownych uzdrowień, bo zawsze z tyłu głowy mam, że to jednak kiedyś wróci. :D

Tared - 21 Sie 2018, 09:50

Mi się też wydaje że trochę mniej to zgrzyta,ale ewidentnie odgłos pochodzi z okolic dźwigni do otwierania maski trzeba by ten plastik zdemontować może coś tam jest luźne.Jak będę w aso to im to powiem zobaczymy co odpowiedzą
Maciej87 - 24 Sie 2018, 06:53

W Fieście mojej żony jak na razie nic nie skrzypi (odpukać), ale co mnie drażni to ta tylna półka przy szybie od klapy bagażnika podskakuje przy mniejszych czy większych dziurach też tak macie?
Tared - 24 Sie 2018, 09:21

Wyjątkowo muszę napisać,że nie zaobserwowałem żeby u mnie takie coś występowało :V:
Maciej87 - 24 Sie 2018, 09:34

Tared napisał/a:
Wyjątkowo muszę napisać,że nie zaobserwowałem żeby u mnie takie coś występowało :V:


:hihihi:

Muszę sprawdzić może się gdzieś na zaczepach ta półka poluzowała a jak się nie poluzowała to położę kilogramowy ciężarek i będzie si :rotfl:

Tared - 11 Wrz 2018, 18:18

Ciekawa sprawa odnośnie skrzypienia.Pojawił się nowy post na niemieckiej stronie i zdjęcie




z tego co rozumiem to trzeba 2 try-tytki zamocować i problem rozwiązany :-)

Na innej stronie też pojawił się post i komunikat błędu który można zgłosić u dilera w piątek jadę to im powiem

Cytat:
If you want your dealer to do this, ask them for Ford OASIS message 6893 (in FordETIS). If they don't have acces to that code, as this is a temporary fix, you will have to wait to Ford to post the final solution via Technical Service Bulletin (TSB) or just do it by yourself as this is a really easy fix to do.

Mars - 13 Wrz 2018, 13:56

Macie cały czas ten "hałas"? U mnie nic nie "zabrzęczało" ani razu. Co prawda auto ma "już" pół roku, ale przejechane tylko prawie 3 kkm.
Tared - 14 Wrz 2018, 17:17

Tak cały czas przy 2k-2,1k rpm.Dzisiaj byłem w serwisie i podałem im ten nr.Okazało się,że nic takiego nie ma w bazie,ale auto wjechało na warsztat po ok 15 min doradca wraca i mówi,że elektryk jednak ten nr znalazł i jest podana informacja,że warsztat ma się wstrzymać z naprawą bo Ford pracuje nad rozwiązaniem problemu
Wojtek Wawa - 14 Wrz 2018, 21:37

Tared, jestem Ci ogromnie wdzięczny za Twoją walkę. Już miałem się umawiać do ASO, ale poczekam aż Tobie ogarną.
Tared - 15 Wrz 2018, 13:37

Heh dobrze,że im podałem ten nr bo bym pewnie kilka godzin tam posiedział,a nic by nie znaleźli,a tak w 15 min się uwinęli ze znalezieniem tego info :ok: Trzeba czekać na oficjalne rozwiązanie szkoda,że nie mam dostępu do TSB,ale liczę ,że jak takowe rozwiązanie się pojawi to na tych stronach zagranicznych dadzą info i będzie można podjechać i się tego pozbyć,bo doradca jedynie powiedział,żeby co jakiś czas zadzwonić i się zapytać.Chodź wydaje mi się,że nawet nie sprawdzając będą mówić że nic nie ma :2xf: Lepiej jechać na pewniaka :-)
Wojtek Wawa - 15 Wrz 2018, 15:21

Ale teraz już Ci naprawili? Nic nie trzeszczy?
Mars - 15 Wrz 2018, 16:52

Wojtek Wawa napisał/a:
Ale teraz już Ci naprawili? Nic nie trzeszczy?


Przecież napisał: "warsztat ma się wstrzymać z naprawą bo Ford pracuje nad rozwiązaniem problemu". :ok:

mskgs - 8 Paź 2018, 07:26

Czy komuś z Was udało się rozwiązać pkt 3?
Cytat:
z prawej strony coś wpada w wibracje podczas jazdy,nie dzieje się to cały czas głównie na wybojach,albo przy jezdzie po bruku,Mam wrażenie,że to coś z okolic szyby jakby co jakiś czas drżała <- to jeszcze do obserwacji


Ostatnio dokładnie coś takiego zauważyłem, trzeszczenie przy jeździe po kostce brukowej... A że mam jej trochę, to mnie to doprowadza do szału. Pomału zaczynam mieć dość tego samochodu. ;)

Tared - 1 Gru 2018, 13:16

mskgs napisał/a:
Ostatnio dokładnie coś takiego zauważyłem, trzeszczenie przy jeździe po kostce brukowej... A że mam jej trochę, to mnie to doprowadza do szału. Pomału zaczynam mieć dość tego samochodu.
Po zmianie na zimówki mam wrażenie,że ten odgłos znikł.Tylko nie wiem czy to
a-kwestia opon zimowych
b-kwestia wyważenia

kris_IV - 2 Gru 2018, 13:18

Tared, też to zauważyłem, że po zmianie opon nie słychać tego dźwięku. U mnie to jakby mocowanie tego głośnika centralnego B&O powodowało ten dźwięk.
Tared - 30 Gru 2018, 12:55

Na niemieckim forum,user napisał,że jest oficjalny biuletyn serwisowy na ten brzęczek przy dodawaniu gazu i posiada on Nr. 18-2383 w Etis więc jak ktoś będzie w serwisie niech poda im ten nr i ciekawe co powiedzą :)
xMaraSSx - 6 Mar 2019, 11:35

Jest ktoś w stanie znaleźć .pdf tego tsb?
Wojtek Wawa - 24 Kwi 2019, 10:05

Tared napisał/a:
Na niemieckim forum,user napisał,że jest oficjalny biuletyn serwisowy na ten brzęczek przy dodawaniu gazu i posiada on Nr. 18-2383 w Etis więc jak ktoś będzie w serwisie niech poda im ten nr i ciekawe co powiedzą :)


Dla porządku chciałem tutaj powtórzyć. Numer ETIS zgłoszony w styczniu, zgoda na naprawę 3 miesiące później, naprawa dokonana w zeszłym tygodniu - jechałem samochodem krótko, ale nic nie trzeszczy. Polecam. Ma to coś wspólnego także z układem chłodzenia, zapewne przestanie ubywać płynu chłodniczego.

BRUNNER - 25 Kwi 2019, 08:27

a gdzie słyszeliście ten buzzer z punktu widzenia kierowcy? U mnie coś wydaje podobny dźwięk gdzieś w okolicy lewego słupka z przodu. Nawet przez moment myślałem, że to dźwięk jakiegoś przetwornika elektronicznego...
Ale z Waszych opisów wynika, że to dokładnie to samo...
Niby można dać głośniej radio, ale ponieważ nic innego w aucie nie skrzypi, to trochę wkurzające jest....

Tared - 25 Kwi 2019, 13:59

okolice pedałów
west - 5 Wrz 2019, 19:37

Patent z plastikowymi opaskami zaciskowymi działa.
Właśnie wracam z jazdy próbnej - cisza. Zastanawiam się czy zgłaszać się do serwisu czy zostawić jak jest.
Nie bardzo lubię jak mechanik grzebie przy aucie - zawsze potem coś jest ubrudzone albo porysowane.

BRUNNER - 10 Wrz 2019, 08:03

Tared, CZy rozwiązałeś problem "buzzera"?
Tared - 10 Wrz 2019, 20:14

Nie byłem z tym jeszcze,bo dopiero w przyszłym roku jadę na wymianę oleju to wspomnę o tym.Obecnie słucham głośnio muzy,więc nie słyszę tego buzera tak szczerze powiedziawszy :2xf:

Ale jak pisałem wcześniej ten TSI nr 18-2383 naprawia problem
a dokładniej chodzi w nim o zamontowanie o-ringu na tym dolnym wężu

tak to chyba wygląda od środka


a tu opis
Cytat:
TSI nr 18-2383

Brzęczące dźwięki z przedziału silnikowego, słyszalne głównie we wnętrzu

miejsce na nogi z przodu po lewej stronie podczas jazdy z gorącym silnikiem (> 90 ° C) i

Prędkość obrotowa silnika między 1600-2000 / min, szczególnie w ciepłych warunkach otoczenia, budzi zastrzeżenia

prawdopodobna przyczyna nadmiernego luzu między szybkozłączem - wężem nagrzewnicy a

dysza - wymiennik ciepła.

Aby rozwiązać ten problem, dwa o-ringi na dolnym połączeniu - wymiennik ciepła

być zainstalowany.



Okres budowy: od 01.05.2017

Kod budynku: od HB

Zakład montażowy: Niehl (Kolonia)

Silnik: 1,0 l EcoBoost (70 kW / 95 KM)

Silnik: 1,0 l EcoBoost (74 kW / 100 KM)

Silnik: 1,0 l EcoBoost (90 kW / 120 KM)

Silnik: 1,0 l EcoBoost (103 kW / 140 KM) (RR)

Silnik: 1,5 l EcoBoost (147 kW / 200 KM) - I3 (YZ)



Upewnij się, że przed naprawą w okresie gwarancyjnym

Z lewej strony z przodu jest hałas (przy ciepłym silniku). W obszarze deski rozdzielczej

Mogą występować również inne dźwięki w pomieszczeniu. Ten komunikat wyjaśnia

Szczegóły dotyczące potwierdzenia dźwiękowego i kroków instalacji.




W przypadku skrzypiącego ekranu dostępny jest również TSI: 18-2016
(na szczęście tego problemu nie zauważyłem u siebie)

BRUNNER - 11 Wrz 2019, 07:44

Dzięki- popytam w swoim serwisie, bo jak dotąd nie wiedzą o tym... A u mnie ten buzzer przeistoczył się w taki rodzaj grzechotania. Praktycznie występuje non stop...
2gumisie - 16 Wrz 2019, 20:32

Witam,
Pytanko odnośnie tego buzera, mianowicie czy usuwaliście z rury opaskę sprężynowa??
dzięki za odp..

Wojtek Wawa - 26 Wrz 2019, 14:20

U nas pierwszy numer od Tareda wprowadzony i pomogło, ale fakt ekran czasem skrzypi :-( Szkoda, że dziś tutaj przyszedłem, chyba gwarancja upłynie w ciągu kilku dni, a ten monitor to naprawdę rzadko skrzypi i zjęłoby znów kilka tygodni/miesięcy przekonanie ASO, żeby coś z tym zrobić.

Tared, dasz radę wypluć instrukcję jak to (skrzypiący monitor) naprawiać?

Tared - 28 Wrz 2019, 13:17

Wojtek Wawa napisał/a:
Tared, dasz radę wypluć instrukcję jak to (skrzypiący monitor) naprawiać?
W sieci natknąłem się na ten nr TSI: 18-2016 chodzi w nim o zamontowanie filcu między śrubą a plastikiem.Tutaj screeny z zagranicznego forum



Ps. Niektóre słowa się kupy nie trzymają,bo tłumaczone przez google translate :2xf:

Wojtek Wawa - 1 Paź 2019, 11:11

Dzięki, przyda się w przyszłości, gdy ekran bardziej zacznie skrzypieć. Teraz boje się z tym walczyć :-)
2gumisie - 3 Paź 2019, 22:54

Brenner usuneli tobie to grzechotanie w serwisie??
BRUNNER - 4 Paź 2019, 07:59

nie potrafili... ale raczej myśleli, że to kwestia techniczna. Ponieważ widzę, że grzechotanie nasila się wraz z temperaturą silnika, uważam, że to problem opisywany trochę wyżej. Wydrukowałem i muszę teraz znaleźć czas na podjechanie do serwisu.
Zastanawia mnie jednak, że dźwięk nie dochodzi raczej ze strony pedałów, a raczej wyżej - gdzieś jakby spod lewej części deski rozdzielczej... chyba, że tak się niesie...
2gumisie - masz to samo?

jacky-x - 4 Paź 2019, 09:45

@BRUNNER
Od razu po zakupie (czerwiec 2019) byłem wyczulony na tego buzerka i jak tylko go usłyszałem nawet się nie zastanawiałem opaski i po problemie. Słyszalne to było tak jak u ciebie.
@2gumisie
Co do twego pytania wcześniej, odłączyłem tą grubą gumowa rurę poprzez poluzowanie opaski srubowej co daje dostęp do założenia tych opasek rozwiązujących problem. Dałem trzy te opaski bo przy dwóch jeszcze cos od czasu do czasu się pojawiało ( nie sciągałem tego za mocno, może przez to). Po tym zabiegu ani razu brzęczydło się nie pojawiło - cisza :) nic więcej w autku nie skrzypi. Pozdr

BRUNNER - 4 Paź 2019, 09:58

jacky-x - a mniej więcej gdzie słyszałeś ten odgłos? Skąd był słyszalny?
jacky-x - 4 Paź 2019, 10:25

@BRUNNER
To trudno okreslić, ale bardziej jakby z lewy strony kierowcy powiedzmy zawiasy drzwi, nie przypuszczałbym nawet gdzie jest problem, nie wiem jak ktoś trafił w sedno brzęczydła, ale opaski działają w 100%. Pozdr

xMaraSSx - 4 Paź 2019, 12:25

To wrzuć przy okazji fotkę z tymi założonymi opaskami.
jacky-x - 4 Paź 2019, 16:46

@xMaraSSx
Mówisz i masz :-) Pozdr
https://www.fotosik.pl/zdjecie/3a427ece88ecb689

2gumisie - 6 Paź 2019, 14:22

Brunner, mam to samo. Spróbuję założyć opaski i zobaczymy. Jacky-x dzięki za odp.
xMaraSSx - 7 Paź 2019, 11:44

Dzięki, też wypróbuję w wolnej chwili.
michal7273 - 16 Gru 2019, 14:52

Co do kwestii buzzera, byłem z tym w ASO, teoretycznie zrobili tak jak jest to nakazane w biuletynie technicznym ale nie pomogło. Dalej trzeszczy tylko tym razem zarówno w trakcie przyspieszania jak i wciskania sprzęgła...

Oprócz tego mam jeszcze dwa problemy.
Pierwszy to metaliczne stukanie z prawego zawieszenia. Moja wersja to ST-Line ale no bez przesady aż tak twarda nie jest żeby wszystko tam miało stukać. Odgłos pojawia się na nierównościach i w zasadzie to najczęściej gdy wpadnę w dziurę lewym kołem. Najczęsciej na krótkich nierównościach...

A drugi to głośne stuki jakby z deski rozdzielczej, kolumny centralnej na nierównościach.

Czy ktoś ma podobnie?? Bo ja mam dość tego samochodu bo od dnia zakupu mam z nim problemy. 6000 km przebiegu a samochód wydaje z siebie dźwięki jakby był spawany z dwóch.

cosmosky - 18 Sty 2020, 22:08

siemka,
i ja dopisze, ST 2019, 2.5 miesiąca od zjechania z taśmy, przebieg dziś 3tys, przy niecałym tysiącu-do dziś zaobserwowałem:
1) skrzypi tablet na dołach...jak go złapię/ścisnę sama górą obudowę - ustaje
2) jak subwoofer robi swoje czyli boom boom ..to popiskuje coś w lewych drzwiach...próbowałem docisnąć ręką i uszczelki i boczek i sama szybę by ustalić co to...ale to gdzieś w środku ;/

co następne? :D

Pozdrawiam! :)

BRUNNER - 20 Sty 2020, 08:40

A u mnie ten "buzzer" zniknął samoistnie! Podejrzewam ,że moze to być spowodowane niskimi temperaturami. Jak się zrobi cieplej i dźwięk wróci to już będzie jasność w temacie.
Poza tym w autku jest zupełnie cicho. Zawieszenie nie trzeszczy. Czasem na początku jazdy coś stuknie w okolicach kolumny kierownicy....

loizik - 23 Sty 2020, 15:59

Witam u mnie odgłosy dochodziły z przedniej czesci gdzieś zza zegarów ale dokładnie nie potrafiłem tego zlokalizować. Tak jak pisze poprzednik w zimie było to słabiej słyszalne. W końcu to mam i dzielę się z wami. Wsadiłem gąbki między tą matę pod maską a blachę no i pozbyłem sie bzęczyka.
tantal - 23 Sty 2020, 18:45

Zlokalizowałem ciekawy dźwięk. Pochodzi z komory silnika, a dokładniej z obudowy filtra powietrza. Silnik wprawia go w wibracje, a obudowa sobie postukuje.
Jest jeszcze drugi, też od pracującego silnika, takie lekkie stukanie...ale go nie namierzyłem. Ogólnie ten silniczek jakoś bardzo się trzęsie. Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było.
Czas wybrać się do ASO.

west - 23 Sty 2020, 21:55

Poszedłem od razu do garażu podkładać gąbki pomiędzy matę i maskę. Zauważyłem, że przewód spryskiwacza obija się o maskę i może to on tak hałasuje. Mam nadzieję, że to będzie dobry trop bo poluję na ten hałas od bardzo dawna i doprowadza mnie on do #!?#$&.

Niestety nie pomogło. To coś za zegarami.

loizik - 25 Sty 2020, 13:50

U mnie na 100 to jest to bo ostatnio dalej zabrzęczało i okazało się że gąbka przesunęła się i wpadła w zagłębienie w blasze. Poprawiłem i dalej cisza.
2gumisie - 27 Sty 2020, 21:41

Witam,
Sprawdźcie osadzenie zbiorniczka płyny chłodniczego.
W mojej Fieścinie zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia latał sobie na dwóch zaczepach. Sugeruję podłożyć coś pod spód.... :| dno. ;-( .

Rizamus - 4 Maj 2020, 11:44

https://youtu.be/yH7bQQYVjX4
Witam, ja posiadam taki problem. Odgłosy z okolic przednich drzwi pasażera ( najgorsze, że nie ma reguły kiedy występują... Czasem przy sluchaniu muzyki, a czasem podczas zwykłej jazdy lub na nierównościach ) Oddane było do aso, niby tam rozebrali drzwi , podokręcali wszystko i użyli taśm usztywniających ale to nie pomogło. Dźwięki występują tylko przy dodatnich temperaturach, w zimę cisza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group