Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Pompa wysokiego ciśnienia - zawór sterujący

arrian87 - 28 Cze 2018, 11:22
Temat postu: Pompa wysokiego ciśnienia - zawór sterujący
Witam,
mam taki problem z moja fiestą. Po przekroczeniu 2500 obrotów pokazuje mi się błąd eac fail. Po podpięciu pod komputer pokazuje błąd czujnika strującego paliwem na pompie i zła dawka paliwa na 4 wtryskach ale to jest pewnie następstwo tego pierwszego. Na pompie simens jest jeden czujnik ciśnienia paliwa i zawór sterujący dawka paliwa. Czujnik podmieniłem z innej pompy i nie ma zmian dalej to samo. Z zaworem sterującym jest taki problem że wygląda to tak, jakby każdy zawór był ustawiany pod daną pompę. Na końcu zaworu są dwie dziurki którymi przepływa paliwo i te dziurki muszą idealnie trafić na dziurki w pompie. Jak są przesunięte nawet o kilka milimetrów to paliwo nie wchodzi już do pompy. Podmieniałem już dwa zawory i żaden idealnie nie pasuje i samochód nie chce zapalić na nich. Czy ktoś się orientuje czy mozna ten zawór przestawić tak jak jest stary tzn. wsadzić go w imadło i na siłę spróbować przekręcić te końcówkę gdzie są umieszczone te dwie dziurki czy ułamię cos wtedy?

Mam jeszcze jedno pytanie czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy moja fiesta ma sprzęgło z kołem dwumasowym? Podam numer vin: WF0HXXGAJH2U81601


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group