Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Wskażnik temperatury

marko366 - 18 Cze 2018, 10:24
Temat postu: Wskażnik temperatury
Witam nie mogę znaleźć na komputerze w aucie jaka jest temperatura silnika. Wciskam przycisk jest spalnie idt ale nie ma temperatury. Jest tylko czerwona lampka. Fiesta 2012 1.2 86km.
barcik - 18 Cze 2018, 15:51

Z tego co pokazuje internet, to wersja przed liftem nie miała.
Można tylko odblokować spalanie chwilowe, spalanie średnie, zasięg na zbiorniku itp

Creep - 5 Lip 2018, 23:08

Jedyna opcja by mieć ten wskaźnik temperatury kwadratowy to wymiana licznika. Lub tańszy koszt jak ja mam



whirl - 13 Lip 2018, 21:19

Creep napisał/a:
Jedyna opcja by mieć ten wskaźnik temperatury kwadratowy to wymiana licznika. Lub tańszy koszt jak ja mam
Obrazek


Ile dałeś za ten wskaźnik? Jak to jest wpięte czy ciągnie informacje z obd2?

Ja lekkim zagotowaniu silnika zakupiłem ultragauge obd2.

Creep - 14 Lip 2018, 17:38

Wskaźnik 120 zł ;) I podpięty jest pod specjalny kruciec z czujnikiem. Po prostu ucinasz przewód wstawiasz kruciec i tyle jedynie zabawy z podpinaniem i przeciąganiem przewodów. Sprawdzany z temperaturami forscan i jest różnica jakieś 5 stopni. No bez temperatury to masakra wolałem zapodać bo często się stoi w korkach i zero info jak z temperaturą
whirl - 17 Lip 2018, 01:04

Creep napisał/a:
Sprawdzany z temperaturami forscan i jest różnica jakieś 5 stopni.


Te pięć stopni to jest na plus czy minus? U mnie pokazuje 5 stopni niżej posługując się informacjami z obd2 porównując pomiar z termometrem na podczerwień na "rurze" z silnika.

Creep napisał/a:
No bez temperatury to masakra wolałem zapodać bo często się stoi w korkach i zero info jak z temperaturą


Ja tak lekko zagotowałem w korku i o zgrozo jeszcze kontrolka temperatury się nie zapaliła :9: Kierowca obok dał info że para idzie z okolic prawego koła i coś cieknie :| A winnym okazała się wtyczka od wentylatora która sama się wypięła/poluzowała. Jakby był jakiś wskaźnik to bym taką anomalię wcześniej wychwycił.

U mnie to tak wygląda:


Creep - 17 Lip 2018, 02:15

O widzę kolega z NS :P Wiesz co 4-5 na minus w porównaniu z ori temperaturą wiec nie jest źle a info jest o temperaturze. Fajnie sobie to wykminiłeś ;) ważne , że zdaje egzamin

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group