Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Żółte Zębate Kółeczko Z Wykrzyknikiem W Środku -Brak Pomysłu

DeXteR... - 9 Cze 2018, 22:37
Temat postu: Żółte Zębate Kółeczko Z Wykrzyknikiem W Środku -Brak Pomysłu
Sytuacja wygląda następująco. Podczas jazdy raz na jakiś czas (czasem co drugi, trzeci dzień) zapala mi się mrygające żółte zębate kółeczko z wykrzyknikiem. Czasem poświeci się 10 sekund. Czasem 30. A czasem z minutę. Rzadko kiedy trwa to więcej niż 60 sekund. Zawsze po chwili gaśnie i znów jest spokój.

Gdy się zaświeci silnik wchodzi w tryb awaryjny. Następuje odczuwalna zamuła i więcej niż 110 nie pojadę choćbym spadał z przepaści a wiatr podwiewałby Fiestę od tyłu.

Na stacji diagnostyki po podłączeniu do kompa nie widzą tego błędu w historii. Niby wszystko jest ok. Pojechałem więc do "magika" który zajmuje się tylko i wyłącznie FORD'ami i wie o nich wszystko. Podpiął swojego kompa i stwierdził, że na 100% jest to wina przekaźnika świec żarowych. Rozebrałem go, w środku wyglądał jak nowy. Zero przetarć, jakichś zaśniedziałych miejsc, pęknięć. No nówka. Ale posłuchałem się i kupiłem drugi. Niestety nic to nie dało - błąd dalej się pojawia i niemiłosiernie wkurza.



Może ktoś z Was miał podobny problem i podrzuci mi jakiś pomysł na to gdzie jeszcze mogę pogrzebać, żeby pozbyć się tego cholerstwa.

Silnik to 1.4 TDCi. Fiesta z 2008r po lifcie.

gruby907 - 15 Cze 2018, 13:02

zwarcie gdzieś w instalacji?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group