Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Problem z klimatyzacj

kickusbs - 27 Maj 2018, 12:27
Temat postu: Problem z klimatyzacj
Witam Fieściarze,

po dość długim okresie lat na moim podwórku pojawił się ponownie bolid forda.
Jest to fieścina mk7 z 2010r z motorem 1.6 tdci 90km.

I tutaj mam problem z klimą. Pierwsze co podłączenie pod kompa wykazało błąd z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji. Czujnik kupiony, wcześniej pojechałem na zegary i ciśnienie w układzie niby 8bar. Więc myślę zanim wymienię czujnik sprawdzę czy cewka na kompresorze nie jest zjarana, otóż nie jest. Czujnik wymieniłem i dalej klapa.

Sprawa wygląda tak:
Włączam klimę z przycisku, kontrolka A/C sie zapala wentylator uruchamia, a sprzęgło na kompresorze nie załącza. Jeżeli chodzi o przekaźnik i bezpiecznik to jest ok. Jak Zdejmę obudowę z przekaźnika, wsadzę w gniazdo i ręcznie załączę przekaźnik to słychać jak załącza sprężarkę. Ale w środku jakby nie chłodziło.

Możliwe, że to jednak brak gazu ? Jak byłem na zegarach to wiadomo przejechałem 20 km, na zewnątrz +25*C i może to przekłamanie ze względu na temperaturę i gaz się rozprężył?

Nie mam jeszcze swojego kompa do forda, bo operuję na samych autach PSA i tak latam po omacku, dlatego pytam tutaj.

Pozdrawiam



A takie jest napięcie na czujniku


No chyba, że czynnika jest za dużo ?

Puff - 27 Maj 2018, 22:51

Za dużo / za mało - efekt taki sam, sprężarka się nie załączy. Jak w układzie pusto i włączysz ją na siłę, to możesz ją zatrzeć. Jak będzie za dużo, to w takiej sytuacji może powywalać uszczelnienia albo doprowadzić do wybuchu.
kickusbs - 28 Maj 2018, 02:04

Rano pojadę na ściągnięcie czynnika i zobaczę ile, co i jak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group