Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Głośne uderzenie podczas przejeżdżania przez progi

AdamZabrze - 16 Maj 2018, 14:02
Temat postu: Głośne uderzenie podczas przejeżdżania przez progi
Witam serdecznie forumowiczów,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fiesta mk5 '01 75KM lift 3d Zetec-s

Mój problem polega na tym iż, po kompleksowej wymianie zawieszenia z tyłu tj. amortyzatory (KYB),sprężyny,poduszki amortyzatorów ,tuleje wahacza ,tuleje tylnej belki; przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające czy głęboką dziurę z prędkością około 20-25 km/h a dokładnie w momencie zjazdu z progu czy z krawędzi dziury następuje mocne uderzenie (jakby ktoś kopnął w auto czy tak jakby sprężyna wskakiwała na swoje miejsce <???> ) byłem u mechanika z tym już 4 razy i za każdym razem mówi że coś tam dociął i że nic nie słyszy :( Fakt, gdy samochód jest dociążony (pasażer/ładunek z tyłu) nie słychać nic, dodam że wszystko jest skręcone dokładnie i na maxa. Oczywiście koło zapasowe jest skręcone i wydech też po kapitalnym remoncie, więc nie ma szans aby którekolwiek z tych rzeczy stukały.

Osobiście nie mam już pomysłu co to może być :bezradny: .

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki dotyczące mojego problemu oraz z góry przepraszam za ewentualną pomyłkę związaną z umieszczeniem posta w niewłaściwym temacie, jednocześnie prosząc o przeniesienie go w odpowiednie ramy forum. Pozdrawiam Adam

Puff - 16 Maj 2018, 21:39

Mogą być słabo skręcone talerzyki z tyłu. Ja u siebie miałem podobne efekty i po prostu nóżki talerzyków mam przycięte. Ogólnie po wymianie zawiasu przód/tył, zaczęły mi magicznie odstawać, za Chiny nie wiem czemu i potem wprowadziłem taki getto-mod i miałem spokój. Jeśli to jest to, to taki zabieg powinien pomóc.
AdamZabrze - 21 Maj 2018, 08:33

Puff napisał/a:
Mogą być słabo skręcone talerzyki z tyłu. Ja u siebie miałem podobne efekty i po prostu nóżki talerzyków mam przycięte. Ogólnie po wymianie zawiasu przód/tył, zaczęły mi magicznie odstawać, za Chiny nie wiem czemu i potem wprowadziłem taki getto-mod i miałem spokój. Jeśli to jest to, to taki zabieg powinien pomóc.


Dzięki wielkie Puff, to była wina kielichów/talerzyków w bagażniku.

Puff - 21 Maj 2018, 11:14

No i super :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group