Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - wymiana ECU mk4, adaptacja immo?

Nesor - 21 Kwi 2018, 22:13
Temat postu: wymiana ECU mk4, adaptacja immo?
mam problem z mk4 1.25 16v CTX . nie ma iskry na 1 i 4. cewka kable i świece i wiązka - ok. wiec temat wymiany kompa 96FB-12A650-ADA BAUD.

czy po wymianie muszę wymieniać stacyjkę pętlę i kluczyki? czy można wymienić samo ECU na drugie z tymi samymi nr i majac dwa klucziki )bo tyle mam tylko)rozkodować transpondery w kluczykach i zakodować ponownie pod nowe ECu jakoś według tej instrukcji?




Marcin - 22 Kwi 2018, 07:16

Do kodowania potrzebny jest czerwony klucz matka od danego sterownika. Miałem podobny przypadek i szukałem drugi sterownik i przelutowywalem scalaka sterującego cewką. Trzeba zwracać uwagę przy zakupie drugiego czy jest taka sama plytka, bo jest kilka rodzajów, numery nie muszą być identyczne.
Nesor - 22 Kwi 2018, 07:30

ta sama plytka? czyli trzeba rozebrac go zeby wiedziec i poprosic sprzedawce tez o zdjecia rozebranego? mysle ze malo komu bedzie sie chcialo ze sprzedajacych...

a gdyby wziasc samo ecu i zawiesc do kogos zeby klucze zakodowal pod to?

Marcin - 23 Kwi 2018, 19:00

Po płytce najszybciej rozpoznać (wystarczy widok zza plastikowego korka), bo jak zaczniesz szukać po numerach to się okaże, że są dwa w zaporowych cenach. Kompy do zeteców były w dwóch lub trzech wersjach (ilość pinów we wtyczce), a jak potrzeba tylko uszkodzony element ze środka to masz do wyboru ze wszystkich modeli gdzie był ładowany zetec-s (fiesta, puma, focus) bez względu na pojemność.

Jak masz kogoś kto ogarnie immo to ok, ale ja wiem że to nie jest prosta sprawa dlatego w dwóch przypadkach jakie miałem, szukałem dawców z tym samym wnętrzem.

modell1 - 23 Kwi 2018, 21:55

Hej. Jak co mogę ogarnąć cały komplet Ci plus kluczyk i całą resztę. Jak co PW
Nesor - 3 Maj 2018, 21:22

modell1 napisał/a:
Hej. Jak co mogę ogarnąć cały komplet Ci plus kluczyk i całą resztę. Jak co PW


Jutro oddaje kompa do kolesia z jakiejs firmy tuningowej i ma mi przełożyć immobiliser do drugiego kompa . Jak nie uda się to się odezwę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group