Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Niepokojące zgrzyty w silniku

Kostucha06 - 8 Kwi 2018, 01:08
Temat postu: Niepokojące zgrzyty w silniku
Witam
Mam takową rozkmine . Mianowicie w trakcie pracy silnika moje uszy wychwytują niepokojące "metalowe" zgrzyty w okolicy rozrządu. A dokładniej to z miejsca w którym znajduje się łańcuch a nie pasek . Według mnie to łańcuch (z osprzętem) prosi się o wymianę . Lecz nikt twardo i 100% nie jest w stanie albo nie chce potwierdzić lub obalić moje przypuszczenia . Bo tak to nie może być że coś wali a nie wiadomo co :D . Większość mechaników gdy słyszy moje biadolenie że to może być łańcuch to dyplomatycznie mi odpowiada iż za dużo przesiaduje na forach i wysnuwam chore teorie xd Gdyż te łańcuchy przelatują 500k i nic się nie dzieje bo są za krótkie i do tego bez napinacza więc jak nie ma napinacza to nie ma co się rozciągać :P

Nie wiem może faktycznie jestem przewrażliwiony . Poniżej podaje link na którym bd można posłuchać pracy silnika .

https://youtu.be/lM5xJDMX3gg

I prosił bym o wypowiedzenie się na ten temat

Pozdrawiam

vegetagt - 8 Kwi 2018, 03:27

Kostucha06 napisał/a:
A dokładniej to z miejsca w którym znajduje się łańcuch a nie pasek . Według mnie to łańcuch (z osprzętem) prosi się o wymianę



Łańcuch czego niby? :9: :9:
Przecie tam rozrząd normalnie na pasku jest.

kuba87 - 8 Kwi 2018, 04:40

fajnie się koła pasowe rozlatują w tych silnikach
Kostucha06 - 8 Kwi 2018, 05:52

vegetagt napisał/a:

Łańcuch czego niby? :9: :9:
Przecie tam rozrząd normalnie na pasku jest.


Ta rorzad jako tam sobie rorzad jest na pasku . Ale przypadkiem wałki rozrządu nie są oddzielnie napędzane lancuszkiem?

Pasek z osprzętem wymieniłem jakis tydzień po kupnie bo strzala ponoc miała 218k nabite to lepiej szybciej niz później:-) . I Koło pasowe ponoc tez się nadawalo do wymiany gdyż cudzysłowie się rozpadło tak że te etapy mam juz za soba xd

vegetagt - 8 Kwi 2018, 12:07

a to jasne, tam może być łańcuch.
Kostucha06 - 8 Kwi 2018, 15:47

Cieszy mnie to iż się zrozumieliśmy:-)

Lecz widzę ze błędem było zakładanie tematu na weekendzie:'P . Ponieważ nie widzę ożywionej dyskusji :-P

Bobofrut - 9 Kwi 2018, 09:17

kuba87 napisał/a:
fajnie się koła pasowe rozlatują w tych silnikach

Potwierdzam i nie zdziwił bym się jeśli to gdzieś właśnie okucie koła pasowego nie ociera

Kostucha06 - 11 Kwi 2018, 01:13

Bobofrut napisał/a:
kuba87 napisał/a:
fajnie się koła pasowe rozlatują w tych silnikach

Potwierdzam i nie zdziwił bym się jeśli to gdzieś właśnie okucie koła pasowego nie ociera


No ale koło posowe było wymieniane wraz z rozrządem (pasek) I tak jak zgrzytało tak zgrzyta dalej :P

kuba87 - 11 Kwi 2018, 06:25

to ewidentnie masz coś popsute.
może panewka :myśli:

Kostucha06 - 12 Kwi 2018, 22:52

kuba87 napisał/a:
to ewidentnie masz coś popsute.
może panewka :myśli:


Ewidentnie coś klęka ale nie wiem co i to mnie irytuje . Ja obstawiał bym w str tego łańcuszka(i jego osprzętu) bo czasem jak odpalę samochód to ten stukot/zgrzytanie nasila się przez np 1/2 s i wraca do stanu jak na filmie . Ale każdy mechanik w mojej okolicy mówi ze tu łancucha się nie wymienia i ch** :hammer: . Druga moja myśl jest skierowana na któryś wtrysk np może zaczynać się kończyć lub coś .. Teoria padniętego wtrysku wyszła z tego że np na 10 odpaleń z 5 razy po odpaleniu bd lekko obroty falowały .. i w tedy do zgrzytu dochodzi nierówna praca silnika .Nie wiem może na forum jest ktoś z bliskiej mi okolicy ( Jelenia Góra . Bolesławiec . Lwówek Śląski ) i podsunie namiary na jakiegoś dobrego mechanika . Bo przecież pół samochodu wymienię jak bd tak gdybał :P

Bobofrut - 12 Kwi 2018, 23:59

To ja bym skłaniał się faktycznie w stronę łańcucha i zmiany mechanika. Oni nie lubią tego po dłubania jest trochę żeby się tam dostać

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group