Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Uciekajacy czynnik klimatyzacji

mrofiec - 3 Kwi 2018, 11:28
Temat postu: Uciekajacy czynnik klimatyzacji
Witam miał ktoś taki przypadek ? Po napełnieniu klimy po tyg albo dwóch czynnik klimy ucieka dodam od razu że układ jest szczelny sprawdzany 4 razy. Mechanik mówił że wygląda to tak jakby zawór bezpieczeństwa czy coś takiego wypuszczało ten czynnik robi się ciśnienie za duże czy jak ? Miał ktoś taki przypadek > ?? <???> <???> <???>
kuba87 - 3 Kwi 2018, 15:35

nabij z kontrastem, i świeć lampą uv...
Puff - 3 Kwi 2018, 22:41

U mnie też niby ciśnienie było, a się okazało, że na przewodach gdzieś wylatuje (zaspawali mi to), a później, jak znowu miałem nabite i znów uciekło, to wyszło że jeszcze chłodnica ma jakieś nieszczelności i po paru miesiącach schodziło tyle, że kompresor się nie odpalał.

Zrób jak Kuba napisał - jedź do speca, niech nabije gaz z badziewiem, które świeci w UV i wyjdzie później raz-dwa, gdzie jest problem. :)

edek1977 - 5 Kwi 2018, 20:15

gdzieś powinno być widać ślady oleju - takiego zielonego, zobacz na łączeniu chłodnicy klimatyzacji z przewodami, mi właśnie tam uciekało.
Francki - 15 Maj 2018, 11:16

Ja w sobotę przepychałem się z uciekającym czynnikiem. Po umyciu całego silnika znalazłem nieszczelność - puszczały oringi między sprężarką a króćcem (taki aluminiowy przykręcany na jedną śrubę). Wymieniłem oringi i jest szczelnie. Inną kwestią jest fakt jak bardzo zdrożał czynnik klimatyzacji w tym roku...:)
Francki - 28 Maj 2018, 07:59

mrofiec, i jak - udało się dojść gdzie ucieka ten czynnik? Bo u mnie - po wymianie oringów... czynnik dalej uciekał z tego króćca (co przy dzisiejszych cenach czynnika jest mega bolesne). Musiałem zastosować inne oringi i teraz jest spoko. Co do szczelności - ostatnio też spotkaliśmy się z sytuacją że czynnik uciekał ale nie wiadomo było gdzie. Test szczelności azotem pokazał gdzie jest problem - ale dopiero jak do układu wbiliśmy ponad 16 atm.
Creep - 4 Lip 2018, 21:27

Francki, Bo ten czynnik raz ze jest drogi 2 właściwości bojowe 3 jest słaby jeśli chodzi o temperatury chłodzenia ;) Dlatego napełnia się R600a jest bardziej wydajny bezpieczny ekologiczny a koszt nabicia to 50 zł
Bulba - 5 Lip 2018, 01:04

Cala australia jezdzi na R290 i tez jest OK
Czyli na ? ...... Propanie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group