Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Szlam pod korkiem od oleju

Czapis - 31 Mar 2018, 16:02
Temat postu: Szlam pod korkiem od oleju
Mam pytanie, czy to juz kaplica i uszczelka pod głowicą do wymiany? Czy jest szansa ze coś innego jest uszkodzone i da sie to auto jeszcze uratowac?
Dzisiaj gdy sprawdzalem poziom oleju, chcialem go potem troszke dolac i tu taka niemiła niespodzianka przy wlewie... :sad:

kuba87 - 31 Mar 2018, 18:40

a ubywa ci płynu w chłodnicy, lub przybywa oleju, lub przybywa płynu w chłodnicy, lub czy w zbiorniczku wyrównawczym pojawił się olej?
jeśli nie, to korek wyczyścić, zapomnieć i jeździć dalej

Czapis - 31 Mar 2018, 19:26

Cytat:
Olej mi ubywa ale to z tego powodu ze mam mise chyba nieszczelna, jutro sprawdze jak wyglada plyn chlodniczy ale raczej oleju w nim nie ma.
Jaszczur - 31 Mar 2018, 22:20

Krótkie odcinki i auto niedogrzane? Przegoń ją po jakiejś trasie i wtedy zobacz co masz pod korkiem.
gik - 14 Kwi 2018, 11:28

Tylko najpierw to dobrze wyczyść. Sprawdź tak jak wyżej pisali Koledzy czy olej na bagnecie jest "olejem" i kolor płynu w zbiorniczku. Jeśli poszła uszczela i płyn miesza się z olejem to olej będzie koloru szarego błota. Jeśli wszystko jest ok to pojeździj i sprawdź czy maź się dalej zbiera. Coś mi się wydaje że to pozostałość po zimie i krótkich odcinkach jazdy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group