Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - EcoBoost- wymiana świec; klucz do świec.

Mars - 21 Mar 2018, 11:50
Temat postu: EcoBoost- wymiana świec; klucz do świec.
Cześć.

Poratuje ktoś linkiem do takiego klucza? Trza wymienić świece zapłonowe. Rozumiem, że najpierw trzeba odkręcić cewki ze świec?

wojtekpl - 21 Mar 2018, 23:48

Tu masz świecę; resztę powinieneś sam wymyślić ;)
Mars - 22 Mar 2018, 07:36

Świece to ja już kupiłem. Wątek jest o kluczu do nich, bo ta cewka jakaś przydługa jest i muszę kupić cały klucz ( nasadkę z gumą na świecę, przedłużkę i grzechotkę ).
wojtekpl - 25 Mar 2018, 21:40

Wyrywasz fajkocewkę ze świecy, rurkową 14 odkręcasz świecę. Jaki problem?
Mars - 27 Mar 2018, 18:03

Dzięki :ok:
Trza kupić komplet kluczy rurkowych.

wojtekpl - 28 Mar 2018, 09:31

Po powyższych wpisach sądzę, że kolega raczej mało zorientowany w podstawowej mechanice.

Są również nasadki do świec, z taką gumą w środku, w której świeca się klinuje i można ją wyciągnąć razem z kluczem.

Nie muszę chyba pisać, że przed wykręceniem świec wypadałoby oczyścić np. sprężonym powietrzem ich gniazda.

Dokręcając trzeba uważać, aby nie zerwać gwintu w aluminiowej głowicy.

Wymienimy oczywiście na zimnym silniku.

Mars - 30 Mar 2018, 18:27

wojtekpl napisał/a:
Po powyższych wpisach sądzę, że kolega raczej mało zorientowany w podstawowej mechanice...


Brawo- bardzo oczekiwane stwierdzenie :2xf:

W pierwszym poście WYRAŹNIE napisałem o co mi chodzi. Parafrazując Twój wpis mógłbym napisać tak: "Po powyższym wpisie sądzę, że kolega raczej nie umie czytać ze zrozumieniem".
Tylko po co te zbędne komentarze w dziale technicznym?
Widziałeś jak są zamontowane świece w tym silniku? Jesteś pewien, że zwykły klucz rurkowy wystarczy? Może jednak musi być łamany? A musi mieć cienkie ściany, czy mogą być grube?
A na koniec dodam, że zanim "wyrwę fajkocewkę" ( jak to napisałeś ), to trzeba jeszcze odkręcić śruby mocujące te cewki.

kuba87 - 30 Mar 2018, 19:34

jak to zwykle mówię w takich sytuacjach, "po co się bierzesz jak nie umiesz/ nie wiesz"
wojtekpl - 30 Mar 2018, 20:05

No popatrz, a wydawało się, że niektóre rzeczy są oczywiste. A wymiana świec jest raczej mało skomplikowana ...

Proszę

Mars - 31 Mar 2018, 07:50

kuba87 napisał/a:
jak to zwykle mówię w takich sytuacjach, "po co się bierzesz jak nie umiesz/ nie wiesz"


Jak rozbierałem i składałem silniki, to ciebie nie było jeszcze na świecie, więc daruj sobie takie szczeniackie teksty, szczególnie w dziale technicznym :2xf: .

Mars - 31 Mar 2018, 07:54

wojtekpl napisał/a:
No popatrz, a wydawało się, że niektóre rzeczy są oczywiste. A wymiana świec jest raczej mało skomplikowana ...

Proszę


Oczywiste, że jest to BARDZO prosta czynność, ale trzeba mieć odpowiedni klucz. Zauważyłeś, że potrzebna jest przedłużka? I tylko o to mi chodziło. Zwykły klucz rurkowy nic nie da, bo jest za krótki.

Dziękuję za film <oki> .

kuba87 - 31 Mar 2018, 09:31

Mars, gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o mechanice to nie zadawałbyś lalusiowatych pytań jaki klucz masz mieć, tylko poszedłbyś do sklepu i dokonał odpowiedniego zakupu, więc daruj sobie szczeniackie teksty i obrażanie innych użytkowników
wojtekpl - 31 Mar 2018, 11:01

Mars, ciekawi mnie jedna sprawa - czym te silniki rozbierałeś? Gołymi rękami?

Rurkowym jak najbardziej da radę.

A skoro tak się czepiasz, pomyliłeś działy.

kuba87 - 31 Mar 2018, 11:35

wojtekpl, z zestawu kluczy nasadowych da się bez problemu zbudować klucz o odpowiedniej długości... kwestia dobrania odpowiedniej nasadki bo są różne rozmiary
no ale mars powinien o tym wiedzieć skoro remontował zawodowo silniki w wieku dziesięciu lat :)

Mars - 31 Mar 2018, 12:17

wojtekpl napisał/a:

... pomyliłeś działy.


W którym dziale powinienem napisać ten wątek?

kuba87 - 31 Mar 2018, 12:34

Mars, w hydeparku, bo się ośmieszasz
Mafios - 31 Mar 2018, 13:02

Mars napisał/a:
kuba87 napisał/a:
jak to zwykle mówię w takich sytuacjach, "po co się bierzesz jak nie umiesz/ nie wiesz"


Jak rozbierałem i składałem silniki, to ciebie nie było jeszcze na świecie, więc daruj sobie takie szczeniackie teksty, szczególnie w dziale technicznym :2xf: .


Nikt tego nie neguje ale z takim podejściem niczego tutaj nie osiągniesz , może i skladales silniki ale teraz masz najwyraźniej nygusa od siedzenia przed telewizorem tak na stare lata, skoro masz świece zmierz suwmiarka ich średnice czy to 15 czy 16 lub wystarczy użyć google które wskazuje na 16 a jak nie jechać ze świecą do sklepu i dopasować. Nie rozumiem całego tego zamiesza o tak prostą rzecz.

Mars - 31 Mar 2018, 16:23

Cytat:
... wystarczy użyć google które wskazuje na 16 a jak nie jechać ze świecą do sklepu i dopasować. Nie rozumiem całego tego zamiesza o tak prostą rzecz.


A widzisz, google ci wskazuje 16, a faktycznie jest 14- to po pierwsze.
Po to jest forum z działem technicznym, gdzie można poprosić o radę- to po drugie.

Znalazło się kilku, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem o co pyta autor wątku. Za to umieją napisać szczeniackie odzywki. Za stary jestem, aby takie coś czytać.

kuba87 - 31 Mar 2018, 17:36

Mars, bo zadajesz głupie pytania a potem twierdzisz że naprawiasz silniki, starczyło pomyśleć... i przejść się do sklepu
Mars - 1 Kwi 2018, 10:17

Wyobraź sobie, że byłem w sklepie motoryzacyjnym i nawet facet poszedł ze mną zobaczyć dojście do świec i... się poddał. Nie wiedział jaki klucz będzie pasował. Stąd moje pytanie na forum. Sądziłem, że znajdzie się chociaż jedna osoba, która po pierwsze umie czytać ze zrozumieniem, a po drugie WIE jaki DOKŁADNIE potrzebny jest klucz. Myliłem się. Z działu technicznego zrobiliście Hydepark.
EOT

Freeman - 1 Kwi 2018, 20:02

Głupie dyskusje więc zamykamy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group