Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Lampka ostrzegawcza ABS mimo braku ABS-u w aucie

lukkut125075 - 13 Mar 2018, 10:36
Temat postu: Lampka ostrzegawcza ABS mimo braku ABS-u w aucie
Witam, takie pytanie jak wyjąć żarówke led z licznika , byłem u mechanika z licznikiem , okazało sie ze czeki które mi sie świecą muszę wykręcić bo robią mi się błędy .


Puff: zmiana tytułu tematu na sensowniejszy

Puff - 13 Mar 2018, 10:58

Już w mk5 LED-y były lutowane na płytce. W mk6 zdaje się nie jest inaczej.

Swoją drogą... co to za metoda na naprawę, żeby wykręcać żarówki, które pokazują, że coś nie działa? :|

lukkut125075 - 13 Mar 2018, 11:29

Jeżeli świeci mi się kontrolka której samochód orginalnie nie ma w wyposażeniu to niby co mam zrobić kupić znowu nowy licznik ?
Puff - 13 Mar 2018, 11:33

Gdybyś to samo napisał w pierwszym poście, to byłoby łatwiej zrozumieć o co chodzi.
Może zamiast rozbierać licznik i wyrywać elementy, łatwiej by było zdiagnozować problem i go rozwiązać. Tylko nadal nie wiadomo co się świeci...
I czemu "znowu"? Wymieniałeś licznik z jakiegoś konkretnego powodu?

lukkut125075 - 13 Mar 2018, 12:02

Nie znowu mam ten sam na który wtedy wymieniłem , świeci mi się abs a w samochodzie nie mam abs-u i chcę wyciągnąć tego leda
Puff - 13 Mar 2018, 13:00

Ok, ma sens. Zostaje rozebrać i odlutować nóżkę lub od spodu na element, przez który dioda świeci, nalepić kawałek czarnej taśmy izolacyjnej.
lukkut125075 - 13 Mar 2018, 13:12

To jeszcze takie pytanie jeśli odlutuje lubb zakleje taśmą izolującą to czy ten led nie ma jakiegoś przekaźnika i czy coś może się z tym stać ?
Puff - 13 Mar 2018, 13:18

Nie. W systemach z CAN-em żarówka jest na końcu łańcucha. Istnieje wykrywanie czy w ogóle żarówka się zapala (acz nie wiem jak to jest w Fieście i na co miałoby to mieć wpływ, skoro kwestia dotyczy ABS-u, a w aucie go nie ma), więc jak chcesz być przezorny, to ją zwyczajnie zaklej. Tak czy owak, "stać się" nic nie stanie :)
lukkut125075 - 13 Mar 2018, 13:39

Ok dzięki
slawomirro - 13 Mar 2018, 21:51

lukkut125075 napisał/a:
Ok dzięki



zamiast naprawić usterkę ABSu lepiej wymonotwać żarówkę by nie denerowowałą usterka... ręce i nie tylko opadają :tyłek:

Puff - 13 Mar 2018, 22:43

slawomirro napisał/a:
zamiast naprawić usterkę ABSu lepiej wymonotwać żarówkę by nie denerowowałą usterka...

Jeśli wierzyć, to:
lukkut125075 napisał/a:
świeci mi się abs a w samochodzie nie mam abs-u


Auto może być z 2006 i nie mieć ABS-u. Stał się obowiązkowy od 1 lipca 2006 właśnie. Jeśli coś mu się kaszani po żonglowaniu zegarami, to co ma zrobić?

slawomirro - 14 Mar 2018, 07:41

Puff napisał/a:
Auto może być z 2006 i nie mieć ABS-u. Stał się obowiązkowy od 1 lipca 2006 właśnie. Jeśli coś mu się kaszani po żonglowaniu zegarami, to co ma zrobić?


Każda Fiesta mk6 ma ABS, nawet najbardziej podstawowa. Każda od 2001 roku. To był m.in. element "przetargowy" Forda, dlaczego wybrać nową Fiestę.

Puff - 14 Mar 2018, 07:47

Może więc Autor wątku ma ABS, a nie ma o tym pojęcia, bo nigdy nie działał.
Masz jakieś info z katalogu, żeby potwierdzić, że to auto bezwzględnie musi mieć ABS?

slawomirro - 14 Mar 2018, 07:56

Puff napisał/a:
Może więc Autor wątku ma ABS, a nie ma o tym pojęcia, bo nigdy nie działał.
Masz jakieś info z katalogu, żeby potwierdzić, że to auto bezwzględnie musi mieć ABS?



Autor pisał poniżej w innym wątku że mu licznik km/h nie działa. A prędkość w Fieście zczytywana jest przez czujniki ABS...

btw katalog mam z 2004 roku, m.in na jego podstawie robiłem swoją stronę.
W starych Niemieckich matariałach promocyjnych, dostępnych nawet online, wystarczy poszukać, jest o ABSie.

Puff - 14 Mar 2018, 08:15

W dużo rzeczy mogę uwierzyć, ale nie w to:
slawomirro napisał/a:
A prędkość w Fieście zczytywana jest przez czujniki ABS...

Od tego jest VSS w skrzyni. Gdyby było, jak piszesz, po zmianie kół z 14" na 19" widziałbyś realną prędkość, a ABS nie zmieniałby charakterystyki pracy. A zobaczysz zafałszowany odczyt prędkości, zaś ABS nie będzie całkowicie spełniał swojej funkcji.

slawomirro napisał/a:
W starych Niemieckich matariałach promocyjnych, dostępnych nawet online, wystarczy poszukać, jest o ABSie.

Okej, w porządku, ale zanim się kogoś zacznie obrzucać kamieniami, wypadałoby jakoś udowodnić, że ma się rację, a nie "wystarczy poszukać". Jeśli Autor w ten sposób magicznie odkryje, że ma ABS tylko jakiś czujnik padł, wystarczy to ogarnąć i ABS zacznie działać, to super. Tylko trzymajmy jakiś poziom, a nie "tak bo tak" czy "bo tak było gdzieś napisane".


lukkut125075 - podaj VIN auta, sprawdzę co tam siedzi, żeby rozwiać wątpliwości

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 08:25

Puff napisał/a:
slawomirro napisał/a:
zamiast naprawić usterkę ABSu lepiej wymonotwać żarówkę by nie denerowowałą usterka...

Jeśli wierzyć, to:
lukkut125075 napisał/a:
świeci mi się abs a w samochodzie nie mam abs-u


Auto może być z 2006 i nie mieć ABS-u. Stał się obowiązkowy od 1 lipca 2006 właśnie. Jeśli coś mu się kaszani po żonglowaniu zegarami, to co ma zrobić?
auto mam z czerwca 2006 r , 1.3 , 3 drzwi
Puff - 14 Mar 2018, 08:27

lukkut125075 napisał/a:
auto mam z czerwca 2006 r


Puff napisał/a:
lukkut125075 - podaj VIN auta, sprawdzę co tam siedzi, żeby rozwiać wątpliwości

slawomirro - 14 Mar 2018, 10:17

Puff napisał/a:
Od tego jest VSS w skrzyni. i


W Fieście mk6 nie ma VSS w skrzyni.

A co do powyższego vinu - widzę, ale nie wierzę w to co widzę.
Zwracam honor autorowi, bo nie ma faktycznie ABSu, ale to co on ma to jest ewenement. <???>
Nie wiem jakim cudem, całkowicie serio nie wiem. Po przejrzeniu tysiecy vinów, katalogów polskich i zagranicznych, danych o silnikach, wersjach wyposażeniowych jest ot PIERWSZA Fiesta bez ABSu, zupełnie poza standardami.
Być może kluczem jest wersja podstawowa na Polskę, ale też takiej nie było! Raczej stawiam na autorską wersję dealera Fiesty w Polsce.

Dla potwierdzenia - oto szybki skan katalogu POLSKIEGO z czerwca 2006 (!)

(kliknięcie w obrazek - powiększy go)




Puff - 14 Mar 2018, 10:25

slawomirro napisał/a:
W Fieście mk6 nie ma VSS w skrzyni.

To gdzie jest, skoro czujniki da się kupić, a skrzynia to IB5? :)

Co do drugiej części - dlatego mówiłem - nie obsmarowywać, jeśli się nie ma pewności.
To, że katalog jest na czerwiec 2006 nie wyklucza tego, że już jest przygotowany na lipiec 2006, kiedy przepisy dot. ABS-u weszły w życie.

Ja mam może mk5, ale przy tym, że mam szyby w prądzie, klimę i inne pierdoły, to moje auto na oczy ABS-u nie widziało. A dużo biedniejsze wersje (sąsiadka miała mk4, które nie miało ani radia, ani głośników w drzwiach, nie mówiąc o obrotomierzu!) mogły mieć ABS/SCS. :)

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 10:46

więc mamy już wszystko jasne więc teraz muszę odlutować tę diodę i wszystko powinno być ok ??
slawomirro - 14 Mar 2018, 10:48

Puff napisał/a:
slawomirro napisał/a:
W Fieście mk6 nie ma VSS w skrzyni.

To gdzie jest, skoro czujniki da się kupić, a skrzynia to IB5? :)

Zacytuję Ci artykuł - jak to działa w Fieście:

"Prędkość pojazdu wyliczana jest przez mikroprocesor na podstawie ilości obrotów koła jezdnego. We współczesnym samochodzie nie jest to trudne, gdyż można skorzystać z mierników układu ABS. Jest to jednak sygnał elektryczny, który można doprowadzić do mikroprocesora przewodem elektrycznym. Po zmianie programu w mikroprocesorze, prędkościomierz "przekształca się" w obrotomierz."


A mk4/mk5 to starsze generacje więc nie ma co porównywać.

Cytat:

Co do drugiej części - dlatego mówiłem - nie obsmarowywać, jeśli się nie ma pewności.
To, że katalog jest na czerwiec 2006 nie wyklucza tego, że już jest przygotowany na lipiec 2006, kiedy przepisy dot. ABS-u weszły w życie.


Upartego nie przekonasz. Ja Ci pokazuje czarno na białym katalog, a Ty mi dorabiasz teorię.

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 10:55

więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?
gruby907 - 14 Mar 2018, 11:00

slawomirro napisał/a:
Każda Fiesta mk6 ma ABS, nawet najbardziej podstawowa. Każda od 2001 roku. To był m.in. element "przetargowy" Forda, dlaczego wybrać nową Fiestę.

Chciałbym żeby tak było, już Ci na priv o tym wspomniałem. Może kolega ma też specjalną dealerską wersje ultra bieda edyszyn dla januszy biznesu którym szkoda tysiaka na abs :D Najprostsza droga do sprawdzenia czy ABS był - ściągasz schowek, od strony kabli jest schemat bezpieczników i patrzysz czy w gniazdkach ABS są bezpieczniki lub podciągnięte blaszki. Jak nie wiesz jak blaszki wyglądają to wyjmij jakikolwiek bezpiecznik i poświeć latarką :D Ale jakby nie miał z fabryki ABS to by nie było kontrolki, a nawet jakby była to by sie nie świeciła bo brak bezpieczników

slawomirro - 14 Mar 2018, 11:04

lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna?
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz?


btw moja dyskusja z Puff ma bardziej charakter akademicki, zwłaszcza że prowadząc kompleksową stronę o Fiescie mk6 chciałbym mieć sprawdzone i wiarygodne dane, a choć wydaje mi się że w pewnych kwestiach wszystko zostąło już powiedziane, to co jakiś czas jestem zaskakiwany wyjątkami od reguły. Tak jak tu z ABS i wersjami ciężarowymi/podstawowymi. Dziwy. Aż chyba zrobię specjalną podstronę nietypowych wyposażeń, silników, opcji. :ok:

gruby907 - 14 Mar 2018, 11:17

Polscy Janusze biznesu też mnie nieraz zaskakują Sławku :D Tak samo myślałem że już auto z XXI wieku powinno mieć takie rzeczy w standardzie a tu taka niespodzianka. Ktoś przyżydził tysiaka na ABSie. Widać że był kupiony do tyrania firmowego. Dobrze że silnik 1.3 jest w miare solidny, to troche zadbać o niego, osprzęt powymieniać jak zacznie świrować i przejeździ następne 15 lat
slawomirro - 14 Mar 2018, 11:33

gruby907 napisał/a:
Polscy Janusze biznesu też mnie nieraz zaskakują Sławku :D


Szczerze mówić ciekawi mnie czy dealer może modyfikować wyposażenie VIN w bazie, czy jest to zaprogramowane raz na zawsze. Jeśli może, to stawiam że wyjął ABS, zmienił wpisy w bazie i tak powstała tania autorska wersja Fiesty.

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 11:39

[quote="slawomirro"]
lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna? Kontrolka świeci mi się od o koło 2 tygodni od kąt wymieniłem licznik
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz? Dalej ja mam

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 11:43

slawomirro napisał/a:
lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna?
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz?


btw moja dyskusja z Puff ma bardziej charakter akademicki, zwłaszcza że prowadząc kompleksową stronę o Fiescie mk6 chciałbym mieć sprawdzone i wiarygodne dane, a choć wydaje mi się że w pewnych kwestiach wszystko zostąło już powiedziane, to co jakiś czas jestem zaskakiwany wyjątkami od reguły. Tak jak tu z ABS i wersjami ciężarowymi/podstawowymi. Dziwy. Aż chyba zrobię specjalną podstronę nietypowych wyposażeń, silników, opcji. :ok:


Ta kontrolka świeci mi się od momętu kiedy wymieniłem licznik czyli jakieś 2 tygodnie , nie jeszcze nie rozwiązałem problemu z km/h

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 11:45

Sławomirro daj link do strony
slawomirro - 14 Mar 2018, 11:46

lukkut125075 napisał/a:
Sławomirro daj link do strony


http://fiesta-mk6.pl

Puff - 14 Mar 2018, 11:48

slawomirro - Pytam się gdzie jest czujnik, a wklejasz mi "jak to działa". Masz mnie za idiotę czy naprawdę takie trudne pytania zadaję? :)
Już pominę to, że ani nie napiszesz z czego to cytujesz ("artykuł"). A informacji o prędkości obrotowej koła NIJAK nie przerobisz na prędkość obrotową silnika, nie znając biegu, na którym ten jest. A nawet gdyby, to zakładając inne koła, fałszowałbyś wynik. Nie widzisz absurdu?

slawomirro napisał/a:
Upartego nie przekonasz. Ja Ci pokazuje czarno na białym katalog, a Ty mi dorabiasz teorię.

Facet podał, że ma auto z czerwca. Przepisy weszły w lipcu. Zanim katalog trafi do druku, trochę czasu mija (tak samo jak kalendarze na kolejny rok nie są drukowane 1 stycznia). Napisałem, żeby faceta nie obsmarowywać, bo to, że w katalogu coś jest napisane, nie oznacza z automatu, że to jest dogmat. W tym temacie się o tym dobitnie przekonałeś, a i tak uważasz, że wiesz lepiej, bo coś gdzieś przeczytałeś. I kto tu jest uparty?

slawomirro napisał/a:
Szczerze mówić ciekawi mnie czy dealer może modyfikować wyposażenie VIN w bazie, czy jest to zaprogramowane raz na zawsze. Jeśli może, to stawiam że wyjął ABS, zmienił wpisy w bazie i tak powstała tania autorska wersja Fiesty.

Guzik, a nie może. Wyposażenie jest wiązane z VIN-em na etapie fabryki. Oprogramowanie, które podaje wyposażenie na podstawie numeru nadwozia pochodzi od producenta, a nie dealera. Zakładanie, że dealer może sobie grzebać w jakiejś bazie VIN-ów i zmieniać sobie wpisy jest na tym samym poziomie, co teorie płaskoziemców...

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 12:30

jakieś podpowiedzi co mam zrobić ?????? ???????
Puff - 14 Mar 2018, 12:36

Zaklej taśmą :) Możesz też pojechać do magika, który ma interfejs i dogadać się, żeby sprawdził co to, usunął błąd, ale jeśli dioda na powrót się zaświeci, to będzie kombinował dalej, a nie kasował za kolejne podłączenia.
slawomirro - 14 Mar 2018, 12:36

Puff napisał/a:
slawomirro - Pytam się gdzie jest czujnik, a wklejasz mi "jak to działa". Masz mnie za idiotę czy naprawdę takie trudne pytania zadaję? :)
Już pominę to, że ani nie napiszesz z czego to cytujesz ("artykuł"). A informacji o prędkości obrotowej koła NIJAK nie przerobisz na prędkość obrotową silnika, nie znając biegu, na którym ten jest. A nawet gdyby, to zakładając inne koła, fałszowałbyś wynik. Nie widzisz absurdu?
.

Nie znam się na tym jak w mk4/mk5 wygląda budowa mechanizmu odczytu prędkości. W teorii wiem jak to wygląda w mk6 i wiem że dane z czujników idą do komputera pompy abs i do komputera gównego. Gdy nie ma komputera pompy ABS, bo nie ma ABS to nie bardzo wiem co mam napisać, bo nie wiem.

Cytat:

Facet podał, że ma auto z czerwca. Przepisy weszły w lipcu. Zanim katalog trafi do druku, trochę czasu mija (tak samo jak kalendarze na kolejny rok nie są drukowane 1 stycznia). Napisałem, żeby faceta nie obsmarowywać, bo to, że w katalogu coś jest napisane, nie oznacza z automatu, że to jest dogmat. W tym temacie się o tym dobitnie przekonałeś, a i tak uważasz, że wiesz lepiej, bo coś gdzieś przeczytałeś. I kto tu jest uparty?


Popatrz na to tak
Ja piszę A, TY piszesz że nie wierzysz i chcesz dowodu. Daję ten dowód, a Ty mi piszesz że to nic nie znaczy, bo coś tam. Masz czarno na białym i to przyjmij. Nie spotkałem się z tym by producenci aut robili rok w rok nowe katalogi. Robi się nowe cenniki. Katalog drukuje się jeden na kilka lat (chyba że auto się zmienia). Fiestę po liftingu zaczęto produkować w 10.2005. W salonach te auta pojawiły się w Niemczech w lutym 2006 roku. Jak polski katalog jest przygotowany na czerwiec 2006, to mozna przyjąć, że wtedy też w Polsce Fiesty po liftingu się pojawiły.

Pomijając to, jak robiłem 1,5 roku temu stronę to pożyczyłem katalog/cennik z 2004 roku, gdzie też ABS był w serii. Niestety nie mam go przed nosem, więc nie mam jak tego teraz tego udowodnić. Nie przyszło mi do Dwa odpowiedz mi na pytanie. Robię informacyjną stronę z danymi technicznymi. Po kiego miałbym wpisywać tam dane wyssane z palca?

Cytat:

Guzik, a nie może. Wyposażenie jest wiązane z VIN-em na etapie fabryki. Oprogramowanie, które podaje wyposażenie na podstawie numeru nadwozia pochodzi od producenta, a nie dealera. Zakładanie, że dealer może sobie grzebać w jakiejś bazie VIN-ów i zmieniać sobie wpisy jest na tym samym poziomie, co teorie płaskoziemców...


ok, jak pisałem nie wiedziałem jak to wygląda, więc dzięki za informację.

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 12:41

ok przeboleje tą kontrolke , a czy da się coś zrobić żeby pokazywało mi km/h
Puff - 14 Mar 2018, 12:49

slawomirro napisał/a:
Gdy nie ma komputera pompy ABS, bo nie ma ABS to nie bardzo wiem co mam napisać, bo nie wiem.

No i właśnie o to chodzi. ABS ma się nijak do odczytu prędkości (tej, która leci chociażby na licznik).
Odczyt prędkości jest realizowany przez VSS. I to do niego sterownik porównuje prędkości odczytane z koronek ABS. Nie da się porównywać czegoś z czymś, jeśli masz 1 źródło pomiaru.
A skrzynia w mk6 jest taka sama jak w mk5 w sensie budowy. IB5. Różnica polega na zmianie zasady działania mechanizmu wybierania biegów. W mk5 jest pałąk, w mk6 są linki.

slawomirro napisał/a:
Ja piszę A, TY piszesz że nie wierzysz ichcesz dowodu. Daję ten dowód, a Ty mi piszesz że to niec nie znaczy, bo coś tam

To są dwie różne kwestie. Masz papier, który mówi A. Okej. Masz prawo na jego podstawie przypuszczać, że facet ma w aucie ABS, ale pewności nie masz. Po prostu potwierdziłeś, że bazą opinii nie jest "bo tak uważam", tylko masz ku temu podstawy. I super, to szanuję.
Natomiast, jak już się okazało, broszurki, katalogi czy inne rzeczy spisane, nie są wyrocznią - od tego jest VIN, żeby sprawdzić czy w aucie oryginalnie coś było czy też nie, stąd też o niego zapytałem.

Nie twierdzę też, że rok w rok robią nowe katalogi (może to zbyt bezpośrednie odczytanie analogii do kalendarza). Chodziło mi o to, że z powodu zmiany przepisów mogła wyniknąć konieczność zaktualizowania katalogów, by zawierały informację, że KAŻDE auto ma ABS. Żeby uniknąć pieniaczy, nie musieć się tłumaczyć, etc.
Generalnie można tylko domniemywać kiedy co zostało zlecone, wydrukowane, itd., natomiast to i tak jest dyskusja akademicka, bo wiadomo, że katalog to tylko katalog i nie ma co sztywno brać go za metryczkę. Koledzy z mk8 i rzeczy reklamowanych w broszurkach by się mogli wypowiedzieć - w salonie twierdzą, że auto ma X dodatkowych bajerów, a faktycznie się okazuje, że u nas w kraju nie działają albo coś z tych rzeczy.

slawomirro napisał/a:
Robię informacyjną stronę z danymi technicznymi. Po kiego miałbym wpisywać tam dane wyssane z palca?

Nigdy nie piłem do żadnej strony, nigdy nie robiłem wycieczek osobistych w tym kierunku. Bazujesz na informacjach, które masz, masz na ich poparcie broszurki, itd., bo coś musisz mieć (przecież właśnie "z palca" tego nie weźmiesz), a tu się trafia taki rodzynek. I co? No nic, musisz brać pod uwagę, że czasem trafi się coś nietypowego, a informacje z tych książeczek są właściwe dla znakomitej większości aut, co nie oznacza że dla każdego, które zjechało z taśmy. I nic więcej. Wykorzystaj teraz tą informację i, nie wiem, wrzuć gdzieś "gwiazdkę", że czasami zdarza się coś nietypowego. Nikt o to wieszać psów nie będzie.

slawomirro - 14 Mar 2018, 13:11

Puff napisał/a:
a faktycznie się okazuje, że u nas w kraju nie działają albo coś z tych rzeczy.

Wykorzystaj teraz tą informację .


Na pewno wykorzystam. <oki>

W Anglii do każdej, nawet podstawowej Fiesty motowano klimę, We Francji nie było aut bez elektycznych szyb i lusterek, żadna polska Fiesta nie ma dwumasy.
Tak, to taka ciekawostka do zapisania.

vegetagt - 14 Mar 2018, 13:15

lukkut125075, podaj mi vin na pw, to sprawdze w serwisówce czy twoje auto ma wg fabryki abs i czy skrzynia ma wyjście na czujnik prędkości.

EDIT- dobra zalazlem vin na poprzedniej stronie, ide patrzeć :P


Puff napisał/a:
Odczyt prędkości jest realizowany przez VSS. I to do niego sterownik porównuje prędkości odczytane z koronek ABS. Nie da się porównywać czegoś z czymś, jeśli masz 1 źródło pomiaru.


Ale źródła masz 4 - każde koło oddzielnie i czujnik w skrzyni nie jest obowiązkiem. Ale nie zdziwiłbym się, jakby ford miał wszystko wszędzie :D

edycja po raz drugi:
uwaga uwaga :P
Czerwone auto wyprodukowane 2006-04-12, fabrycznie bez absu, z czujnikiem prędkości 98AB 9E731-AG w skrzyni biegów.

Zerknąłbym jeszcze przeze obd, czy predkosc widzi - bo może trefny licznik. Jak przez obd predkosci nie ma, to pewnie czujnik lub może coś z kablami.

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 13:31

to jest drugi licznik myślałem że jak go wymienie wszystko będzie ok a tu za przeproszeniem dupa od czasu do czasu pokazuje mi z jaką prędkością jade ale tylkio na chwile potem znowu nic i tak cały czas
slawomirro - 14 Mar 2018, 19:53

lukkut125075 napisał/a:
to jest drugi licznik myślałem że jak go wymienie wszystko będzie ok a tu za przeproszeniem dupa od czasu do czasu pokazuje mi z jaką prędkością jade ale tylkio na chwile potem znowu nic i tak cały czas


Dlatego powienieneś odwiedzić mechnika od Forda (ale nie ASO), ten sprawdzi jak u Ciebie jest podłączona ta instalacja. Bez tego wróżenie z fusów.

lukkut125075 - 14 Mar 2018, 20:06

Ok dzięki
vegetagt - 14 Mar 2018, 20:15

a co tu do sprawdzania w podłączeniu instalacji :>
Puff - 14 Mar 2018, 21:32

VSS to standardowy, 3-pinowy sensor. Zepsuć się mogą dwie rzeczy:
-zębatka w skrzyni (zmieli ją i czasem, raz na ruski rok coś złapie i odczyta)
-impulsator sam w sobie (część zliczająca obroty zębatki) - albo zawiedzie mechanika, albo część elektryczna

Zdemontować, sprawdzić stan zębatki (ona rzadko pada), a jeśli nie widać uszkodzeń w kablach, to zamontować nowy VSS i tyle.

Parzych - 15 Mar 2018, 20:22

Jak w marcu 2006r zamawiałem Fiestę w Auto Nobile, dostałem katalog i cennik, w obu w wersji Fiesta i Ambiente ABS był opcją i trzeba było dopłacić chyba z 2,5 tys, najciekawsze, że nie dopłaciłem, Fiesta jest z maja 2006 (odebrana na początku czerwca), i po jakimś miesiącu zgłosiłem się z awarią hamulców, mechanior mówi, Paaanie, toć to ABS, ja mu na to, ni kuta, ja nie mam ABS-u, to mnie uświadomił, że jednak mam... I tyle...
slawomirro - 26 Mar 2018, 23:53

No dobra, znalazłem już odpowiedź jak z tym ABSem było i już wiem, że się myliłem - biję się w piersi i przepraszam, omnibusem nie jestem :myśli:
Faktycznie w Polsce ( i tylko w Polsce ABS było tak:

FIESTA 2001-10.2005: (przelifting)
ABS tylko w opcji dla wersji: Fiesta, Ambiente, FX

FIESTA 10.2005-06.2006: (polifting)
ABS w opcji dla wersji Fiesta i VAN


koniec końców cieszę się, że pomogliście wyjść z błędu i naprowadzić na właściwy tor :piwkowanie:

Bobofrut - 9 Kwi 2018, 09:46

Ja się pytam po kiego grzyba szperać z lutownicą ? Laptop jakikolwiek ELM 327 oraz ELM FFN. Tam jest możliwość wyłączenia świecącej kontrolki i ci ważniejsze nie będzie walić błędem z ABS

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group