Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK6] Instalacja KME silnik 1.25 późne przełączanie na gaz

_zubeR - 6 Mar 2018, 15:05
Temat postu: [MK6] Instalacja KME silnik 1.25 późne przełączanie na gaz
Mam pytanie do użytkowników/ fachowców odnośnie Fiesty z silnikiem 1,25. Otóż posiadam w niej instalację firmy KME, w lecie działa wszystko bez zarzutów. Problem natomiast pojawia się kiedy temperatura spadnie w okolice 0, kiedy jest -10 lub niżej samochód na gaz przełącza się po przejechaniu dopiero 4-5 km. Obserwowałem też wskaźnik temperatury, czasami pokazuje już 60 stopni, jednak na gaz nadal się nie przełącza.
Czym to może być spowodowane?
Mechanik, u którego zakładałem instalację kilka razy próbował ją regulować jednak bez większych sukcesów. Albo w leci przełącza się na gaz dosłownie od razu i gaśnie, albo w zimie przełącza się po kilku km, nie ma tak jakby "złotego środka".
Prosiłbym o jakąś pomoc, nakierowanie co można zrobić?

Marcin - 6 Mar 2018, 19:37

Pokaż zdjęcia z pod maski. Obstawiam zbyt zimny gaz i strategie w sterowniku pozwalajacą na przełączenie od 0stC gazu mimo spełnienia temp. na reduktorze.
Parzych - 6 Mar 2018, 20:12

_zubeR napisał/a:
kiedy jest -10 lub niżej samochód na gaz przełącza się po przejechaniu dopiero 4-5 km.
To i tak szybko, moja służbowa Corsa (z fabrycznym gazem), przy -10 (po nocy) przełączyła się na gaz po jakichś 10km...
tomi16v - 6 Mar 2018, 22:49

pytanie jak i gdzie wpięty reduktor szeregowo/równolegle. Sam reduktor też jak ma wejście i wyjście na płyn. Niektórzy gazownicy montują mocno do góry i powstaje bańka powietrzna w tym reduktorze.
wojtekpl - 7 Mar 2018, 22:29

Parzych napisał/a:
... moja służbowa Corsa (z fabrycznym gazem), przy -10 (po nocy) przełączyła się na gaz po jakichś 10km...


Długo, moja Fiesta tak max. 2 kilometry przy minus 15 - po nocy pod chmurką oczywiście.

vegetagt - 7 Mar 2018, 22:33

wojtekpl, jaką masz ustawioną temperature przełączania na lpg?
wojtekpl - 7 Mar 2018, 23:03

vegetagt, 35 stopni. Fakt faktem, że jeszcze pewnie z minutę - dwie na skrobanie trzeba doliczyć, ale raczej wszyscy skrobią, lub maty chowają.
Ogrzewanie na max, wentylator na 2.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group