Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Plyn chlodzacy

stanley1784 - 1 Mar 2018, 21:54
Temat postu: Plyn chlodzacy
Witam wszystkich forumowiczow ! Jako że zima w pelni fiesta po tygodniu stania zostala odpalona i przegoniona otoz po dojechaniu do pracy 12km zaczelo smierdziec plynem chlodzacym a spod maski unosily sie kłęby dymu po otwarciu maski okazalo sie ze w zbiorniczku nie ma plynu natomiast caly silnik i sciana grodziowa jest zalana plynem ktory uciekl ze zbiorniczka . Weze ktora ida do nagrzewnicy jeden goracy drugi letniawy , waz ten gruby na dole od termostatu goracy chlodnica goraca natomiast w srodku leci zimne powietrze . I tu jest moje pytanie dlaczego w srodku zimne powietrze ?
Dlaczego wywala plyn przez zbiorniczek wyrownawczy ?
Jeszcze dodam ze podczas postoju lecialo zimne powietrze jak byla nagrzana na 90 stopni ale jak przytrzymalem na 3tysiace momentalnie zaczęło leciec gorace powietrze .
Pomocy !

Puff - 3 Mar 2018, 02:02

stanley1784 napisał/a:
I tu jest moje pytanie dlaczego w srodku zimne powietrze ?

Dlatego:
stanley1784 napisał/a:
Weze ktora ida do nagrzewnicy jeden goracy drugi letniawy


Pewnie nagrzewnica zapchana na amen albo przepływ cieczy przez nią jest szczątkowy. Tekst o 3krpm by to potwierdzał (na postoju może lecieć mniej gorące powietrze, ale różnica nie powinna być ogromna).

Jest też opcja, że szlag trafił wąż po drodze, a nie zrobiłeś dokładnej inspekcji i nie wyczaiłeś dziury, którą płyn spierniczył.

Żeby wywalało płyn przez zbiornik, to musiałbyś mieć problemy z uszczelką albo zatkany wymiennik ciepła płyn-olej (acz nie wiem czy to w 1.4 występuje; w 1.8 takie coś jest).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group