Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Elektryka w klapie - problemy ze światłami i wycieraczką

FmBlack - 24 Lut 2018, 14:43
Temat postu: Elektryka w klapie - problemy ze światłami i wycieraczką
Cześć,
jestem tu nowy, cieszę się, że znalazłem ten klub i mam nadzieję zostać tu nieco aby lepiej zapoznać się z własnym autkiem.

Przychodzę z prośbą o pomoc. Mam problem z elementami elektrycznymi umieszczonymi na klapie. Od razu zaznaczę, że nie wiem czy są ze sobą związane (chociaż moje podejrzenia wiążą się z biegiem wstecznym).

Przede wszystkim co chwilę przepala mi się bezpiecznik świateł wstecznych. Drugi problem to tylna wycieraczka, która pracuje samoistnie podczas jazdy. Dzwoniłem do ASO, ale dowiedziałem się, że problem może występować właściwie gdziekolwiek. Może jakieś problemy z czujnikiem biegu wstecznego czy coś w tym stylu? Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

slawomirro - 24 Lut 2018, 14:47
Temat postu: Re: Elektryka w klapie - problemy ze światłami i wycieraczką
Masz czujnik deszczu?
FmBlack - 24 Lut 2018, 14:57
Temat postu: Re: Elektryka w klapie - problemy ze światłami i wycieraczką
slawomirro napisał/a:
Masz czujnik deszczu?

Niestety nie.

slawomirro - 24 Lut 2018, 15:45
Temat postu: Re: Elektryka w klapie - problemy ze światłami i wycieraczką
FmBlack napisał/a:
slawomirro napisał/a:
Masz czujnik deszczu?

Niestety nie.


Szkoda, bo najprostsze rozwiazanie odpada:
Gdy cofasz auto i masz właczone wycieraczki, automatycznie włacza się tylna wycieraczka.


Teraz to sprawdź ile masz V w żarówce stopu gdy właczysz wsteczny na właczonym silniku.
Stawiam, że za dużo masz i dlatego sie przepala. Może też być uszkodzony klosz, dostała się woda, albo problem jest z masą. Masa ma zakończenie w bagażniku.
Jak to jest problem z V, to czeka Cię demontaż auta, to to może być faktycznie gdziekolwiek, choć najlepiej sprawdzić koniec i początek kabli.

Co do wycieraczki, to prawdopodobnie manetka jest do wymiany, ale sprawdź też czy pod plastkiem klapy nie ma wody, jaki jest stan masy, czy wszystko jest ok, dokręcone, itd.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group